Kwiecień 28, 2024, 14:05:21 pm

Autor Wątek: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000  (Przeczytany 20966 razy)

kozio

  • Gość
Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:49:00 am »
Witam nie znalazłem takiego wątku (chyba że już istnieje to mój do kosza) więc pozwolę się wypowiedzieć :D

    Jakiś czas temu zakupiłem ten przyrząd
www.swiatnarzedzi.pl/pl_PL/p/Zestaw-do-niewidocznych-polaczen-w-drewnie-Wolfcraft-4642000/3515
z myślą o niewielkich konstrukcjach i jak na razie sprawdza się. Cały zestaw to przyrząd, kilka wkrętów, długi bit do wkręcania, wiertło z ogranicznikiem i zaślepki. Wkręty z łatwością da się dokupić, zaślepki dorobić jeśli potrzebne,
z bitem do wkręcania nie ma problemu, natomiast szukałem samego wiertła i tu jest problem.
Jak do tej pory wykorzystałem ten zestaw do zrobienia Żonie skrzynki na narzędzia do kwiatków, donicy i kilku innych małych pracach. Naprawdę fajna zabawka, która z łatwością zmieści się w każdej skrzynce narzędziowej. Potrzebny jest jeszcze ścisk, gdyż bez niego ciężko jest utrzymać to maleństwo. Wkręty z zestawu póki co nie były mi potrzebne, bo z łatwością mieszczą się czarne pozostałe z remontu :D
Trzeba jednak uważać przy dokręcaniu ponieważ zbyt silnie dokręcany wkręt może rozerwać miejsce przy otworze. Do wiercenia używałem wkrętarki więc przy małych obrotach wejście nie wydaje się być czyste, aczkolwiek z wiertarką pracuje już znacznie lepiej. jeszcze lepiej gdyby przyrząd w całości przylegał do obrabianego elementu
Podsumowując, fajne do małych prac, na pewno przydatne za tą cenę i poręczne.
Przyda się nawet takim amatorom jak ja. poniżej kilka fotek.

Pozdrawiam

kozio

  • Gość
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:51:51 am »
Kilka fotek

Offline pbaszyn

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2014, 10:56:26 am »
Dzięki za recenzję, przyda się :-)
+

Sylwek

  • Gość
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2014, 11:05:14 am »
Też zakupiłem ten sprzęt, ale jeszcze nie miałem okazji go użyć. Dzięki za cenne uwagi- na pewno się przydadzą:D

kozio

  • Gość
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2014, 11:20:55 am »
Dzięki za + polecam się na przyszłość, Swoją drogą przydało by się gdyby każdy przy powitaniu napisał kilka rzeczy jakie posiada. Ja chyba zrobię taką listę.
pozdrawiam

Offline studio tata

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1189
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2014, 22:28:59 pm »
fajnie nie tylko do malych prac , uzywam polecam ,

Offline Andmat

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2014, 17:29:44 pm »
My od prawie 2 lat używamy podobnego (firmy KREG, juz w tej chwili na półce leży nie używany) oraz firmy TREND wraz z dedykowanymi wkretami. Używamy głównie do montażu szaf wraz z zaślepkami daje to niewidoczne połączenie, duzo bardziej estetyczne niż popularne "komandorki"

Offline robinson

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2014, 00:05:29 am »
żeby drewno nie pękło wystarczy dać podkładki pod wkręty aby skasować stożek na wkręcie aby stożek nie wciskał i nie rozsadzał deski
albo kupić wkręty z płaskim łbem

kozio

  • Gość
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2014, 16:12:26 pm »
Dużo tego albo...
A dziś jakbym wykrakał ułamał się ten cienki prowadzący kawałek wiertła i tu pytanie...
wie ktoś gdzie można dokupić takie wiertło?

kozio

  • Gość
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2014, 17:16:12 pm »
Dzwoniłem właśnie do sklepu, po napisaniu e-maila minęło 10 minut i oddzwoniła pani z prośbą o adres żeby wysłać drugie wiertło.
BRAVO

Offline prezzemolo

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 10, 2014, 19:12:34 pm »
Tez posiadam. Przydatne urzadzenie. Ja kiedys uzylem tego przy takim stoliku w polaczeniu z czopem. Poprostu nie mialem jeszcze odpowiednio dlugich sciskow :D a stolik mialbyc  klejony na miejscu :) zarzucam fotki zeby troche rozjasnic.

P.S A czopy na fotce to takie krociutkie bo materialu starczalo co do milimetra :D

Offline darkk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2014, 21:48:40 pm »
Wiem, że moze nie na temat ale czy na ostatnim zdjęciu w tle widac strugarke maktek pt250 ? Jak się ona spisuje? Przymierzam sie do zakupu i rozważam ten właśnie model. ;-)

Offline prezzemolo

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2014, 22:51:01 pm »
nie moja to fox by Femi cos tam cos... http://www.fox-machines.com/en/fox-machines-hobby-wood-bricolage.aspx?l=51&f=35&p=234
ale konstrukcja taka sama silnik moze inny. Pelno takich na swiecie widzialem. tylko naklejki zmieniaja reszta to samo. np. tu http://www.axminster.co.uk/axminster-trade-series-aw106pt2-planer-thicknesser

trzebabylo troszke skalibrowac ale to nic skomplikowanego i noze odrazu wymienic na jakies pozadne. na poacztek wystarczajaca. robilem ostatnio w iroko i i nawet ladnie sobie poradzila.  blat moglby byc dluzszy no ale nie jest :D ale ja i tak szerokie dechy roscinam zaglebiarka ts55 z tarcza panther wiec mi wystarcza bo proste latwiej prostowac :) mam nawet filmik ale nie robmy Off-topic'a haha

https://www.youtube.com/watch?v=s2eIS71I1Js&feature=youtu.be

Offline darkk

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2014, 20:12:54 pm »
Czyli ogolnie dobrze sie spisuje mam rozumiec ;-) dzięki wielkie za opinię a w wolnej chwili mógłbyś napisac jakąś krótką recenzję z filmikiem, myślę, ze wiele osób by skorzystało i bylo wdzięcznych;-)
Koniec offtopu.. ;-)

Offline robson

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1655
    • Zobacz profil
Odp: Zestaw do niewidocznych połączeń Wolfcraft 4642000
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 13, 2014, 20:28:26 pm »
Darkk -Wielki Ojciec prezentował to urządzonko ''hole pocket''