Marzec 29, 2024, 05:45:56 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Alien

Strony: [1] 2 3
1
SketchUp / Włączanie i wyłączanie warstw
« dnia: Październik 20, 2019, 15:39:16 pm »
Mam problem z funkcjonalnością warstw w SU. Otóż, na tak jak na rysunku widać dwie bryły gdzie jedna z nich "stoi" na drugiej. Obie bryły są na osobnych warstwach (załącznik: dwie bryły)

Po ukryciu warstwy z elementami pod białą bryłą powstaje taki widok ja na zdjęciu "jedna warstwa".

Gdzie leży przyczyna takiej prezentacji modelu po ukryciu jednej warstwy? Jak temu zaradzić?



 

2
Kleje i klejenie / Rozklejanie się blatu
« dnia: Listopad 11, 2016, 19:15:27 pm »
Zakupiłem stół bukowy (całość lite drewno). Blat klejony. Po 20 dniach pojawiły się rozklejania. Jutro chcę złożyć reklamację. Wykonawca na pewno będzie przekonywał mnie, że jest to w normie. Może podpowiecie jak z nim rozmawiać?

3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 12:10:59 pm »
Półka z tej komory leże na dole po prawej stronie :) - czyli ta komora jest jeszcze dzielona na dwa.

Frontów jeszcze nie ma. Są rozważane różne opcje: lakier, lakier + lustro, samo lustro. Ale jak będzie - być może za kilka miesięcy dopiero :) to wrzucę na pewno.

Tylko nie wiem wieszcze jednej rzeczy, może ktoś podpowie: czy do tego systemu można zamontować same lustra. Może ktoś wie jak to zrobić? Jaką ramkę należałoby zastosować?

4
Krok po kroku (realizacje własne) / Całościenny regał na książki
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:04:54 am »
Za jakiś czas będę miał do wykonania półkę całościenną - jak na wizualizacji w załączeniu. Myślę już od dłuższego czasu jak do tematu podejść. Następujące kwestie do rozważenia:

- projekt (jakie grubości poszczególnych elementów, jakie łączenie, jaka płyta i czy w ogóle płyta)
- projekt wykonawczy (z plecami czy bez, jak rozwiązać problem nierównych ścian za szafą - jak to zamaskować, jaki typ łączenia aby było najmniej widoczne lub wcale, no i w jakiej kolejności zabrać się za montaż. Sam nie widzę innej możliwości jak montaż w miejscu docelowym.

Jeżeli ktoś ma ochotę zmierzyć się z zadaniem i podzielić się swoimi pomysłami proszę o komentarze :)

Podstawowe dane:
- całkowita szerokość pomieszczenia: 3,36 m
- całkowita wysokość pomieszczenia: 2,50 m
- szerokość przejścia: 0,9 m
- wysokość przejścia: 2,0 m

W założeniu wstępnym przyjęto, że otwór w ścianie (żelbecie) ma 900 ale w świetle półek będzie nieco szerszy i wyższy, tak aby nie zrobić wąskiego tunelu i optycznie to nieco powiększyć. Poprzeczne półki równiej z założono grubsze aniżeli pionowe elementy - tak aby wizualnie poszerzyć pokój.

5
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:38:25 am »
I część ostatnia:

14 - Łączenie wieńca górnego. Podobnie jak wieńca dolnego na kołki + klej.

15 - Aby całość usztywnić i zapewnić stabilność przy przenoszeniu zdecydowaliśmy się na trzy płaskowniki. Okazało się, że oprócz nadania dodatkowej wytrzymałości połączenia płyty na łączeniu zlicowały się. Na początku były wątpliwości czy dwa nie wystarczą, ale jak zobaczyliśmy jaki dobry wpływ ma to na całość to zostaliśmy przy opcji 3 płaskowników.

16 - Wstępna przymiarka profilu do wieńca. Okazało się, że po zamocowaniu tego profilu całość nabrała tak dużej sztywności, że nasze obawy o przeniesienie tego zupełnie zniknęły :)

17 - Pozostało jeszcze dociąć profil - tak jak przykazano,  dokładnie dwa mm krócej niż światło szafy. Swoją drogą, nie spodziewałem się, że ręcznie można wykonać to tak dokładnie :)

18 - I na koniec szafa już w docelowym miejscu.

Po montażu całości przyszła akccja wzmacniania całości. Brak tyłu, krzywe ściany (nie dolegająca do niej płyta) wymusiły zastosowanie kątowników - których tak bardzo chcieliśmy uniknąć. Cóż...

6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 16, 2016, 21:47:30 pm »
Ciąg dalszy zdjęć.

8. - Zamontowana listwa prowadząca oraz wszystkie inne elementy cokołu.

9. - j.w. z tym, że od drugiej strony.

10. - w tej pozycji jeszcze zrobiliśmy nawierty pod silent system. Warto tu nadmienić, że instrukcja nie określa odległości od końca profilu. Katalog też jednoznacznie nie. Dopiero drogą dedukcji udało się to określi (16 mm z tego co pamiętam). Ale i tak do końca nie jestem pewien. Niby to Hettich, niby super ekstra a czasami miałem ochotę wymienić to na coś innego. Jeśli ktoś miał z tym do czynienia to może podpowie mi, skąd wziąć ten wymiar - ale tak na pewniaka? Czy gdzieś jest to zaznaczone a my nie zauważyliśmy?

11. - Cokół już w docelowym pomieszczeniu. Na zdjęciu widać ułożenie względem ścian i kaloryfera. Przy obracaniu i przenoszeniu całości z ulgą stwierdziliśmy, że profil nadał całości dużej sztywności. Wszytko było solidne i w żaden sposób nie odkształcało się przy transporcie.

13. - No i całość na miejscu. Tu wielkie święto no i duma. Po tym zdjęciu nastąpił wielki bal, gratulacje, ordery i deklaracje kolejnych wyzwań w powyższym temacie :)


7
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:10:43 pm »
Cytuj
Egger to klasa sama w sobie. Warto.

Co do elementów widocznych - jak np. w pow. szafie to tak. A co myślicie o dopłaceniu do płyt Eggera do mebli kuchennych?

Cytuj
Tak na marginesie panowie - ktoś może się wypowiedzieć na temat Egger vs Krono[pol/span]? Grubość laminatu, struktura wiórów, itp?

Byłoby to bardzo pomocne zestawienie nawet jeśli w pełni subiektywne. Również chętnie bym się zapoznał z takim tematem.

8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 10:59:44 am »
Zastanawiałem się nad osobnymi skrzynkami, ale nie dwoma tylko trzema. Tylko, że nie byłem pewien czy uda mi się wtedy zamontować dobrze dolną szynę a z górną to już w ogóle chyba niewykonalne (nie ma możliwości położenia takiej skrzynki, ze względu na wysokość pomieszczenia). Poza powyższym argumentem jest też zwiększony koszt takiej szafy - ale to faktycznie drugoplanowe :)

O szerokość półek też się trochę boję. Może nie do końca to była trafna decyzja. Zobaczymy. Najwyżej będzie trzeba pomyśleć o jakimś rozwiązaniu: np. wstawienie dodatkowej przegrody po środku.

Co do samej płyty: jest to moja pierwsza realizacja w drewnie w ogóle i nie miałem żadnego odniesienia jakościowego. Plus był taki, że hurtownię mam 200 m od domu i mogłem to spokojnie przewieźć nawet tak załadowany.
Pech chciał, że system jezdny odbierałem w głębi Polski już po zamówieniu tych formatek, a tam gdzie kupowałem Top Linea handlowali Eggerm - sama struktura okleiny zrobiła na mnie wrażenie, a nie wiem jak z gęstością - zakładam, że lepiej. Na pewno byłby lepszy niż p. - i chyba tego producenta zamówię pod kuchnię (o tym już niedługi na forum w kolejnym wątku :) ).
Chyba, że polecacie jeszcze coś innego?

9
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 22:25:44 pm »
Akurat taki był pod ręką. Pierwotnie nie miało być żadnego kleju tylko same kołki. Funkcję scalenia miał przejąć kątowniki i dwie formatki. Ale, że był pod ręką to trochę nałozyliśmy :-)

10
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 13, 2016, 20:18:39 pm »
Pierwsze zdjęcia:

1. Całość formatek zmieściła się do combi choć najdłuższe elementy wystawały. Później okaże się, że w tym stosie brakuje jednej formatki - błąd przy wypełnianiu pola "ilość" na zamówieniu.

2. Nawierty pod kołki za pomocą szablonu Hettich. Nie sprawdziłem jeszcze, ale o ile nie jest istotne z której strony przyłożymy szablon, o tyle ważne jest aby konsekwentnie się jej trzymać. My przekładaliśmy strony i być może dlatego właśnie nie zeszło się to idealnie. A warto dodać, że podczas wcześniejszych prób na mniejszych odcinkach takie efekt nie wystąpił. Tak czy owak. Temat do zbadania.

Jako ciekawostka: nie wchodzi w szablon Boshowskie wiertło do drewna. Niby 8mm ale jednak za szerokie.

3. Efekt końcowy nawiertów. Ze względu na chęć przedłużenia żywotności szablonu wykonywaliśmy w nim tylko początek nawiertu a dalej już bez szablonu.

4. Po połączeniu cokołu na kołki i dodaniu odrobiny kleju kontaktowego Pattex Universal taki oto efekt. Niestety jest widoczna miejsce łączenia. Nie wiem czy jest możliwe pozbycie się tego efektu na tak jasnym odcieniu płyty. Ale temat do zbadania w wolnej chwili.

5. Wstępne rozmieszczenie pozostałych elementów cokołu. Łączenie na stalowe kątowniki - po dwa wkręty na jeden. Wytrzymałe. Dodatkowo postanowiliśmy wzmocnić całość płaskownikami. Tak, dla własnego uspokojenia. Ale dlaczego naprawdę było to dobre posunięcie w dalszej części relacji z budowy.

Całość cokołu podpatrzyliśmy na filmie u Jarka - ze wszystkich jakie udało nam się zobaczyć najbardziej nam się spodobało i wydało nam się najbardziej odpowiednie do naszego przypadku.

11
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 11, 2016, 11:54:57 am »
O! I już jakaś nauka na przyszłość :)
Poprawione.

12
Krok po kroku (realizacje własne) / Szafa przesuwna 3,0 m
« dnia: Kwiecień 11, 2016, 11:49:38 am »
witam serdecznie,

Moja pierwsza realizacja - nie tylko tu na forum, ale w ogóle. Na pierwszy temat idzie szafa przesuwna.

Główne założenia:

- długość całkowita: 3000 mm
- wysokość całkowita: 2450 mm
- wysokość cokołu: 100 mm
- głębokkość cokołu: 530 mm
- całość wykonana z płyty wiórowej 18mm Pfleiderer
- szafa bez pleców - powód: patrz poniżej w "utudnienia"
- Troje drzwi (lakier)
- system łaczenia: kołki + złącza mimośrowe VB21
- system jezdny HETTICH TOP LINE L + silent syetm dla trojga drzwi (kierunek: zamykanie)

utrudnienia:

- szafa łączona po długości - ze względu na max. długość płyty 2,8m
- szafa montowana od razu w miesu docelowym <=> długość szafy = długość pomieszczenia w najszerszym miejscu. Jako, że szafa stoi prostopadle do parapetu nie ma możliwości zamontowania jej np. na środku pokoju a następnie wsunięcia do wnęki.
- łączenie górnego wieńca po długości a następnie umeiszczenie go w miejscu docelowym - możliwość braku odpowiedniej sztywności

W załaczeniu znajduje się widok od przodu po zdjeciu frontów - widać zakładane rozłożenie półek.

Kolor fioletowy - wyposażenie dodatkowe

Na koniec dodam, że szafa już stoi (bez frontów), ale postaram się odtworzyć i opisać wszsytko tak jak było to realizowane. W odstępach między postami proszę o komentarze i sugestie co można zrobić lepiej/inaczej. W przyszłości być może uda mi się podobny projekt wykonać lepiej. :)

Miłej lektury.

13
Łączniki / Odp: Otwory pod mimośrody Hettich VB
« dnia: Marzec 13, 2016, 16:51:49 pm »
W przyszłości przy okazji zamówię te łączniki od Hafele. Może mają większą tolerancję błędu?
Przy wierceniu też używałeś wierteł samocentrujących?

Co do wzornika to sprawdziłem na stronach zagranicznych. Nie odbiega to znacznie cenowo od Hetticha.
W tygodniu spróbuję jeszcze wykonać szablon. Zobaczymy. Problem w tym, że nie dysponuje wiertarką pionową, więc obawiam się, że z dokładnością może być podobnie ;/.

14
Łączniki / Odp: Otwory pod mimośrody Hettich VB
« dnia: Marzec 13, 2016, 13:48:17 pm »
Pytanie, na ile dokładnie da się wykonać samemu ten wzornik w aluminium.

Ten wzornik Hafele działa na podobnej zasadzie co wzornik Hetticha. Pieniądze pewnie podobne? Nie mogę nigdzie go znaleźć w polskim sklepie.

15
Łączniki / Odp: Otwory pod mimośrody Hettich VB
« dnia: Marzec 13, 2016, 12:38:24 pm »
Wiertło samocentrujące pod otwór fi20? Jest coś takiego?

Strony: [1] 2 3