Kwiecień 27, 2024, 19:46:02 pm

Autor Wątek: Szyny prowadzące  (Przeczytany 29024 razy)

Offline tommik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2018, 09:37:01 am »
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zagłębiarki Macallister z Castoramy z szyną 2x 70cm. Szyna wygląda identycznie jak Makity na zdjęciu powyżej. Chciałem zakupić dłuższą od Makity, pytanie tylko czy będzie pasowała.

Offline MiKo

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2018, 10:20:28 am »
I jeszcze jedno pytanie, czy w przyrodzie wystepuje szyna makity 250?
140cm
190cm
285cm
300cm

Chciałem zakupić dłuższą od Makity, pytanie tylko czy będzie pasowała.
Najlepiej sprawdzić to w sklepie z Makitą, położysz Macallistera na szynie i będziesz wiedział. Albo zamów przez net a jak nie będzie pasować to odeślesz.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 10:24:34 am wysłana przez MiKo »

Offline tommik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2018, 14:20:46 pm »
Tak tylko że w pobliżu nie ma takiego sklepu co miałby to na stanie, a zrobić komuś numer zamówić i nie kupić to trochę nie po mojemu. Wiem live is brutal ale jakoś tak nie potrafię. Dlatego na forum pytam może ktoś ten temat przerabiał.

fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2018, 16:07:30 pm »
Zmierz szerokość stopy w zagłębiarce. Szyna makity różni się od szyny festoola jednym detalem, mianowicie wypustem do przytrzymywania zagłębiarki gdy ta jest pochylona. Przez to na szynę festoola można postawić szerszą zagłębiarkę. W przypadku festoola czy makity nie ma to znaczenia bo mają wąskie stopy ale przy innych zagłębiarkach może być problem. Kilka postów wcześniej pisałem o tym i zaznaczałem na zdjęciu o co chodzi.
Chłopaki mają szyny makity to podeślą wymiary a ty porównasz że stopą.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2018, 16:09:47 pm wysłana przez fyme »

Offline tommik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2018, 09:36:56 am »
Jeśli ktoś z forumowiczów mógłby zmierzyć swoją szynę od Makity i porównać wymiary to byłbym wdzięczny. Zależy mi na tym, żeby połączyć te szyny ze sobą, wtedy wystarczyło by kupić 1,4 m i miałbym komplet do 2.8m. Akurat tyle żeby starczyło na płytę wiórową. Sprawdzałem ceny 3m Makity to taniej wychodzi kupić drugą zagłębiarkę.

fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2018, 12:00:38 pm »
Tutaj  http://www.swedishwoodworking.com/tips-tricks/modifying-a-makita-guide-rail-to-work-with-festool-attachments/
gość przerobił szynę makity by pasowała do osprzętu festoola więc od biedy tak można zrobić choc widzę że i u ciebie jest wpust jak w makicie. Jak nie znajdzie się chętny do pomiarów to w poniedziałek sprawdzę w pracy. Chyba ostała się u nas jakąś szyna makity.

Offline sankilatem

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2018, 15:38:00 pm »
mierzyłem suwmiarką także powinno być dokładnie

Offline tommik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2018, 19:31:08 pm »
Dzięki wielkie, ze zdjęcia wynika że kolega grubość zmierzył razem z gumą pod spodem. Mała różnica w grubości nie powinna mieć znaczenia tym bardziej jak połączy się szyny dołączonymi płaskownikami. Czas zbierać kasę na prowadnicę Makity. O efektach poinformuję. :)

Offline sankilatem

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 10, 2018, 20:01:58 pm »
tak, tak, z gumą, bo bez gumy w tamtym miejscu to z 2,5mm
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2018, 20:04:01 pm wysłana przez sankilatem »

Offline tommik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2018, 10:25:25 am »
Wyszło niestety że szyny do Makity nie można kupić za sensowne pieniądze. Dla mnie po prostu za drogo. Zostałem przez to zmuszony do zmajstrowania sobie samoróbki. Użyłem do tego płyty pilśniowej twardej, gładkiej z jednej strony o grubości 9 mm i profilu aluminiowego D do taśmy LED. Cena 18 zł za profil, pilśnia wycięty środnik z belki stropowej I-beam pozostałej po budowie. Szyna spisuje się wyśmienicie, na pilśni jest bardzo dobry poślizg niewiele gorszy niż na oryginalnej szynie, a dużo lepszy niż na płycie laminowanej. Większa sztywność i nie szkoda przykręcić do czegoś żeby mieć stały wymiar.

Offline alehar

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 296
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2023, 12:10:25 pm »
odświeżam temat
Kupiłem  jak kolega wyżej pisał "profilu aluminiowego D do taśmy LED" świetnie się nadaję jako szyna do zagłębiarki MacAllister 1200 W.
Położona szyna na panelu podłogowym i wszystko pięknie działa, myślę że nawet lepiej niż oryginał szyny (którą trochę zniszczyłem).
Guma mi nie potrzebna bo tnę tylko dechy o grub 5 cm, szer. 30-50 cm
Jeśli ktoś zainteresowany to taki profil jest na Al..ro.
Pozdrawiam Alehar

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2023, 11:02:48 am »
Dziękujemy za podpowiedź.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 13, 2024, 14:27:04 pm »
odświeżam temat
Kupiłem  jak kolega wyżej pisał "profilu aluminiowego D do taśmy LED" świetnie się nadaję jako szyna do zagłębiarki MacAllister 1200 W.
Położona szyna na panelu podłogowym i wszystko pięknie działa, myślę że nawet lepiej niż oryginał szyny (którą trochę zniszczyłem).
Guma mi nie potrzebna bo tnę tylko dechy o grub 5 cm, szer. 30-50 cm
Jeśli ktoś zainteresowany to taki profil jest na Al..ro.

Cyknij fotkę jak to wygląda. I jak się sprawuje? Ja mam zagłębiarkę Meec i szyny są za krótkie, łączone działają do kitu i ciężko coś dobrać do nich w sensowych pieniądzach. Aż zmierzę szerokość rowka pod profil w stopie zagłębiarki to może też by zrobił jak u ciebie.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2024, 14:29:03 pm wysłana przez przemoprzem »