Maj 20, 2024, 05:14:53 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kubix

Strony: [1]
1
Pilarki / Odp: DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« dnia: Luty 09, 2021, 00:19:04 am »
Witam,
mam to samo. Coś jest niedorobione, nie można ustawić blokady przy 90 stopniach bo krzywka jest za krótka. Trzeba dorobić dłuższą krzywkę i będzie można zablokować we właściwej pozycji.

Odsyłałem piłę raz jeszcze. Przysłali znowu bez żadnej zmiany, aczkolwiek ktoś nie zabezpieczył odpowiednio culagi do transportu i pogięło się wszystko dość znacząco.
Kolejne maile, telefony, tłumaczenie tej samej historii piętnastu osobom, echo. Jakość serwisu odwrotnie proporcjonalna do jakość narzędzi, przynajmniej tak to oceniam na rynek UK. Udało mi się wreszcie porozmawiać z Panią kierownik chyba działu obsługi klienta ;D Wyjaśniłem raz jeszcze całą historie i uprzejmie poprosiłem, że chciałbym albo niech to naprawią co uszkodzili plus poprawią błąd fabryczny albo wymienili na nową, bo chciałbym wreszcie móc używać sprzęt który kupiłem. Zabrali piłę raz jeszcze. po tygodniu przyszła nówka sztuka. Wszystko pasuje, blokadę da się ustawić. Także po prostu WALCZ!!! :D

2
Pilarki / Pomoc w wyborze ukośnicy
« dnia: Listopad 09, 2020, 21:59:21 pm »
Jako że moja ukośnica evolution R210CMS powoli dokonuje żywota zastanawiam się nad wyborem nowej, aczkolwiek nie z najwyższej półki. Szukając opinii, raczej najbardziej skupiam, sie na wyłapywaniu tych negatywnych by zauważyć z czym dany model ma problemy. Moje rozważania zawęziłem do:

Dewalt DWS773
Moc: 1300W
Zakres cięcia: 250 x 62mm
Tarcza: 216 mm
Gwarancja: 3 lata
Cena: 199F

Mnóstwo opinii, bardzo popularny model. Niestety ma trochę negatywów i to pisanych przez stolarzy/ budowlańców, komentując iż akurat ten produkt dewalta to lekki niewypał jak na dewalta. Główne zarzuty to niemożność ucięcia kąta prostego. Choć i tak ma 4.5/5 na 160 opinii. O ile większość moich zabawek to Dewalt to coś mi mówi, iż ten model może mnie faktycznie zawieźć. Coś ludzie jeszcze narzekają na rozlokowanie przycisków iż niewygodnie się łapie za rączke , power, odblokowanie osłony - brakuje ręki.

BOSCH GCM800SJ2
Moc: 1400W
Zakres cięcia: 270 x 70mm
Tarcza: 216mm
Gwarancja: 1 rok
Cena: 229F

Mało opinii, aczkolwiek nie znalazłem nic naprawdę negatywnego.

Metabo KGS 254
Moc: 1800W
Zakres cięcia: 305 x 92mm
Tarcza: 254mm
Gwarancja: 2 lata
Cena: 259F

Mnóstwo opinii, jednak też sporo negatywów. Generalnie podobno po czasie stwarza problemy, padają jakieś podzespoły, suwak się zacina. Ma znacznie wyższe parametry od Dewalta czy Boscha, ale jakoś mnie nie przekonuje.


Z powyższych Najbliżej mi do wyboru Boscha. Niezbyt można wyłapać coś negatywnego, przeczytałem kilka naprawdę dobrych opinii ludzi z doświadczeniem. Aczkolwiek ogólnie tych opinii jest maławo. Może w myśl zasady, skoro jest dobra to ludzie po prostu nie psioczą na sprzęt.

A co Wy myślicie?

3
Cześć.
Mam tą piłe jakąś chwile. U mnie jest to sztywne, po dokręceniu śrubek oczywiście. Nawet z luźnymi śrubkami chodzi to na tyle oporowo, że dosyć pewnie się to reguluje. Było tak od początku, czy może coś się wydarzyło?
 Myślę, że jeśli nie znajdziesz tam czegoś jeszcze do ewentualnego dokręcenia to reklamacja.

Ja również mam mały problem z tą piłą, aczkolwiek inny. Gdybyś zerknął do tego tematu:
https://forum.domidrewno.pl/index.php?topic=16091.0
Jak ma sie sprawa z blokadą kąta prostego u Ciebie?

4
Pilarki / DeWalt DWE 7492 - Pierwsze wrażenia
« dnia: Listopad 07, 2020, 18:32:41 pm »
Witam.

Chciałbym się podzielić moimi pierwszymi wrażeniami z Pilarką stołową DWE 7492.

W zestawie otrzymałem:
Piłe
Tarczę 24T 250 x 30mm
Klin zwykły
Klin niezwykły  ;D ( z końcówką do odsysania plus osłony tarczy)
Klucze do wymiany tarczy
Adapter odsysania pyłu Airlock
Kątomierz

Piła:
Blaty równe,
Culaga równoległa do tarczy ( co mozną regulować przesuwając zespołem silnika, choć strasznie ciasno się dokręca śrubki tej regulacji). Dokładna miarka, bardzo solidny system blokowania, nic si nie rozjeżdża w trakcie cięcia. Sama culaga to cieniutkie zdaje się aluminium, ale jak wspomniałem wcześniej wszystko stabilne, nie wygina się.
Ciałęm blat 38mm ( tarcza 100zębów), szło dosyć płynnie. Nie powiem, że jak w masło, ale jakoś mocno nie pchałem. Także mocowo daje rade.
Piła wyposażona w dwa solidne miejsca do złapania i pewnego przenoszenia.
Bardzo prosty system wymiany/ demontażu klina - rączka pod blatem z boku poluzowująca blokade klina.
Piła ma też opuszczoną zasłonę na przycisk power, także można sobie w każdej chwili go zakryć, by przypadkowo nie wystartować maszyny.
Piła w trakcie pracy bardzo stabilna, nie trzęsie niczym. Start dosyć agresywny, ale nie rzuca piłą. Dość głośna, ale to chyba normalne dla tego typu maszyny.

I jedna rzecz na minus - nie mogę ustawić blokady dla położenia 90 stopni. Wklejam zdjęcie. Gdy tarcza jest na kąt prosty, blokada po maksymalnym wychyleniu nie styka się z ogranicznikiem zespołu silnika. Jak dobije do blokady to wyjdzię kąt minus kilka stopni. Odsyłałem do serwisu, zwrócili w takim samym stanie. Dla mnie ogólnie wygląda jakby cały zespół silnika był zamontowany za mocno w prawo, bo z kolei blokada do 45 stopni musi być prawie na maksa schowana. Nawet w instrukcji jest opisane, iż należy to "skalibrować", no ale u mnie się nie da. Gdy telefonicznie rozmawiałem z serwisantem, dośc długo nie mógł zrozumieć o co mi chodzi, jakby myślał, że wskaźnik mi sie rozjeżdża, dopiero po wysłaniu filmiku jakby zrozumiał, no ale finalnie mi z tym nic nie zrobili, a faktycznie wykalibrowali wskaźnik zadanego kąta :/ A nawet im dokserowałem i zakreśliłem fragment isntrukcji obsługi z dopiskiem, że tego kroku nie da się właśnie zrobić.

Jak to jest w waszych sprzętach, też innych marek? Czy ja może coś mega źle rozumiem i ta blokada nie ma się stykać. Zdjęcie z ustawioną tarczą na 90 stopni, a blokada nie sięga, jest wysunięta na maksa. Walczyć dalej z serwisem?

Z załączonych dodatków:
Tarcza 24T - tnie :D uciąłem parę deseczek wzdłużnie, jest ok.
Klin zwykły - również działa :D
Klin niezwykły - osłony tarczy świetnie łapią odpad po odcięciu by nie wciągała go tarcza.
Klucze - wymiana tarczy zajmuje dosłownie chwile, zdejmuje osłonę wokół tarczy (przekręcając śrubokrętem blokade), kluczami łapiemy śrube tarczy i odkręcamy.
Adapter Airlock - zakładany na metalowy dolny odsys. Ja dopinam do niego mój mały odkurzacz DCV584L i o dziwo dobrze się to sprawuję.
Kątomierz - łatwy do ustawiania, solidnie trzyma ustawiony kąt. Sporym minusem iż jego szyna ma luz w prowadnicy stołu (~ 0.5mm), także trzeba pilnować by prowadnica przylegała do jednej strony w trakcie przejazdu.

Na dniach dorobie sanki i powinno być jeszcze lepiej.

Jak mi się coś przypomni to dopisze. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem. Mam nadzieję, że komuś pomogę w ewentualnych rozważaniach zakupu piły.




5
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Listopad 05, 2020, 19:54:28 pm »
Trochę mnie nie było.
Odpuśiłem temat małej strugarki.
Strugarke DEWD27300 oglądałem, ma pozytywne opinie i w ogole można by rzec, że wymiarowo urzytkowo dla mnie. No ale cena już trochę spora.
Pooglądałem używki na ebay i od czasu do czasu pojawia się leciwa DW 1150, która jest dość dobrze oceniana.
Także tutaj za radą kolegi KonradR będę spokojnie sobie obserwował i lepiej jak kupie porządną używke, niżeli za te same pieniądze koślawą nówke.

Nabyłem w międzyczasie Piłe DWE 7492, poza małym mankamentem, który postaram się nakreślić w odpowiednim dziale, przy okazji jej opisu - bajka.
Zdążyłem sobie na niej zrobić półki pod stołem roboczym i pociąć blaty przy przerabianiu szafki na zabawki dla dziecka. Nic tylko dorobić sanki i sie cieszyć :)

6
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Październik 03, 2020, 16:28:46 pm »
Ostatnia myśl i jade na urlop 😄

Na rynku dostepne jest coś takiego jeszcze
https://www.axminstertools.com/proxxon-ah-80-surface-planer-502019?glCountry=GB
Chyba jakaś lokalna mała produkcja, opinii mało, ale jak są to pozytywne. Parametry trochę zabawkowe, ale może to poprostu będzie robić ta swoją małą robotę dobrze.

Ze śmigłami macie rację, na pile będzie kombinowanie.
80mm dla tej strugarki to już w klejonkę można próbować uderzać.

Ogólnie z jednej strony kiepsko mieć ten budżet ograniczony i miejsce, a z drugiej strony może człowiek nie wtopi kasy w bezużyteczne narzędzia, po tak długich namysłch

7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Październik 03, 2020, 04:35:11 am »
Dlaczego bedzie się bujać? Wg zasady jak do strugarki, poloze na blacie strona stabilną( banan wygięty w gore), zetne po jej boku i wtedy mam pierwsza równą krawędź, którą znowu kładę na stół i tak dookoła. Czy jednak bardzo grubo sie myle?

Myślę o czymś takim:

8
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Październik 02, 2020, 18:30:41 pm »
Arek15 jesteś wielki. Na pewno skorzystam.

tayjkt - widziałem ten patent, ale to taki troche półsrodek. Mocowanie każdej deski do uchwytu, obawiam się, że zabawy będzie mnóstwo, w stosunku do efektów.

Rozmyślając jeszcze ostatnio na temat prostowania tych nieszczęsnych desek wymyśliłem jedną rzecz.

Czy nie lepiej zainwestować w stosunkowo dobrej jakości piłe stołową, którą jak widziałem ludzie prostują dechy (wymiar będzie ograniczał, wiem). Piła napewno sie przyda, już wiele razy dumałem, że w danej sytuacji była potrzebna. Nie musze też wtedy dokupować odciągu większego. Mój odkurzacz powienien wystarczyć, końćówka w przypadku DeWalt by pasowała. Rozważam tutaj pomiędzy DW 745 lub DWE 7492. Ten drugi ma mocniejszy silnik i chyba to jest główna różnica. Jest jeszcze Makita 2704, za podobne pieniądze z większym zakresem cięcia i większą możliwością rozkładania stołu. Aczkolwiek na temat makity widuję komentarze, że czasem mało precyzyjna, natomiast Dewalt tylko na plus.

Tak więc co myślicie o pomyśle zakupu piły stołowej na której deske do 75mm spokojne zetne po długości i wyciągne kąty, a po wykombinowaniu dostawki powinno wyjść do 120mm na obracanie. A temat strugarki, grubościówki, plus odciąg zostawić kiedy przyjdzie czas, pora i możliwości na zakup właściwego sprzętu a nie dumanie nad półśrodkami?

Podbramkowo złapałem kontakt ze stolarzem, którego mógłbym porposić jakby trafiło się coś do wyprostowania na grubszy kaliber.

9
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Wrzesień 29, 2020, 02:08:02 am »
Mario to Ty posiadasz już "gruby" sprzęt. Dla uściślenia, moje pracownia obecnie to podwójny garaż, ze czego 1/3 przestrzeni i tak jest zagospodarowana na rzeczy domowe typu rowery, grill, zapas papieru toaletowego na wypadek drugiej fali Covid :D itp.
Więc taka maszyna u mnie odpada po pierwsze z racji na miejsce, a z drugiej strony na finanse. Odkładałem sobie na start własnego biznesu, ale nie dysponuje kwotami, które pozwoliłyby kupić tak duże maszyny. Plany był inne, ale covid troche namieszał i z perspektywy czasu uważam, że wręcz mi to pomogło wybrać właściwszą drogę, mimo że na starcie będzie dłuższa, bo przede mną wiele do nauczenia jeszcze. Natomiast martwi mnie, że z tego uzbieranego budżetu już spora część została wydana( na narzędzia z których jestem zadowolony), a nadal nie pozwala to uzyskanie prostej deski, co za tym idzie konstrukcji.
Także, jeżeli ktoś jest w stanie polecić mi przede wszystkim niedużą wyrówniarke to byłoby to bardzo pomocne.

Rynek UK (gdzie mieszkam) przekopałem chyba pod każdym względem i nie znalazłem wyrówniaka "pewniaka" w zakupie jak np grubościówka DW733, którą finansowo mógłbym sobie pozwolić i byłbym w stanie wydać takie same pieniądze na wyrówniarkę. Ale chciałbym wiedzieć, że kupie sprzęt który zrobi robotę. Nie mając wyrówniarki, zgadzam się z Norberto w 100%, grzebie grzebie, ale na koniec jakąkolwiek konstrukcję i tak muszę lekko naciągać by pasowało :(


10
Hyde Park Domidrewno / Odp: Początkującego pytań kilka
« dnia: Wrzesień 26, 2020, 23:47:37 pm »
Lakieru szczerzerze mówiąc to jeszcze nie używałem. Teraz chcę wykonać ławkę na ogródek taką prostą, ale"high end" - czyli pewnie wyjdzie dramat end  ;D ;D
Zakupiłem pod to takowy lakier:
https://www.screwfix.com/p/ronseal-exterior-varnish-satin-clear-750ml/
Popularna, sprawdzona, polecana firma na rynku UK.
Zobaczymy co wyjdzie, mam nadzieję, że będę miał odwagę się pochwalić :D

Co do sprzętu. Dojrzałem już jakiś czas temu iż w każdej przestrzeni warto kupować produkty doobrej jakości ( choć nie zawsze jest to konieczne, mały stolik stolarski kupiłem najtańszy i działa, musze go sobie tylko czymś dociążyć bo to jego jedyna wada). Zakupiłem wspomniany planer dewalte. Robi robote. Aczkolwiek robiąc sobie suszarko-półke oraz konstrukcje pod ciecie formatek przy pomocy zagłebiarki nadal pozostał problem iż nie wyrównam tym desek. PRzez co konstrukcja nie jest idealne, a mnie to frustruje, bo staram się jak mogę, a efekt mocno średni/słaby.
Na kanale Zabawa w budowie, pod filmem o grubościówce DW733, ktoś zadał pytanie o strugarke. Autor odpowiedział, iż nie ma i mieć nie zamierza, wyrównanie załatwie na pile stołowej docinając krótszy bok. A co z wyrównanie zerszego boku?
Tak szukam, szukam i szukam rozwiązania, bo dopóki nie będę w stanie prawidłowo wyprowadzić deski to zawsze konstrukcja nie będzie się dobrze składać.
Rozważam zakup tej grubościówki, ale nadal pozostaje kwestia braku stołowej szerokiej strugarki, która robiła by dobrą robotę.

Może ktoś podpowie jak ugryźć temat już najtańszą ( z tych, które mają realny sens) drogą doprowadzić do możliwości prostowania desek. 
Posiadam:
Zagłębiarke
Ukośnice
Szlifierke
Wyrzynarkę
Strug elektryczny
Frezarkę (małą Makita RT0700CX4/2)

Zagłebiarką po szynie mogę dociąc deski o amx wymiarze 2"x2", ale czy jest jakiś sposób na deske 6"x 1"?

Tak mnóstwo pytań, pewnie dla niektórych dziwnych, ale jak to mawia John z Ameryki, wszystko jest proste jak już się wie.

Książki zapewne zamówie sobie przy najbliższej możliwości (paczka zbiorcza z PL)

Sprzęt który chciałbym mieć, to całą lista z excelu jest, ale numer jeden teraz to rozwiązanie problemu powyżej.

Jak bardzo to lubie? Jak wcześniej wspomniałem, robiłem już pare rzeczy użytku garażowo/ ogródkowego. Odkąd załapałem by spróbować sił na poważnie, często nie mogę zasnąć dopóki czegoś tam sobie nie doczytam w kwestii która akurat siedzi mi w głowie.

Mario jakiej wyrówniarki używasz?


11
Hyde Park Domidrewno / Początkującego pytań kilka
« dnia: Wrzesień 12, 2020, 23:16:43 pm »
Chciałbym poprosić was o pomoc w rozwianiu kilku moich wątpliwości z którymi borykam się jako początkujący stolarz.

Pierwsza sprawa tyczy się wykańczania. Tu mam najwięcej niewiadomych. Najlepiej jeśli ktoś jest w stanie polecić dobrą książke na temat malowania/ szlifowania ogólnie wykańczania. Jakie produkty do czego się nadają oraz jak je ze sobą łączyć. Przeglądam mnóstwo materiałów w internecie, Lidka robi w tej kwestii świetną robotę. Jednakże internet ma to do siebie, że wiedza jest porozrzucana a odnaleźć na szybko odpowiedni film na YT, a w nim coś co konkretnie jest potrzebne, jest o wiele ciężej. Może by tak na forum w działach podopinać tematy z krótkimi definicjami, cechy szczególne, czym nakładać, jak łączyć innymi itp. Z pewnością byłoby bardzo pomocne dla ludzi początkujących takich jak ja

Tak z grubsza kilka pytań jakby na już:
Czym najlepiej wykonywać szlifowanie międzywarstwowe? kostka + papier? Bo i przy tym zestawie widzę, że łatwo mi zjechać farbe do gołego, także szlifierki nawet nie ruszam, a może to mój brak wyczucia. Czy najlepiej szlifować międzywarstwowo zakrzywione i trudnodostępne powierzchnie? Gąbka ścierna?
Jest to pomalowania formatka o wymiarze X x X.  Zdąrzyłem popełnić błąd, a potem sie o tym dowiedzieć, iż należy malować obie strony naraz by uniknąc wykrzywiania formatki. ile odczekiwać do obrócenia formatki, by nie przykleiła się pomalowaną stroną do podłoża po odwróceniu i jak uniknąc teog przeyklejnia odkładając już na suszarke? 

Druga sprawa do której nie wiem jak podejść by nie wydać niepotrzebnie pieniędzy to przygotowanie drewna. Mam na myśli struganie.
Wiem, iż najlepiej byłoby kupić strugarke i grubościówke do tego celu, jedna wiadome są też ich koszty.
Rozważam zakup planera DeWalt DCP580N gdyż i tak mam już baterie z innych sprzętów i wyszłoby to najtaniej jako inwestycja, biorąc pod uwagę iż wiem, że Dewalt jak to Dewalt będzie robił swoją robotę. z drugiej strony, zdaje sobię sprawę, że przy jego pomocy wyrównam jedynie powierzchnie, ale nie "wyprostuje" deski. No i dobrą opcją jest załamywanie krawędzi, gdzie noże nie będą zuzywaly się tak szybko jak frezy. No i pytanie czy jak sie już dorobie właściwej strugarki i grubościówki, czy taki planer nie poleci raczej w kąt, bo już nie będzie używany? Na rynku UK jest dostępna strugarko grubościówka Titan TTB579PLN za nieduże pieniądze, która ma wiele bardzo pozytywnych opinii. Aczkolwiek nadal pozostaje moja niepewność iż mogę wydać nieduże pienądze, ale finanlnie pójdą w błoto bo narzędzie nie będzie jakościowo dobre. Ktoś może używa tego urządzenia?
Jak radziliście sobie nie mając odpowiednich sprzętów by doprowadzać deski do równej grubości?

Frezy.
Pojedyńczy frez potrafi kosztować od 10 funtów w góre, gdzie zestaw frezów tej samej firmy 12sztuk mozna kupić za 30funtów. Jak to jest, pojedyńcze jest droższe bo jest pojedyńcze, czy będą to wtedy bardziej dedykowane frezy i poprostu lepiej wykonane, trwalsze? Kupujecie raczej konkretne frezy pod konkretną robote, czy jednak warto zakupić zestaw dobrej firmy i też długo posłuży. Przetestowałem pare tanich frezów o wartości około funta i stwierdzam, że jest to niebezpieczne, słabo cieły i sie łamały po 1 metrze (potrzebowałem nafrezować rowek 4mm). Kupiłem pojedyńczy frez Trend w cenie 12f i poleciał jak w masło około 10m rowka.

Dziekuję za wszelkie porady
Pozdrawiam serdecznie




12
Sklejki / Malowanie cienkiej sklejki, a jej deformacja.
« dnia: Wrzesień 03, 2020, 20:28:32 pm »
Cześć

Jestem w trakcie malowania sklejki 3.6mm.
Są to dwie plytki 82x48cm i maja to byc przesuwajace sie drzwiczki do zabudowy pod wanne. Dalem 2 warstwy impregnatu, nie wiem czy bylo to konieczne, ale z racji iz ma to byc w lazience chcialem uchronic od ew. Skutkow wilgoci. Na to polozylem 2x warstwy bialej farby na bazie wody narazie z jednej strony. Obecnie sobie to schnie w garażu. Jednakże o ile przed malowaniem płyty były prawie idealnie proste, tak przy malowaniu robią się w śmigło. Wraz z wysychaniem wracają do ksztaltu, ale nie do końca.
Czy to finalnie sie wyprostuje?
Co jak pomaluje druga strone i farba stworzy powloke, ktoredy ewentualnie moglaby ulatniac sie wilgoć?
A może przed pomalowanirm drugiej strony odpalic grzejnik w garazu, nagrzac to i wtedy woda z farby szybciej odparuje i nie powinno sie tak wygiac?
A może farba na wodzie w tym przypadku to był zly pomysł?



Nie zastosowalem żadnego primera gdyż, chcialem zarowno na ramie jak i na plytkach uzyskać efekt widocznych slojow drewna, co chyba uda sie mniej wiecej tak jak sobie to wyobrażałem.

Za wszelkie porady serdecznie dziekuje☺

13
Hyde Park Domidrewno / Połączenie na wpust a wytrzymałość na obciązenie
« dnia: Sierpień 31, 2020, 01:48:28 am »
Kilka miesięcy temu zbudowałem do swojego garazu regał z 6 poziomami 240 x 60 x 180 cm.
Motywem przewodnim miało być solidność oraz maksymalne wykorzystanie. przestrzeni.
Solidnośc konstrukcji sprawdzana już w trakcie skręcania poprzez wręcz skakanie po półkach. Także ogólnie jestem zadowolony.

Natomiast od kilku dni trapi mnie jedna myśl. Gdybym chciał zrobić taki regał dla kogoś. Wiadomo, że zrobienie ładnych połączeniech na wpust stworzyłoby znacznie lepszy efekt wizualny, niż po prostu skręcony ramiak. Jednakże czy taki wpust nie osłabia wytrzymałości kantówki która podtrzymuje półke, no bo w końcu jest mniej materiału w miejscu podparcia, czy może jest to i tak mocniejsze rozwiązanie niż zostawienie kantówki w pełnym wymiarze i skręcenie tego tylko jedno z drugim.

W tamtym czasie kierowałem się by zrobić to możliwie jak najsolidniejsze po wcześniejszych doświadczeniach z marketowymi regałąmi, gdzie płyta MDF gieła się po postawieniu na niej 15 butelek z wodą. Na dzień dzisiejszy ile wlezie tyle tam stoi i nie myśle, że może na tej półce to już za dużo kilogramów.

Tylko myśląc o wytrzymałości lepiej wpuścić drewno w drewno ujmując materiału w miejscu podparcia, czy skręcić gdzie w sumie ciężar półek "wisi" na śrubach łączących kantówki.

Załączam zdjęcie regału.




14
Przedstaw się na Domidrewno / Dzień dobry
« dnia: Sierpień 31, 2020, 01:12:50 am »
Witam wszystkich.

Jako że robienie rzeczy dookoła domu własnymi rękoma sprawia mi olbrzymią satysfakcje, a największą przyjemności daje docinanie desek, później ich łączenie postanowiłem jakiś czas temu spróbować podziałać torchę bardziej na poważnie. Powolutku stawiam pierwsze kroki w kierunku swojego biznesu.
Wszystkie projekty które robię, są robione z myślą iż ma to być maksymalnie praktyczne by ułatwiać codzienne funkcjonowanie i tym też chciałbym dzielić się z innym ludźmi mam nadzieje w przyszłości na pełen etat.

Oglądam często kanał na YT, ale o istnieniu forum dowiedziałem się szukając czegoś za pośrednictwem wujka G ;D

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Strony: [1]