Kwiecień 27, 2024, 19:22:46 pm

Autor Wątek: markowe projekty  (Przeczytany 9214 razy)

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2022, 08:46:44 am »
niedawna realizacja - domek ogrodowy na narzędzia itp, wymiary 2.5x x 2 m, wysokosc z przodu 2.4m, z tylu 2.1m
konstrukcja z surowej kantówki 6x4, podłoga i dach z OSB-18, ściany obite surowymi deskami 25mm i niektóre obłożone blacha, tak samo dach. Nie mam zdjęcia finalnego z obróbkami, ale oczywiście są już zamontowane. W środku meble po-kuchenne. Bedzie jeszcze wahliwa klapka dla kota ;) na dole koło drzwi
   
  

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2022, 13:37:03 pm »
fajne wykonanie.

Ostatnio rozpoznawałem temat, więc pozwolę sobie wtrącić - prawo budowlane niestety nie pozwala nic stawiać bliżej jak 4m od granicy działki, chyba, że jest to bliźniacze z sąsiadem (wspólna ściana garażów, domków, wiat etc.) lub granica przebiega z "działką drogową".
Jest to trochę śmiesznie opisane jako "spełniające potrzeby mieszkaniowe" - zarówno wiata na auto, drewutnia, czy domek ogrodowy pod to podchodzą. Ponoć wszystko jest ok, póki nie zaczyna to komuś przeszkadzać. Nie ma przy tym znaczenia - czy na legarach, fundamencie, czy nawet kotwach (to się liczy tylko jak się drapiemy w głowę, czy trzeba zgłaszać). Tak samo wysokość ma poboczne znaczenie.

chciałem postawić altankę tego typu (jednoskośny daszek z deszczówką w moją stronę) przy płocie, stąd o tym się naczytałem. pzdr!

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2022, 12:59:07 pm »
szukając wytycznych do budynku gospodarczego znalazłem te stronę domek narzędziowybudowę budynku gospodarczego lub garażu o długości nie większej niż 6,5 m i wysokości nie większej niż 3 m bezpośrednio przy granicy działki budowlanej lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m ścianą bez okien i drzwi.
W moim przypadku sąsiednia działka jest leśna, żadnych możliwych sąsiadów. Natomiast druga jest budowlana, a sąsiad nie zgłaszał obiekcji. Faktycznie odsunąłem od granicy ok 50cm, żeby nie ruszać istniejącego plotu i mieć dostęp do malowania i budowy.

Offline mianek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 01, 2022, 07:33:16 am »
o widzisz - gratki, brakowało mi tego!

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2022, 10:10:13 am »
niedawno dostałem w prezencie tablice adresowa na dom, wykonana z dębowej dechy  ;)

tablica przyszła w stanie surowym, prosto spod frezarki, także została przycięta na równo, wyszlifowana, pomalowana podkładem. Rowki zalane czarna farba akrylowa, a na wierzch 5 warstw lakieru akrylowego. Mocowanie to tzw french cleat z odpadowego kawałka - swoja droga jak to się nazywa po polsku? ;)
pierwsze zdjęcie tuz po wypełnieniu czarnym, drugie już gotowa na ścianie
   

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2022, 12:27:13 pm »
Ostatnio zaistniała potrzeba dodatkowego blatu w kuchni na lidlomixa. Zakupiona 'szafka szkieletowa' z ikei jest dość chybotliwa. Na gorze zamontowałem pod-blat z 9mm sklejki z otworami na śruby mocujące blat właściwy. Ten jest z jesiona o wymiarach 800x500x27, przykręcony na 6 śrub M6 do wspomnianego pod-blatu. Pokryty olejowoskiem twardym z Saicos. Od strony ściany też sklejka 9mm z tzw french cleat. Całość jest mega stabilna.
 

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1771
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2022, 19:22:03 pm »
Kolejna realizacja w domu :) Klejonki kupujesz?Sam formatujesz,frezujesz?
Pozdrawiam

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2022, 10:23:31 am »
Klejonki kupuje, tym razem od polskieblaty we Wro. Zależało mi na jesionie, bo reszta frontów w kuchni własnie z jesiona.
Formatowałem sam zagłębiarką MacAlister, frezowałem i olejowałem. Od góry zaokrąglenie, od dołu faza 45'.

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2023, 13:01:08 pm »
kolejna realizacja - toaletka dla żony. Jako baza stolik z vittsjo + szuflada 60x37 z Ikei. Wykończenie blat dębowy rustic 20mm od drewno-klejone/formiq. Kupiłem większy 1600x800x20mm, z którego prawie połowa poszła tu. Reszta pojawi się za jakiś czas ;)

Żeby zamontować szufladę zrobiłem ze sklejki elementy mocujące. Z lewej strony przymocowałem 12mm sklejkę do ramy nitami. Z prawej cały blok dystansowy przykręciłem czarnymi wkrętami do drewna od strony półki. Oba elementy pomalowałem czarnym matem, żeby się nie wyróżniały.

Blat i front szuflady sformatowałem, ofrezowałem krawędzie - zaokrąglenie od góry, faza 45 od dołu, przeszlifowałem 120/180, zaolejowałem olejowoskiem twardym Saicos 3200, szlif 180 i druga warstwa olejowosku. Blat zamocowałem śrubami M4 i wkrętkami dwugwintowymi.

     


Offline henryk3055

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Co u ciebie?
    • Zobacz profil
    • DOM I OGRÓD
Odp: markowe projekty
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2023, 16:05:02 pm »
Beton architektoniczny w salonie Pasuje również w sypialni
Ogród to samo zdrowie