Marzec 28, 2024, 10:07:36 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zawiasy / Odp: Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Luty 06, 2024, 20:53:01 pm »
Ten zawias przeoczyłem. 34mm +2mm odstępu i jest 2x18mm.
2
Zawiasy / Odp: Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiljer dnia Luty 06, 2024, 14:49:17 pm »
a czemu taki 155 (jak w załączniku) nie rozwiązuje problemu?
3
Zawiasy / Odp: Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Luty 05, 2024, 18:46:11 pm »
Jesli dobrze rozumiem i chcesz przesunąć wiercenie puszki o całą grubość płyty,niestety to się nie uda. Zawias 155° nie rozwiąże problemu. Rozwiązaniem może być zawias kubikina od Hafele,ostatnie zdjęcie. Problem jest konieczność frezowania pod zawias ale bez problemu można osadzić zawias kubikina w dolnym wieńcu,podstawie.
4
Zawiasy / Odp: Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiljer dnia Luty 05, 2024, 15:53:21 pm »
Tak to jest jedna opcja tylko że szafa już stoi i jest tam wysuwana szuflada, którą chce zamienić na taką barkową.
5
Zawiasy / Odp: Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Luty 05, 2024, 10:21:05 am »
Cześć
Nie wiem jak z nałożeniem,dziś zobaczę do katalogu GTV, może coś tam podają. Szafa na podstawie,można było wysunąć dolną płytę o grubość frontu wtedy była by jakby blenda i użył byś normalnych zawiasów.
6
Zawiasy / Zawias z nałożeniem 34mm.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiljer dnia Luty 04, 2024, 21:48:21 pm »
Cześć,
potrzebuję zawiasu z nałożeniem na 2 płyty 18mm czyli nalożenie 34mm.
W szafce na buty chcę zrobić front otwierany jak barek czyli w dół.
Będą 2 podnosniki i 2 zawiasy. Chciałem użyć zawiasów barkowych ale szafa stoi na podstawie więc mam 2 płyty na które musi najść front.
Wiem, że Blum 155° ma nałożenie 34mm, czy GTV 155° działe na tej samej zasadzie i najdzie 34mm? Rysunek techniczny nic o tym nie mówi.
W ogóle, jak uważacie czy to jest najlepsze rozwiązanie?
zawias: https://allegro.pl/oferta/zawias-prestige-hydrauliczny-155-cichy-domyk-gtv-14282358509
7
Zawiasy / Odp: Wiercenie puszek pod zawiasy - katalog blum regulacja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Grudzień 26, 2023, 18:33:59 pm »
Witam
Nałożenie 3-7 mm jest bardziej do grubości boków w korpusie.Spróbuj na odpadzie od krawędzi nawiercic na 20,5mm puszkę przy boku 16mm. W witrynie którą kiedyś
 zrobiłem,bok ma gr 20mm,wiercilem puszkę na 24mm od krawędzi. 
Pozdrawiam
8
Zawiasy / Odp: Wiercenie puszek pod zawiasy - katalog blum regulacja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 26, 2023, 09:56:54 am »
Witam.
Zawiasy mają regulację w trzech osiach więc jest pole do manewru. Zasada ogólna jest taka żevcentrum otworu na zawias powinien być 21.5mm od krawędzi. Jak będzie 20 lub 23mm to też ujdzie ale ograniczasz sobie wtedy zakres możliwości regulacji. O co chodzi z tym 3-7mm. To ma szczególne znaczenie przy grubszych drzwiczkach. Im grubsze drzwiczki tym ta szczelina będzie musiała być większa ponieważ podczas otwierania narożnik drzwiczek będzie się zbliżał do drzwiczek sąsiednich i może chaczyć o nie . Proponuję poeksperymentować na odpadach. I poopserwować  zależności pomiędzy  odległością otworu od krawędzi drzwiczek a tym jak się zachowują drzwiczki przy otwieraniu i zamykaniu po zamontowaniu.
Jeszcze jedno.
Ważnym wymiarem jest odległość mocowania zawiasy do ścianki bocznej . Powinna owynosić 37mm.
Istotną rzeczą jest również że inny midel zawiasy lub innego producenta zachowują się nieco inaczej i mogą być problemy jeśli będza użyte różne zawiasy do jednych drzwiczek.
9
Zawiasy / Wiercenie puszek pod zawiasy - katalog blum regulacja.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Allucard88 dnia Grudzień 26, 2023, 08:29:07 am »
Hej, poszukuje kwestii wyjaśnienia, upewnienia się czy dobrze rozumuje intencje osoby tworzącej katalog. Chce wykonać otwory we frontach pod zawiasy blum. W katalogu jest informacja odnośnie nałożenia frontów poprzez umiejętne dobranie odległości puszki od krawędzi frontu 3-7. I tutaj mam rozumieć jeśli otwór będzie znajdował się 5 ma od krawędzi frontu, to po zamontowaniu prowadnika 0 oraz ustawieniu regulacji zawiasu w pozycji 0, front będzie nałożony na korpus szafki 16mm?.
10
Pozostałe / Odp: Kratka wentylacyjna w meblach - potrzebna czy nie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Czerwiec 11, 2023, 05:10:54 am »
W czarnych frontach są Free Flap Hafele a w drewnopodobnych 4 fronty otwierane na bok.
Strony: [1] 2 3 ... 10