Maszyny stolarskie > Prasy

prasa śrubowa

(1/2) > >>

niziur1:
Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów. Potrzebuje sprzęt do klejonek i zastanawiam się nad ściskami rurowymi lub prasą śrubową.

Czy prasa śrubowa przedstawiona na zdjęciu poniżej będzie lepsza od ścisków rurowych czy lepiej kupić parę ścisków?
http://www.kaliszcity.pl/ogloszenia-kalisz/prasa-srubowa-20358.htm
 

Kilkujadek:
Będzie lepsza ale prawie na pewno kilka razy droższa.
https://www.youtube.com/watch?v=gliOZyHkdps

tomekz:
Miałem prawie identyczną . Zasadniczo ta prasa przeznaczona jest do klejenia  na płask , oraz okleinowania . Można w niej kleić na wysokość np stopnie  czy klejonkę , ale tylko taką szeroką jaka zmieści się na wysokość.

Klo:
Ściski rurowe są chyba najbardziej uniwersalne. Jednak i standardowe ściski są mile widziane w stolarni. Ich nigdy za wiele. :)
W przedstawioną prasą bym się nie pchał.

stolarex:
Osobiście polecam membranową. Od kilku lat używam TVG-200H Artexu i nigdy z nią nie było problemów. Możesz sobie zobaczyć filmik z obsługi mojej prasy, tylko w wersji z dłuższym stołem .  Bardzo dokładna jest, zarówno jeśli chodzi o fornirowanie, jak i corian. Teraz podobno wprowadzili coś nowego. Może też warto się zainteresować?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej