Maj 15, 2024, 02:55:41 am

Autor Wątek: Obłogi z orzecha amerykańskiego  (Przeczytany 5035 razy)

Offline abyss

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Obłogi z orzecha amerykańskiego
« dnia: Grudzień 30, 2016, 02:57:26 am »
 Niby banalny temat - ale mam kłopot ze znalezieniem w miarę taniego i jednocześnie sprawdzonego/powtarzalnego dostawcy ciemnego orzecha amerykańskiego (american walnut, plain) w grubościach rzędu 2-5mm. Najchętniej gdzieś w UE, może być UK (nie mieszkam w Polsce!) ale i USA może być. W necie jest dużo ofert, ale są nastawione na odbiorcę 1-2 deseczek do gitar w zupełnie zaporowych cenach. Może ktoś zrobi mi prezent i podzieli się dobrym źródłem ? :)


kozio

  • Gość
Odp: Obłogi z orzecha amerykańskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2016, 05:56:57 am »
Ptales w  serwisdrzewny.pl ?

Offline abyss

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Obłogi z orzecha amerykańskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:09:02 am »
Zadzwoniłem. Sympatyczna rozmowa, ale niestety nie mają gotowego materiału w szukanej grubości, mogą pociąć na zamówienie (brzmiało raczej jak większy kawał - a mnie interesują zwykle ilości rzędu 10-20kg) - i robią nie obłóg a lamele -choć to mogę przeboleć. Dlatego wspominałem o dostawcach zachodnich lub bezpośrednio amerykańskich bo po prostu produkują taki materiał (np. ich "typowe" 1/8 cala). Z cieńszymi ~1.5mm (1/16'') u nas nie ma problemu, ale z 2,3 czy 4mm jest kłopot. Niestety drobniejsze nie nadają się do moich potrzeb - (używam tylko jako "dodatek"). Tak dla porównania pokaże jak to wygląda w moim "półprodukcie".
P.S. Czytałem kiedyś w komentarzach na Amazonie, że ktoś trafił na dostawcę z ceną ~10$ za 1kg obłogów, niestety nie mogę go namierzyć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 11:12:03 am wysłana przez abyss »