Maj 15, 2024, 05:52:50 am

Autor Wątek: Wkrętarka do drewna do 200zł  (Przeczytany 21176 razy)

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2015, 21:39:55 pm »
 samo "body" markowej wkrętarki można kupic za ok.200zl. Oczywiście przydatna jeszcze jest ladowarka. Ja w ten sposób skompletowałem trzy wkrętarki (dobrej firmy). Jedna ladowarka.dwie baterie trzy wkrętarki.

Offline Marucha

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2015, 22:09:49 pm »
Uzywam Celmy http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-celma-wak-14-2x1-5ah-walizka-i5214917581.html
i nie zamienil bym jej za zadna inna wkretarke w tym przedziale cenowym.

Dlaczego?

- 2 aku
- szybka ladowarka (45 min)
- sama wkretarka bez zadnych zastrzezen

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 28, 2015, 22:17:53 pm »
Blokada wrzeciona - bez tego nie kupiłbym już żadnej wkrętarki. Ostatnio była wkrętarka w Castoramie za 199 zł - 10,8V, blokada wrzeciona, dwa aku Lion 1.3Ah, walizka - identyczna z wyglądu jak einhell rt-cd 10,8. W sumie wszykie te wkrętarki to jeden czort tylko inny kolor, naklejka no i oczywiście akumulatory - każda firma ma swoje "nacięcie" lub przetłoczenie i kicha z zamiennikami.

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 04, 2015, 13:50:12 pm »
Witajcie przymierzam się do zakupu wkrętarki . Będę skręcał 2 zestawy mebli a potem wkrętarka pójdzie na półkę i będę jej używał co 2 tygodnie . Ze względu na częstotliwość użytkowania zdecydowałem się na wkrętarkę sieciową. Budżet ok 200zł. 
W zasadzie mam 3 typy :
SKIL wkrętarka sieciowa 6224
GRAPHITE 58G792
Wiertarko-wkrętarka MacAllister 300 W-http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wiertarki-wkretarki-i-mloty/wkretarki-sieciowe/wiertarko-wkretarka-300w-mac.html
Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi wkrętarkami ? Czekam na opinie. Pozdrawiam Wojtek

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 04, 2015, 15:19:19 pm »
A ten Graphite to ma blokadę wrzeciona? Bo na fotce to chyba głowica jest jednolita i za nią jest pierścień to sprzęgła. Generalnie te wkrętarki są dosyć sporawe, Skilla miałem w ręce i gabarytowo prawie jak stare celmy te jednoręczne. Ja mam wkrętarkę Vander VWE728 ale nie polecam za bardzo - brak biegów, brak blokady wrzeciona, generalnie chińczyk choć cenowo baaardzo tani. Vander ma nowszy model z dwoma biegami, ale nie widziałem tego.

Ta blokada wrzeciona jest połączona z automatycznym zatrzymaniem wrzeciona - jest to super sprawa jeśli chodzi o seryjne wkręcanie małych wkrętów np przykręcając blecy szafy.

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 05, 2015, 20:03:36 pm »
Przemoprzem a rozwiniesz myśl z tą blokadą wrzeciona? W pracy używam prawie codziennie wkrętarki z blokadą wrzeciona ale jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi czy to ma głębszy sens.Faktem jest  że użwamy jej głównie do wiercenia a nie  wkręcania. Czy bez blokady zrywa wkręty ?
Przypuszczam że żadna z tych wkrętarek nie ma automatycznej blokady wrzeciona.Wstępnie nastawiłem się chyba na tego macallistera.  Pozadrawiam Wojtek

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 05, 2015, 21:38:57 pm »
Blokada wrzeciona - czyli zakręcając bita czy wiertło trzymasz jedną ręką za rękojeść a drugą zakręcasz głowicę - całe wrzeciono jest zablokowane, chcąc zakręcić na 100% nie musisz łapać uchwytu dwoma rękoma. Wygoda niesamowita, trzymasz solidnie narzędzie, a nie dwoma rękoma za uchwyt wiertarski. Przy okazji jak masz blokadę wrzeciona to wkrętarka nie "przeciąga" wkręcania - puszczasz spust i wrzeciono stop, a nie że z rozpędu jeszcze "pół obrotu" przekręci.

Trzecia sprawa - może firmówki nie mają z tym problemów, ale w chińskich uchwytach po jakimś czasie żeby dokręcić porządnie wiertło to trzeba obiema rękoma skręcić głowicę, a i to po czasie może być nieskuteczne.

Jak na fotkach macie "jednolity" uchwyt wiertarski to na 99% jest blokada wrzeciona.

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 07, 2015, 10:14:00 am »
Przemoprzem dzięki za informacje , chociaż problem nadal mam nie rozwiązany. Spróbuję zadzwonić do jakiegoś sprzedawcy  w sprawie tego graphita i automatycznej blokady wrzeciona . W zasadzie graphite był jak dla mnie na końcu  ze względu na niski moment obrotow(może to jakiś błąd ?).  Planowałem macallistera ze względu  na bliskość castoramy i 3 letnią gwarancję w parametrach też jest błąd ma 35 Nm. Denerwująca sprawa byle wkrętarka akumulatorowa  ma auto stop a w ofercie producentów brak jest porządnej wkrętarki sieciowej . Jest jeszcze ta makita ale brakuje mi w niej normalnego uchwytu wiertarskiego no  i ta cena...  Chociaż używałem ostatnio  małej wkrętareczki boscha 10.8 V  Fajna sprawa mała poręczna tylko  przy moim użytkowaniu 2-3 razy w miesiącu  penie będzie  szybko po bateriach.Pozdrawiam W

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 08, 2015, 23:27:19 pm »
Hmm post pod postem nie wiem czy nie zostanę ukarany ale opcji edycji nie widzę żeby dopisać:
Tak się złożyło że byłem w Castoramie i kupiłem tego macallistera. 
Hmm co by tu powiedzieć szału nie ma ale na moje potrzeby starczy(musi ).
Wady sprzętu to ciężki i mało poręczny po porównaniu z kilkoma wkrętarkami 10.8 z wystawy aż nie chciało się brać jej do ręki  . Generalnie 2 prędkości , sprzęgło  z regulacją prawie wszystko co powinna mieć wkrętarka poza autostopem . Co do mocowania wierteł blokowanie jest o tyle lepsze w porównaniu do tego co pisał przemoprzem że zmieniając kierunek obrotów wrzeciona i trzymając za główkę blokujemy  narzędzie w uchwycie jak przy uchwycie nie dzielonym . Mam nadzieję że brak autostopu da się obejść poprzez dobre ustawienie sprzęgła bo niestety siła bezwładności robi swoje Mogą być problemy przy małych wkrętach .
Poza tym wkręciliśmy z juniorem kilkanaście wkrętów wykręcili potem powierciliśmy i to co było do zrobienia wkrętarka zrobiła więc... Jeżeli używałbym tego sprzętu częściej zdecydowałbym sie na akumulatorówkę jakąś 10.8V .
Dzwoniłem o tego graphita ale on też chyba nie ma tego autostopu (informacje z serwisu). Dokręcanie jest pewnie realizowane na zasadzie jak pisałem  wcześniej .Nie wiem czy to nie jest domena wkrętarek akumulatorowych ze względu na możliwość hamowania prądem stałym. W porównaniu do skila wydawał mi sie lepiej wykonany ale to moje subiektywne odczucie.Pozdrawiam W.

Offline kazik78K

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 10, 2015, 22:23:03 pm »
Też się przymierzam do sieciówki na tyle co używam to aku nie ma sensu i chyba się skuszę na SKIL wkrętarka sieciowa 6224

kozio

  • Gość
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 11, 2015, 16:23:49 pm »
Kazik zajrzyj tu
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
będzie nam bardzo miło...

Offline PerciakP

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 16, 2015, 21:07:00 pm »
Też się przymierzam do sieciówki na tyle co używam to aku nie ma sensu i chyba się skuszę na SKIL wkrętarka sieciowa 6224

Też jestem tego zdania że nie ma co na aku i do 200 zł to chyba jedyna sensowna propozycja .

mily68

  • Gość
Odp: Wkrętarka do drewna do 200zł
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 16, 2015, 21:39:08 pm »
Kazik zajrzyj tu
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/
będzie nam bardzo miło...
PerciakP - czy Ty wogóle czytasz to forum? Dosłownie post wyżej od Twojego była delikatna sugestia nt. przedstawiania się w odpowiednim dziale zgodnie z regulaminem (a o ten punkt walczyli forumowicze tak długo aż wywalczyli :) ) a Ty jak oszołom walisz pierwszego posta jakby nic. Jeśli chcesz być poważnie traktowany i chcesz liczyć na pomoc na TYM forum to proszę w imieniu swoim i innych - traktuj nas poważnie.
Sorry - dziś moja kolej robienia za policjanta ;)