Kwiecień 18, 2024, 03:01:08 am

Autor Wątek: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja  (Przeczytany 14311 razy)

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2014, 23:48:19 pm »
No to jak już wzmacniać drewnem, mam inny pomysł :)
Sklejka 5mm wzmacniana wręgami, na to blacha 1-1,5 mm alu. przyklejona na klej i nie ma problemów ze spawaniem itp. :)
Zalety, lżejsze, gładkie i łatwiejsze w wykonaniu we własnym zakresie  8)
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mily68

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2014, 23:57:04 pm »
Nie koniecznie wzmacniać drewnem - może jakieś ceowniki alu lub coś w tym rodzaju. Sklejka 4 - 6 mm będzie śmigłem na bank, ciężko będzie to tak usztywnić żeby było płaskie. Blacha 5 mm alu jest dużo lepsza (chyba że ktoś porobi testy i znajdzie optymalne rozwiązanie) :)
Wychodzi na to, że trzeba wykonać takie przedłużenie i po czasie "się zobaczy" ;)

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2014, 00:12:38 am »
Szkoda, że tekstolit jest taki drogi, taka płyta nadawała by się najlepiej, nie trzeba by jej nawet wzmacniać, do tego idealnie gładka i śliska.
http://allegro.pl/plyta-tekstolit-rezotex-bawelniano-fenolowe-5-mm-i4005748898.html
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Sylwek

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 30, 2014, 19:40:30 pm »
Witajcie, dziś pierwszy raz odpaliłem maszynkę, trochę popracowałem i po 10 minutach przestała pobierać materiał. Nóż nie pracował, więc odkręciłem obudowę boczną i okazało się, że ten szerszy pasek (od napędu noża) spadł z wałków (z rowkami). Maszyna tak jak napisałem pierwszy raz odpalona a ten pasek postrzępiony tak jakby miał z 10lat. Nie chcę teraz od razu oddawać na gwarancję bo zależy mi na szybkiej naprawie. Mam 2 pytania : czy dokupię taki pasek i jak go założyć??? Próbuję założyć ten postrzępiony i nie mogę go naciągnąć żeby trafił na miejsce. Jest jakaś regulacja? Mieliście podobną sytuację?

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 30, 2014, 22:18:42 pm »
Może nie pomogę  :-\  ale będę opisywał swoje perypetie ,no nie wiem jak to urządzenie nazwać ,chyba drogą (jak na mnie )zabawką, którą drugi raz bym chyba nie kupił(założę oddzielny wątek na temat tego cudu techniki ale później).Ale do tematu ,po fotce sprzętu myślę że nie różni się wiele od mego Kinzo  ::)  Paski to faktycznie wyglądają nie zaciekawie , u mnie jest napis PJ605 na jednym i drugim ,wyglądają jakby ktoś rozcioł jeden szerszy  i zrobił dwa :o
-paski można szukać ,może w sklepie moto,internecie a może serwisie
-ja musiałem rozebrać(zdjąć wszystkie paski i koła) bo musiałem zlokalizować część która mi odpadła.
-do tego potrzebne są szczypce do segerów 
-a zakładałem wszystko na siłę (paski)małymi kroczkami aż trafiły na miejsce
-dodam jeszcze(zanim opiszę później)jeśli korzystając z grubościówki coś ci brzęczy(blacha ) to wiedz!!! że coś nie tak-u mnie wyrwało ,zblokowało,potępiło noże  :o   myślałem że szrot!!! ,ale po rozebraniu maszyny(Uwaga na łożysko igiełkowe na wale żeby czego nie pogubić)wyjęciu zmasakrowanej blachy i poskładaniu ,maszyna działa tylko jakoś tak -jakby czegoś brakowało ;D  brzęczącej blachy?
A dodam jeszcze ,jak na gwarancji to niech naprawiają,ja bym oddał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2014, 22:20:56 pm wysłana przez krzyś48 »

Sylwek

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 30, 2014, 22:41:07 pm »
Pasek chyba ten sam, u mnie jest oznaczenie 5PJ605. A jak na siłę to zrobiłeś? Ja nie wiem czy ten pasek był w ogóle założony, bo jest strasznie zniszczony jakby obcierał o tą blaszkę i dlatego tak się porwał. Ciekawi mnie tylko jak go założyłeś bo jak go na maksa naciągałem i próbowałem założyć to brakowało jeszcze sporo, a regulacji tam raczej nie ma...

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2014, 22:57:44 pm »
U mnie wygląda to tak
-miałem łatwiej bo bez kół pasowych i zębatek
-najpierw założyłem pasek na wałek silnika a potem delikatnie na drugi wałek (pomagałem sobie cienkim śrubokrętem , możesz jednocześnie pokręcać wałem od strugarki (tylko uwaga na ostre noże)

Sylwek

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 30, 2014, 23:07:47 pm »
Dzięki za podpowiedzi, jutro spróbuję założyć ten stary i rozejrzę się za nowym. Jak się nie uda oddam na gwarancję. Kupiłem tą maszynkę w sobotę i już taki klops przy pierwszej pracy.

podpowiedź na przyszłych kupujących- wydaje mi się, że pasek nie był dobrze założony już w trakcie produkcji maszyny, więc przed pierwszym uruchomieniem warto odkręcić te 3nakrętki i 2 wkręty, zdjąć obudowę i sprawdzić czy pas jest na swoim miejscu, czy się nie zsunął.

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 31, 2014, 10:58:27 am »
Jak się zamówi pasek w Jula to za 2 dni jest w sklepie do odebrania. Pasek do grubościówki 24zł
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Sylwek

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 31, 2014, 11:23:33 am »
Właśnie dzwoniłem do Juli. Babka stwierdziła, że jak przywiozę maszynkę to mi wymienią na nową. Sama się zdziwiła, że dopiero kupiona i taka awaria. Wg mnie pasek był założony po skosie (albo po prostu wczoraj spadł) i się postrzępił przy pracy (kilkanaście minut przy pierwszej pracy).

 Aaa, i pytałem o cenę nowego paska- 31 zł za ten model 5PJ605.


Offline wiktorex

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 31, 2014, 22:10:01 pm »
Jak padła mi grubościówka to w Juli oddali mi kasę bo akurat nie mieli drugiej na stanie. Nie robią z tym żadnego problemu.
P.S. Kupiłem już drugą. Jak to mówią do trzech razy .... ;)


Wysłane przez Tapatalk

Sylwek

  • Gość
Odp: Strugarka wyrówniarka/grubościówka 1500 W Mecc -mini recenzja
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 31, 2014, 22:17:58 pm »
Odebrałem dziś nową. Na miejscu sprawdziłem z pracownikiem stan paska i jest ok. Mam nadzieję, że ta będzie normalnie pracować.  :)