Kwiecień 18, 2024, 08:18:37 am

Autor Wątek: dyma czy scheppach  (Przeczytany 6345 razy)

Offline GC-Stolarz

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
dyma czy scheppach
« dnia: Październik 07, 2013, 07:28:59 am »
Witam kolegów

Czy ktoś z was miał do czynienia z tą firmą
http://allegro.pl/wyrowniarko-grubosciowka-scheppach-26cm-i3590092591.html
chcę sobie kupić tego typu maszynę ale się zastanawiam co wybrać, tą powyżej czy szukać naszej dymki, a może jakieś inne propozycje.
Wdzięczny będę za podpowiedzi.

Offline MarcinW

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1011
    • Zobacz profil
    • Pasja Drewna
Odp: dyma czy scheppach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2013, 20:41:49 pm »
Jak pewnie przeczytales w wątku obok ja zakupiłem kilka dni temu dymę. Jedna z rzeczy, która mnie przekonała jest mozliwość i generalnie łatwość podłączenia róznych przystawek. Jak spojrzysz np. na "tablica.pl" jest całe mnóstwo rzeczy, które do dymy dokupisz i możesz miec dodatkowe funkcje. Dla mnie jest to na pewno wielki plus na korzyść dymy.
Nie wiem czy tak samo jest w przypadku scheppacha. Powiem szczerze, że natknałem się na tą maszyne w trakcie moich poszukiwań. Moze jakos mi umkneła.

Pozdrawiam
MarcinW

Offline bartii9512

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: dyma czy scheppach
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2014, 09:01:08 am »
Nie będę zakładał nowego wątku więc napisze tutaj. Przymierzam sie na wiosnę do zakupu grubościówki tylko mam dylemat. Kolega kupił sobie w OBI taką wieloczynnościową (grubościówka, wyrówniarka, frezarka itd.), on raczej używa ją sporadycznie do desek od palet, czyli ogólnie miękkie drewno, wiadomo jak to z palet. Wczoraj także w obi zauważyłem taką maszynkę tylko była droższa od właśnie tego mojego kolegi i wyglądała na dużo mocniejszą, kosztowała 2700 i teraz niewiem co wybrać, za 2000 kupie już DYMA 8 ale może wy mi pomożecie? Boje się ze u mnie maszynka z OBI po prostu się skończy po paru pracach, ta z OBI jest dla mnie atrakcyjna tylko dlatego że mam blisko i mogę wsiąść na raty  ;D

Offline Mack

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
  • Mack
    • Zobacz profil
Odp: dyma czy scheppach
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2014, 09:16:33 am »
ja mam sentyment do Dymki. pewnie dlatego ze w latach 90-tych byłem tam na praktykach w zakładzie.

Offline a3756

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: dyma czy scheppach
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:23:00 am »
Ale co to maszyna?

Offline bartii9512

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: dyma czy scheppach
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2014, 11:05:09 am »
To coś takiego http://allegro.pl/grubosciowka-wyrowniarka-pila-wiertarka-netto-1747-i3860024362.html
Nie ta firma ale urządzenie podobne, chodzi mi po prostu czy taka marketowa firma sprosta dłuższym pracom