Kwiecień 19, 2024, 05:45:01 am

Autor Wątek: Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V  (Przeczytany 31538 razy)

Offline tommies

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • Zobacz profil
Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:01:01 am »
Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V

Ponieważ posiadam część narzędzi z tej serii, to pragnę podzielić się kilkoma uwagami, które mogą się przydać osobom rozważającym zakup.
Poszczególne elementy kupowałem w okresie  od 18 do 6 miesięcy wstecz, więc już mam wyrobioną opinię.
Naturalnie, trzeba wziąć poprawkę na fakt, że to tanie narzędzia polecane bardziej amatorom niż profesjonalistom i tak należy je rozpatrywać
Dodatkowo w Juli często są promocje i można skompletować te urządzenia naprawdę tanio.
Największą zaletą jest oczywiście system jednego akumulatora do wielu elektronarzędzi.
Ogólna jakość wykonania narzędzi jest przyzwoita, choć da sie odczuć, że plastik nie jest najwyższych lotów.
Używam ich wyłącznie przy pracach domowych jako majsterkowicz.
Bardzo, ale to bardzo polubiłem wolność od szukania gniazdka, przedłużaczy i plączącego się kabla i zazwyczaj sięgam po te właśnie narzędzia a do sieciowych wtedy, gdy wiem, że robota będzie poważniejsza.

Nie podaje parametrów technicznych, bo są powszechnie dostępne, a poza tym w tej klasy chińskich elektronarzędziach nie zawsze odpowiada to rzeczywistości.

Akumulatory
1,5 Ah – Nadaje się głównie do wkrętarki, wiertarki i narzędzia wielofunkcyjnego. W pozostałych bardzo szybko się wyczerpuje. Polecam właściwie tylko przy zakupie pierwszego narzędzia w pakiecie z ładowarką bo to ma ekonomiczne uzasadnienie. Kolejne proponuję dokupować o większej pojemności.
3,0 Ah – jedyny sensowny :)
Akumulatory w urządzeniach siedzą ciasno, nawet bardzo ciasno i trzeba trochę siły aby je odłączyć.

Ładowarka – 1,5 Ah naładuje w niecałą godzinę, 3,0Ah w niepełne dwie

1. Wiertarko-wkrętarka udarowa
To zdecydowanie najlepsze narzędzie z serii Meec Multiseries które posiadam i szczerze polecam za tą cenę. Silnik bezszczotkowy 50 Nm 2-biegi i udar. Płynna regulacja prędkości we włączniku, niezłe wyważenie. Bardzo polecam.
Cena bez promocji 249 PLN

2. Szlifierka kątowa 115 mm
Niezła bo tania i akumulatorowa, ale bez szczególnego zachwytu. Bardzo szybko zużywa akumulator i niezbyt ergonomicznie rozwiązany włącznik, który cały czas trzeba trzymać.
Trzeba nią operować delikatnie, bo przy mocniejszym obciążeniu elektronika wyłącza silnik.
Ale z drugiej strony odkąd ją kupiłem, to sięgam zazwyczaj po nią a tylko do poważniejszych prac po sieciową na kabel. Wygodną sprawą jest klucz do wymiany tarcz schowany w rękojeści.
Cena bez promocji 149 PLN

3. Piła szablasta
Wygodna i dość poręczna. Mogła by mieć nieco lepsze sterowanie prędkością w przycisku – ciężko czasami wyczuć i zacząć delikatnie. Ergonomia przyzwoita. Ogólnie OK i polecam.
Cena bez promocji 149 PLN

4. Młotowiertarka
Lekka wygodna i poręczna. Posiada tylko funkcję wiercenia i wiercenia z udarem – bez funkcji kucia. SDS Plus. Udar mechaniczny.
Daje radę w każdym materiale, choć pełna cegła czy beton powoduje, że znacznie wydłuża się czas wiercenia. Jeśli musiał bym wywiercić kilkanaście otworów w betonie jeden po drugim, to wybiorę sieciową, w pozostałych przypadkach tą. Trochę brakuje funkcji kucia. Polecam
Cena bez promocji 239 PLN

5. Narzędzie wielofunkcyjne.
Poręczne,  i dość ergonomiczne. Wygodna wymiana akcesoriów. Regulacja prędkości. Złącze systemu Bosch, więc akcesoriów jest multum. Największą zaletą jest fakt braku kabla. Tego typu urządzenia używa się często w zakamarkach, przy ścianie, czy pod dziwnym kątem – brak kabla bardzo pomaga. Jako jedno z nielicznych lepiej pracuje z mniejszym akumulatorem, bo większy powoduje złe wyważenie. Z wad wymienił bym odczuwalne przenoszenie drgań, ale ogólnie polecam.
Cena bez promocji 149 PLN

6. Wkrętarka udarowa
Posiadam od niedawna i to moje pierwsze tego typu urządzenie, więc ciężko mi je ocenić.
Używałem głownie do kantówek sosnowych i radziło sobie dobrze. Jako zaletę mogę wymienić dobre oświetlenie zintegrowane  wokół głowicy mocującej bity.
Cena bez promocji 179 PLN

7. Nożyce do żywopłotu
Lekkie i dość poręczne, choć gdy porównam z produktami Gardena na 230V, to wypadają zdecydowanie słabiej. Nadają się raczej do utrzymywania już istniejących żywopłotów niż robienia porządku w zapuszczonym ogrodzie. Ale nie można zbyt wiele wymagać od narzędzia na akumulator. Polecam ale tylko do bieżącego utrzymywania niewielkich ilości już zadbanych żywopłotów. Do dużych ogrodów i form się nie nadają.
Aktualnie jest dostępna także inna wersja z krótszym elementem tnącym, ale wymiennym z nożycami do trawy.
Cena bez promocji 159 PLN

8. Podkaszarka żyłkowa
Tylko do naprawdę niewielkiego trawnika jako uzupełnienie do kosiarki w miejscach niedostępnych. Jak dla mnie (184cm) ma zdecydowanie za krótki trzonek teleskopowy. Pomimo, że jest naprawę lekka, to brakuje możliwości podpięcia szelek. Kolejnym minusem jest blokada i włącznik, który cały czas trzeba trzymać a ma dość mocną sprężynę, co powoduje zmęczenie ręki.
Można kupić, ale wyłącznie do bardzo małego trawnika a najlepiej jak ma się poniżej 180 cm wzrostu.
Występuje zazwyczaj w komplecie z akumulatorem 1,5Ah i ładowarką - cena kompletu bez promocji  299 PLN

Dostępnych jest jeszcze kilka innych elektronarzedzi z systemu Meec Tools Multiseries 18V, ale ich nie posiadam, więc nie opisuje. Cały czas dochodzą także nowe.

Podsumowanie
Do celów zarobkowych te narzędzia się nie nadają. Mając pewne porównanie z narzędziami takich marek jak Bosch czy Festool czuć zdecydowaną różnicę zarówno w jakości wykonania jak i mocy oraz ergonomii.  Z całą jednak pewnością stanowią ciekawą propozycję dla domowych majsterkowiczów z uwagi na cenę. Mając wolne kilkaset złotych można kupić podstawowe elementy a mając wolne 1500 PLN można  mieć juz naprawdę fajny zestaw.  Warto polować na promocje, gdyż w Juli są one częste i można skompletować narzędzia znacznie taniej od cen katalogowych. Szczególnie polecam wiertarko-wkrętarkę udarowa.
Nie musiałem używać gwarancji, ale jak wiadomo w marketach nie ma z tym problemów – nie wnikają, tylko narzędzie wymieniają na nowe lub zwrot kasy – to też zaleta Meeca.
Jeśli ktoś myśli o skompletowaniu zestawu narzędzi akumulatorowych a nie ma dużego budżetu i nie planuje większych przypływów gotówki to z pewnością Meec jest warty rozważenia.







mefjuu

  • Gość
Odp: Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:55:32 am »
Dzięki za fajną recenzję. Orientuje sie ktoś czy istnieją jakieś tańsze zamienniki akumulatorów do tej serii?

Offline tommies

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
    • Zobacz profil
Odp: Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2017, 12:20:41 pm »
I tak są dość tanie w porównaniu do innych marek. Kiedyś była promocja że jak brało się jakieś narzędzie to akumulator 3,0Ah można było za 159 dokupić.
Ja mam jeden 1,5 i jeden 3,0. Przydał by mi się jeszcze jeden 3,0, ale ponieważ ciut finanse się poprawiły, to rozważam przejście na coś bardziej markowego i wstrzymuje się z zakupem.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Subiektywna recenzja narzędzi Meec Tools Multiseries 18V
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:57:03 am »
Szczególnie polecam wiertarko-wkrętarkę udarowa.

Ja mam samą zakrętarkę (wkrętarkę) udarową - całkiem fajny sprzęt ale denerwuje mnie przełącznik zmiany obrotów - biorę do łapy wkrętarkę i przypadkowo przełączam.

Też zgodzę się co do akumulatorów 1,5 Ah - nie robiłem testów, ale wiele nie robię wkrętarką udarową i diody dosyć szybko gasną. Mam na szczęście 2 aku więc nie ma przestojów, ale najchętniej to bym dorwał gdzieś zużyty akumulator i wpakował jakieś porządne ogniwa - wykorzystać elektronikę i ładowarkę.

I też się zgodzę co do promocji - sporo taniej można kupić.