Maj 15, 2024, 01:41:21 am

Autor Wątek: Pchli targ uszkodzone  (Przeczytany 6660 razy)

Offline Szoszok

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Pchli targ uszkodzone
« dnia: Styczeń 15, 2016, 23:01:24 pm »
Witam Panowie i Panie.
Jeżeli to złe miejsce na taki wątek to przepraszam i proszę o pokierowanie.
Mam propozycję umieszczania tutaj info o uszkodzonych narzędziach gdzie z dwóch można złożyć jedno praktycznie za darmo.
Ja mam np:
szlifierkę taśmową FERM FSB 950-- uszkodzona obudowa
strug FERM FP 650 spalony silnik
pilarka ręczna SKILSAW 5840 spalony silnik
I teraz jeżeli ktoś ma taki "sprzęt" z innymi uszkodzeniami to można go reanimować za grosze.
Trzymam to tylko dlatego że szkoda wyrzucić i naprawa przedraża a jak ktoś wykorzysta to nie żal.
Co Wy na to?

Offline Szoszok

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2016, 23:06:51 pm »
Nie chodzi tylko o moje narzędzia,tylko o bazę danych o częściach zamiennych za koszt przesyłki.

Offline piotrekamg

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2016, 01:10:22 am »
popatrz na ceny np wirnika do elektronarzędzi :) to jak naprawiać jednorazówkę do golenia :)

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5693
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2016, 04:08:50 am »
Coś by się też znalazło :)

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:02:01 am »
popatrz na ceny np wirnika do elektronarzędzi :) to jak naprawiać jednorazówkę do golenia :)
Wydaje mi się że koledze nie chodzi o nowe części.
Bardziej chodzi o to, że on ma jakiś sprzęt z rozwalonym wirnikiem, a ktoś inny ma ten sam model z peknietym korpusem.  Można się dogadać i Sprzedać komuś potrzebną część zamiast wyrzucac

wysłane przy użyciu tapatalk


Offline Szoszok

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2016, 23:18:53 pm »
Dokładnie o to chodzi, jeżeli stworzymy taką bazę danych to można wiele zaoszczędzić.Wiele takich sprzętów nie opłaca się naprawiać a przy wykorzystaniu takich części z odzysku sprzęt sprawny za grosze.

Offline Jureq

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:22:02 am »
taki wątek może liczyć na dotacje EU ze względu na proekologiczny charakter :)

a tak poważnie to gdyby zrobić remanent w warsztacie to niezłe pudło niepotrzebnych i częściowo sprawnych klamotów i u mnie się znajdzie więc pomysł jest OK
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2016, 09:25:09 am »
Pewnie u mnie tez cos sie znajdzie.

Niedawno trochę takich "pchełek" poszło do śmieci. Ale teraz juz nie wyrzucę niczego przez jakis czas może komuś się przyda
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 09:26:58 am wysłana przez Przemcio »

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7559
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2016, 10:42:19 am »
Pomysł może nie głupi, ale pomyśl że trzeba to jakoś usystematyzować, porobić kategorie i podkategorie i dodatkowo dbać o aktualizację.
Powodzenia życzę, ale moim zdaniem chyba nie wypali, ale może się mylę.

Offline Przemcio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 674
    • Zobacz profil
Odp: Pchli targ uszkodzone
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2016, 11:04:49 am »
Az tak to tego nie widze. Nie bede śmieci czy uszkodzonych sprzętów trzymał latami i sprawdzał non stop czy ktoś ma chęć czy nie. Ja to widzę tak ze jeśli ktoś lubi naprawiać sprzęty to wie jakie ma. Wiec może sobie na przyszłość wsiasc w razie jakby mu coś padło. 

Czyli sprzątam garaż lub pada mi jakieś narzędzie po gwarancji. Wiem ze nie bede naprawiać. Wiec przed wywaleniem na śmietnik robie wpis. Nie ma chętnego przez 2 tyg czy miesiąc sprzęt idzie na śmietnik. 

Ten kto wie ze mu się przyda to będzie mial czas na wzięcie nawet na zaś. Ten kto nie naprawia i tak nie weźmie.

Innej opcji nie widzę. Mowię po sobie. Albo cos rokuje albo nie. A sam uszkodzonych rzeczy i nie tylko bo np rzeczy sprawnych których wiem ze nie bede używał juz nie bede latami trzymał bo może ktoś coś kiedyś.

Ostatnio wyrzuciłem całkiem nowa nieużywana choć paroletnia Wkrętarkę Einhellla. Była sprawna ale aku były padnięte trzymały 5 min. Po zakupie festoola wiem ze napewno nie bede juz tej starej używał a napewno naprawiał aku. Nie bawię sie w Allegro i odsprzedaże za grosze wiec poszła ( chyba ;) bo może gdzieś ja przerzuciłem) do śmieci. Jak nie poszła i jescze znajdę oddam za darmo pierwszemu chętnemu.

Trochę późno taki temat bo z 2-3 miesiące temu robiłem rewolucje w garażu i sporo jeszcze sprawnych rzeczy poszło na śmietnik. Po prostu wiedziałem ze nie bede używał juz ich. A po prostu przestałem chomikować -- bo może kiedyś się przyda :)

Odzyskałem ład i porządek w garazu :)