Kwiecień 28, 2024, 13:50:26 pm

Autor Wątek: domek narzedziowy 4x3  (Przeczytany 405 razy)

Offline tomaxcr

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
domek narzedziowy 4x3
« dnia: Wrzesień 29, 2023, 00:18:50 am »
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu przekopuje internat w poszukiwaniu podpowiedzi, tu tez przeczytałem parę tematów, ale niestety żaden nie odpowiada na moje pytania.

Czytając wątek "Wątek: Garaż, konstrukcja szkieletowa" i zachęcony odpowiedziami pomyślałem, że dołożę swój wątek

Parę info na początek:

Budynek ma być domkiem narzędziowym/ a ze strony dłuższego okapu (lewa strona) też drewutnią - na razie nie ma tego na szkicu

Wymiary płyty fundamentowej (już wylana) to 3x4. Domek nie będzie na razie ocieplany, od zewnątrz deska elewacyjna, a na dach blachodachówka

Konstrukcja ścian c24 45/95mm, dalem co 40cm czy to oki? zastawiam się, jak poczytałem czy nie dawać co 60cm

Czy podwójny oczep (95/95)może pełnić funkcje murłaty???

Konstrukcja dachu największy problem, też u mnie.
Dach dwuspadowy, kąt 30 stopni, z krokwi 70x140 z belką kalenicową 95/95, rozstaw krokwi 60cm, okap z lewej 50cm z prawej 40cm. Od ściany frontowej, z drzwiami, domek nastawiony na duży wiatr, gołe pole, mało drzew, wiatr hula. lokalizacja kaszuby.

Nie chce dawać "belek stropowych" (nie planuje uzywac poddasza), spinających krokwie, czy jętka lub kleszcze dołożone wystarczą czy jednak "bleki stropowe"? jęśli jętki wystarczą to jaki wymiar i na jakiej wysokości; 1/3???

To tyle, prosze o podpowiedzi i krytykę.
Dzięki :)