Maj 13, 2024, 07:35:00 am

Autor Wątek: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita  (Przeczytany 5439 razy)

fyme

  • Gość
Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« dnia: Luty 12, 2018, 19:25:46 pm »
Witam, ostatnio na forum modne są rozmowy na temat wycinania kół/okręgów ;D
Żeby nie zostać w tyle popełniłem sobie cyrkiel do frezarki krawędziowej by móc powiedzieć "Mam i ja" ;)
No więc mam i wygląda toto tak:









Popełniłem go z 3 warstw sklejki 4 mm powleczonej laminatem i sklejonych ze sobą oraz z kawałka profilu aluminiowego znalezionego miedzy odpadami aluminium w wolnej chwili w pracy :)
Nie wygląda może zbyt estetycznie ale biorąc pod uwagę narzędzia jakimi dysponowałem w pracy jest całkiem nieźle.
Pozostało jeszcze dopasowanie dłuższych śrub by przykręcić kubek frezarki co mam zamiar uczynić jutro i będzie git.

Teraz i ja bez przeszkód mogę wycinać kółeczka :D
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 19:28:15 pm wysłana przez fyme »

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2018, 20:12:43 pm »
A masz podstawkę zagłębiająca? Ja robiłem z tą zwykłą i trochę słabo wychodziło zagłębianie się w materiał zanim zapniemy klamrą wrzeciono.

fyme

  • Gość
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2018, 20:19:13 pm »
Mam ale wolałem dorobić do tej. Zagłębianie na tej że zdjęcia mam już przetrenowane :)

Offline Kobietapracującażadn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2018, 20:44:17 pm »
dzięki FYME za post.  a zrobiłbyś jakiś króciutki filmik jak robisz tym małe kółko? No wiesz...takie 8cm (średnicy) lub mniejsze?
i wstawiłbyś na youtuba może? Bo naprawdę szału w filmikach nie ma ani o małych kółkach ani o używaniu szablonów i robieniu czegoś z pierścieniem kopiującym.
a widzę że jesteś obeznany z frezarką więc dla ciebie to pikuś :) jakbyś miał czas to pomyśl o mniej zorientowanych :) dziękuję

fyme

  • Gość
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2018, 20:58:49 pm »
No pozostaje mi się tylko zgodzić :D
Obiecuję że w wolnej chwili postaram nagrać wycinanie kółek ;)
Oczywiście z zamazaną twarzą bo ja nie fotogeniczny jestem ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 21:00:53 pm wysłana przez fyme »

Offline Kobietapracującażadn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2018, 21:05:23 pm »
dzięki dzięki ;)

póki co jestem na takim ciekawym filmiku "Stalowy cyrkiel do frezarki - DIYaudio.pl" na youtubie i warto oglądać do 2,20min

 tylko jest jeden zonk...ja nie chcę robić dziury na środku pod kołek. chciałabym żeby na środku nie było nic albo tylko mała dziureczka jak po gwoździu, bo zależy mi jak wiesz na wycięciu kółka w sklejce 8cm i na nim frezów na głebokość 2mm i chcę żeby te frezy były 2cm i 6cm od środka koła. ma to być imitacja palnika do kuchenki dla dzieci do kącika zabawy.

tak sobie myślę że to na pewno da się zrobić. dam radę.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 21:08:39 pm wysłana przez Kobietapracującażadn »

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2018, 21:21:50 pm »
Jak nie chcesz mieć śladów na środku to materiał przyklejasz od spodu i później wycinasz z szablonu.

Możesz też po prostu używać jakieś kołka do zaklejania dziury.

fyme

  • Gość
Odp: Cyrkiel do frezarki krawędziowej Makita
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2018, 20:46:31 pm »
Tym postem chciał bym zakończyć ten wątek. Dziękuję wszystkim odwiedzającym go osobom za dyskusję :)