Marzec 29, 2024, 07:49:30 am

Autor Wątek: tchnijmy życie w forum  (Przeczytany 19851 razy)

meridox

  • Gość
tchnijmy życie w forum
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:52:14 pm »
Lirorobert [30|Maj 23:32:]:Super. Dzięki.

Taki wpis na czacie z przed dwóch tygodni, następny wpis po tygodniu.

wpis z wczoraj
siekson [12|Cze 20:27:]:   Cześć, mam do rozcięcia wzdłuż bale 25x20x100cm. Jak się do tego zabrać żeby było bezpiecznie? Nie mam taśmówki i nie planuję kupować. Czy próba rozcięcia na pilarce stołowej (scheppach hs105) to dobry pomysł? Podcięcie z dwóch stron a potem środek piłą ręczną (zostanie ok 6cm grubości). Co myślicie? Czy może lepiej szukać jakiegoś tartaku?

Ludzie przychodzą zadają pytania i odchodzą, kiedyś przychodzili, pytali, dostawali odpowiedzi i niektórzy z nich zostawali na dłużej a dziś są tu pustki, tak samo w wątkach, po dniu nieobecności na forum wchodzę i mam trzy odpowiedzi w dwóch wątkach :( żenujące

Może i była tu "gimbaza" jak to "wszechmogący" określił ale to właśni Ci ludzi odpowiadali na pytania i dzieli się wiedzą, nigdy nie odmówili nikomu pomocy.

Pewnego dnie sprawa się rypła, temat nigdy nie został rozmówiony i wyjaśniony bo Jarek zawsze zamykał takie wątki i nie dał się ludziom wygadać a wszystko nadal w nich siedzi bo nie mieli gdzie wylać swoich żali . Forum jest dla ludzi a nie wygody administratora, kiedyś się działo sporo a teraz jest stypa, ludzie chcą pisać ale hamuje ich kiepska atmosfera na forum. Czas to zmienić, tchnijmy życie w forum zanim całkiem  życie tu ustanie.
Zacznijcie pisać, wrzucać do wątków wasze realizacje, przecież dalej tworzycie. Pokażcie swoje realizacje i opiszcie wasze osiągnięcia i porażki, niech będą wiedzą dla tych którzy po nią tu przychodzą.

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:52:50 pm »
żebym nie dostał zaraz bury za używanie kolorów, emotikonek itp to wrzucam zdjęcie bo je można bez obaw
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 13:56:00 pm wysłana przez meridox »

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2018, 15:26:01 pm »
Powiedziałbym coś, ale rad jestem z tego, że mam jeszcze możliwość pisania postów na forum.

i tak właśnie sądzi większość ludzi którzy tu przychodzą, lepiej siedzieć cicho i nic nie pisać niż narazić się władzy absolutnej Admina

Dlatego cieszmy się z tego co jest, wszystko idzie dobrze, według odgórnego planu.

forum jest dla ludzi, do dzielenia się swoją wiedzą i doradzania się w przypadku jej braku lub wątpliwości a nie żeby nic nie pisać ze strachu przed usunięciem konta.

Każdy z nas nie raz zadał tu pytanie na które dostał odpowiedź, dzielmy się zdobytą wiedzą z innymi którzy jej potrzebują, siedząc cicho żeby Admin miał spokój i nas się czepiał nie pomagamy innym, może kiedyś Ty albo ja będziemy stali przed dylematem i nam też nikt nie odpisze.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2018, 17:05:10 pm »
 dzielmy się zdobytą wiedzą z innymi którzy jej potrzebują, siedząc cicho żeby Admin miał spokój i nas się czepiał nie pomagamy innym, może kiedyś Ty albo ja będziemy stali przed dylematem i nam też nikt nie odpisze.

Popieram Cię - nie ma co się  bać

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2018, 10:29:08 am »
Co ja się boje :P
Nie dość że nie mam nic do powiedzenia,to te nieszczęsne cytowanie :'(
Kupę kasowania :(

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5688
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2018, 11:53:35 am »
masz rację . Dla piszącego więcej  , jest  to upierdliwe  i powstrzymujące od aktywności.

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:14:34 pm »
to te nieszczęsne cytowanie :'(

Myślę że cytowanie jest do naprawienia i że Jarek to w miarę szybko poprawi :)
Niech Jarek robi swoje czyli sprawy techniczne forum i pilnuje porządku z umiarem ;)
a my róbmy swoje, naprawmy to co Jarek zepsuł, niech forum znów ożyje, niech ludzie przychodzący mają do czego później wracać bo na razie przychodzą i odchodzą bo nic tu się nie dzieje i pomimo że nie którym taki spokój pasuje to większość z nas przychodzi tu z nadzieją że jednak coś się ruszy, będzie co przeczytać, coś zobaczyć i komuś doradzić w potrzebie a nie zobaczyć 3 nowe wpisy przez cały dzień

Offline emdzy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 14, 2018, 12:55:25 pm »
W sumie jestem tu świeży, nie zwracałem na to uwagi ale faktycznie forum sprawia wrażenie bardzo kameralnego :) czy dobrze czy źle jak kto lubi. Ja dużo czerpię z przeglądania i czytania starych już nie raz poruszanych problemów. Jednak na odpowiedzi na swoje posty nie mogę narzekać. Poza tym weźcie pod uwagę że sezon jest i ludzie po nocach w robocie siedzą...

Mimo wszystko powoli wyrabiam sobie zdanie na temat samego forum i administratora, jednak za krótko tu jestem żeby o tym się rozpisywać.

PS. żywotność forum nie zależy od admina bardziej od ilości i prędkości uzyskiwania odpowiedzi na posty. Amatorzy tacy jak ja mają czas żeby z ciekawości tu wejść i poczytać. Zawodowców mało takich którzy z pasją po pracy wracają do...pracy by pomóc innym. 
Nie wiem, nie znam się, ja tam zwykły garażowy amator-hobbysta jestem.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:34:10 am »
, naprawmy to co Jarek zepsuł,

Daruj sobie te docinki proszę, bo to zaczyna być nudne...
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline adrian_c

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2018, 11:56:44 am »
może i nudne, ale niestety prawdziwe.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:01:30 pm »
Oczywiście :)))
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

meridox

  • Gość
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:03:45 pm »
Jarku twoja odpowiedź nie jest na temat związany z tematem wątku ;) ale skoro poruszyłeś temat odpowiem :)
Nie jest to docinka, tylko moja oraz wielu innych użytkowników opinia którą jedynie ja odważyłem się publicznie na forum wypowiedzieć.
Wątek ten jak sam temat wskazuje ma na celu tchnąć życie w forum, żeby ludzie zamiast się zastanawiać czy coś napisać i opublikować po prostu to zrobili bez obaw ze Ty będziesz to negował.

A taki wpis jak Twój przed chwilą temu nie pomaga, wręcz przeciwnie pokazuje że pisać tylko można to co Tobie się podoba lub nie pisać wcale, albo się ma takie zdanie jak Twoje albo lepiej się nie odzywać, tutaj po prostu nie można mieć własnego zdania bo może ono zdenerwować admina.

Myślę żeby lepiej nie drążyć tego tematu i powrócić do tematu wątku ;)

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:26:49 pm »
Każdy ma swój rozum i język, więc nie widzę tu potrzeby żebyś wypowiadał się za kogoś innego.



To czy wątków będzie 5 czy 15 nie ma znaczenia, ważne, żeby  pytanie-odpowiedź były rzeczowe i pomocne dla kolejnych osób.

Sorry ale ja zamiast myśleć czemu nie ma tych 15, wolę skupić się na merytorycznych odpowiedziach na te 5 wpisanych.

Reasumując, życie forum toczy się jak zawsze i tak będzie dalej przez wiele kolejnych lat :)

----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2018, 13:19:37 pm »
,  Jarek zepsuł,

Tyle musiałem ,,wyciapać'' :(
wiem... jestem jak wrzód,na pupie ::)
Jarku nie zepsułeś,a chyba ciut przedobrzyłeś  ??? 

Ja tak miałem naciskając spust pistoletu jak pompowałem koło do taczki+jedno za dużo i wielkie bummm. :'(
Z czysto nie-merytorycznych wypowiedzi Meridoxa wywnioskowałem że to wielki człowiek o gołębim sercu,niosącym bezinteresowną pomoc.
Fora powinne być merytoryczne,tzn. życiowe :)
Nie zawsze się da suche info.przekazać,mus pogadać,poznać podowcipkować,ot taki cukierek żeby chciało się wracać na forum.
Hym...moje zdanie co niektórzy znają,więc nie będę się rozwodził ::) ;)

 
''merytoryczny: « np. w kontekście konstruktywności odpowiedzi »
konkretny, konstruktywny, logiczny, mądry, odpowiedzialny, określony, poważny, pragmatyczny, przemyślany, racjonalistyczny, racjonalny, realistyczny, roztropny, rozumny, rzeczowy, rzetelny, słuszny, solidny, świadomy, trafny, trzeźwy, wiarygodny, zdroworozsądkowy, zdrowy, życiowy,''
https://synonim.net/synonim/merytoryczny#g1904

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: tchnijmy życie w forum
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2018, 13:33:17 pm »
Każdy ma inne oczekiwania i to jest normalne, ludzkie.

Ja osobiście szukam ma forach tematycznych stricte informacji związanych z danym tematem.
Na danym forum subskrybuje też tylko część informacji (resztę pomijam).
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek