Maj 12, 2024, 08:22:36 am

Autor Wątek: Kilka pytań odnośnie Forniru  (Przeczytany 5987 razy)

Offline fbbaron

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Kilka pytań odnośnie Forniru
« dnia: Wrzesień 06, 2018, 15:46:31 pm »
Cześć,

Jestem zupełnie nowy w temacie drewna, raczej wszystko co robiłem było robione hobbistycznie, nie poparte jakąś szerszą wiedzą ale chciałbym ją poszerzyć.
Mam kilka pytań odnośnie forniru, a mianowicie:
+Czym najlepiej polerować małe powierzchnie (Na błysk)?
+Jakim lakierem pokryć powierzchnie? - Zależy mi na odpowiednim lakierze w sprayu, który będzie równomiernie pokrywał powierzchnie w dosyć cienkich warstwach - ma się ścierać ale nie dawać wrażenia głębokiego i miękkiego lakieru.
+Czy jest możliwość zrobienia/kupna drewna stabilizowanego w arkuszach o grubości arkusza forniru?
+Jaki jest najlepszy klej do klejenia ze sobą arkuszy forniru? Chodzi o to, żeby był wytrzymały przez długi czas; ostatnio słyszałem o kleju "wiecznie żywym" ale nie mam pojęcia czy sprawdzi się on na fornirze (w przypadku klejenia ze sobą 5 arkuszy cienkiego forniru i tworzenia struktury, która ma być wytrzymała)
+Jaka gramatura papieru do szlifowania nadmiaru - chodzi mi o to, żeby ten nadmiar zetrzeć ale nie naruszać za mocno powierzchni.

To chyba wszystko na ten moment ;)

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7555
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Kilka pytań odnośnie Forniru
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2018, 08:54:51 am »
Mam wrażenie ze pytanie jest o oblogi a nie fornir.
Co czcesz robić  i do czego potrzebny ci?
Na super wysoki połysk to politura.
Drweno o grubosci forniru to fornir. Pytanie nie logiczne i o odpowiedź trudno.
Klej to TomekZ pewnie podpowie.
Papier ścierny to od 60 jeśli są wieksze uszkodzenia do max 240 jesli.chcesz bawić i olejować.
Lakier ma byc w aerozolu czy do nanoszenia natryskiem, no to też różnica.
Kolega dysponuje pompą prózniową i workami do klejenia elementow giętych?