Marzec 29, 2024, 09:23:23 am

Autor Wątek: Wykończenie schodów  (Przeczytany 4569 razy)

Offline agamemnon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Wykończenie schodów
« dnia: Lipiec 10, 2019, 16:28:50 pm »
Witajcie
przeglądałem forum i wujka Google ale potrzebuję Waszej rady w dwóch sprawach, które poniżej. Zanim zapytam napiszę, że schody mam betonowe, będę kładł na nie trepy dębowe, a 10 z 16-stu stopni będzie widocznych z jednego boku (jeden bok dochodzi do ściany drugi luźny - wybaczcie za prostacki język).
Zależy mi na tym by podstopnice były białe, z gipsu, mozaiki itp. rezygnuję z uwagi na czasochłonność i nie zrobię tego tak jakbym chciał. Teraz moje dwa pytania:

1. Są różne szkoły jak zauważyłem, jedni uważają że mdf inni że sklejka. Bez względu na jeden czy drugi materiał, czy będzie to błąd w sztuce jeśli wybiorę w hurtowni biały mdf lub sklejkę? Czy tak przygotowany materiał będzie się użytecznie różnił od tego gdybym go pomalował u jakiegoś lakiernika? Nie zależy mi bowiem na żadnym konkretnym odcieniu.
Ktoś kiedyś mówił że stosował na podstopnie płytę meblową - robi się tak czy następnym razem się uśmiechnąć ? ;-)

2. W internecie znalazłem dwa sposoby na to jak połączyć podstopnie z betonem:

- bez niczego -

- biała listwa -



Pierwszy przykład chyba jest niemożliwy jeśli zdecydowałbym się na gotową białą płytę z hurtowni (?). W drugim przykładzie myślałem o malowaniu listwy drewnianej na biało.
Moglibyście poradzić lub naprowadzić na temat w którym mógłbym douczyć się jak najlepiej to wykończyć?

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Wykończenie schodów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2019, 23:18:21 pm »
Po zamontowaniu stopni wygipsuj bok schodów i pomaluj.
Jak kupisz płytę to i tak do malowania będzie.
Te listewki to nie profesjonalne wykończenie. Moim zdaniem.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Wykończenie schodów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2019, 08:47:53 am »
I jak postępy?

Offline JedruS

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Wykończenie schodów
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2019, 11:26:36 am »
A mi się strasznie podoba  8) Czy będzie jakaś balustrada?

Offline katarinka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Wykończenie schodów
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2019, 11:58:18 am »
Podpinam się do tematu. Tylko potrzebuje zrobić mała winniczkę pod schodami. Ktos cos?
"Nie martw się, Janku, dostaniesz dywan i będzie piękniejszy od dywanów twych braci." - Kumotry diobła