Maj 19, 2024, 04:24:14 am

Autor Wątek: Kompletowanie Sprzętu. Pilarka tarczowa, Ukośnica, Szlif.Mimośrodowa, Strug elek  (Przeczytany 1419 razy)

Offline andzi1111

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Witam,

Dopiero zaczynam zabawę z drewnem, poszukuję narzędzi jak w temacie.
Pierwszy i najważniejszy wyznacznik to cena, sprzęt będzie użytkowany tylko i wyłącznie bardzo amatorsko.
Wszelkie sprzęty made in china mile widziane, oczywiście w adekwatnej cenie.
Jeśli trafi się sprzęt niewiele droższy lecz markowy- rozważę.

dziękuje za komentarze w stylu 'nie kupuj tego chłamu weź milwaukee  albo festoola"

sprzęt ma być możliwie najtańszy.

Pozdrawiam.

fyme

  • Gość
Pilarkę tarczową i strug elektryczny mam Meeca z Juli i jestem zadowolony. Pilarkę po fabryce trochę poprawiłem by była sztywniejsza a strug działa poprawnie od wyjęcia z pudełka.

Offline andzi1111

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Dziękuje za odpowiedź, możesz powiedzieć w jaki sposób stuningowałeś pilarkę? bo chyba na nią się zdecyduję


Offline andzi1111

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Nooo, jestem pod wrażeniem Twojej recenzji.
Ale osobiście chyba nie zaryzykuję utraty gwarancji, ale jeśli ktoś chce podnieść funkcjonalność budżetowego urządzenia to rewelka.
Duży plus za wysiłek  ;D

fyme

  • Gość
Dzięki, w zasadzie sama wymiana śrub raczej gwarancji nie unieważnia a już to powoduje zwiększenie komfortu użytkowania. Ja swoją zmasakrowałem mocniej więc na gwarancję nie liczę.
Ps: wg mnie większość jak nie każda pilarka w tej cenie będzie miała podobne wady więc zostaje albo się z tym pogodzić albo kupić coś pokroju boscha, makity czy czegoś w tym stylu. No jest jeszcze moja droga ;D

mily68

  • Gość
Nie za bardzo rozumiem sens postu autora wątku.
Skoro ma być możliwie najtaniej i made in China to wystarczy wybrać się do marketu i wziąć cokolwiek z najniższej półki.
Rozumiem co znaczy "możliwie" ale wszystko zależy jakie odstępstwa od "doskonałości" autor wątku jest w stanie zaakceptować. Jaka moc i średnica tarczy oraz ew. brak klina jest do zaakceptowania? Czy może nie trzymać kątów w pewnym zakresie (w jakim?)? Jakie prace będą wykonywane tymi gratami i jak często? itp. itd...