Lipiec 14, 2024, 16:58:46 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Dzisiaj o 06:18:00 »
Witamy nowego kolegę
2
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 13, 2024, 15:59:26 pm »
Pozdrawiamy i witamy.
3
Przedstaw się na Domidrewno / Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sulo dnia Lipiec 13, 2024, 14:54:29 pm »
WITAM SERDECZNIE
Jestem Krzychu, mieszkam w okolicy Gdanska, czasem złożę jakiś mebel i coś utnę, czasem wywierce. Pozdrawiam.
4
Zawiasy / Odp: Fronty uchylane do góry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 09, 2024, 17:11:03 pm »
Cześć
Jeden bok jest ? Wieniec górny na zawiasy też? Jeśli tak to tak jak u mnie. Ja dwoma takimi podnośnikami na 4 zawiasach mam podnoszony jeden front o wym.2432x242mm i działa. Podnośnik sevroll.
5
Zawiasy / Fronty uchylane do góry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Splitter dnia Lipiec 09, 2024, 14:29:33 pm »
Dzień dobry.

Zacznę od tego, że jestem całkowitym amatorem. Na własne potrzeby próbuję robić szafki z płyt, z różnym skutkiem ale zazwyczaj na plus.

Wyszło mi teraz takie dziwadło - dwa poziome fronty 820x360 (szer x wys), w szafce narożnej.
Na moje oko - zwykłe otwierane na bok raczej odpadają - za duża dźwignia.
Chętnie zrobiłbym uchylne do góry, jednak przez brak jednej bocznej ścianki nie mogę zastosować typowych podnośników.
Mam w związku z tym pytanie - czy na zwykłych zawiasach puszkowych mogę zrobić front uchylny + podpórka?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, jak wybrnąć z tej sytuacji.

6
Kupię / Odp: Poszukuję kantówek z litego dębu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Lipiec 07, 2024, 11:24:08 am »
No  nie  wiem  ,czy łatwo będzie  dostać  tak gruby asortyment  drewna
7
Wieloczynnościowe / Odp: Dymc-8 Rema. Grubościówka nie zbiera materiału
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Lipiec 07, 2024, 11:21:49 am »

właśnie wina jest ewidentna po stronie  maszyny i jej konstrukcji , ponieważ nie  ma tam ślizgów dociskowych między wałem głównym a pociągowymi .
Ale  -  tak maszynę  zrobiono .
Wobec tego pozostaje ratować się  metodą pisaną  niżej  przez  Roberta . Można przedłużać stół z lekko  skośnie  uniesiony w górę .
8
Frezarki / Odp: Frezarka Makita + szyna Bosch
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 07, 2024, 08:09:48 am »
FSN mam już kilka lat,byłem pewien że bedzie pasował do mojej frezarki,tak wynikało z opisu jednak okazało się że jest to w "opcji" Być może spróbuje nawiercic otwory ale nie wiem jak wycentrować frezarkę,wymierzyć do zrobienia otworów?
9
Kupię / Odp: Poszukuję kantówek z litego dębu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 07, 2024, 06:07:11 am »
Cezaryn,na wysokości Baranowa jadąc drogą s19. Około 100 km od Warszawy. Mieli sporo drewna,różne grubości ,gatunki,jakość. Nie wiem czy telefon aktualny,kupowałem tam material około 3-4 lata temu.
Kazimierz -601 390 742.
Pozdrawiam
10
Wieloczynnościowe / Odp: Dymc-8 Rema. Grubościówka nie zbiera materiału
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 07, 2024, 02:22:34 am »
To odwieczny problem, ale wina leży raczej nie po stronie maszyny. I to przy dłuższych elementach. Jeśli podczas wprowadzenia materiału do grubościówki będziesz potrzymywał, lekko podnosząc do góry koniec materiału do momentu aż zostanie on chwycony przez wałek odbiorczy to nie powinno być podbierania materiału.

I analogicznie jak będziesz lekko podnosił koniec materiału podczas odbierania go w momencie kiedy przestanie być dociskany przez wałek podawczy, to powinno być ok.
Strony: [1] 2 3 ... 10