Maj 12, 2024, 02:23:40 am

Autor Wątek: Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże  (Przeczytany 2202 razy)

Offline marcmarc

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże
« dnia: Listopad 11, 2015, 22:49:55 pm »
Witam wszystkich
Problem 1)
Kupiłem kilka dni temu grubościówkę Electra Beckum HC260 z 89 roku maszyna w stanie ogólnym bardzo dobrym, widać że troszeczkę postała bez roboty bo lekka rdza się pojawiła na wałku oraz tu i tam ale to nie problem wyczyściłem  teraz wygląda jak nowa. Po sprawdzeniu u sprzedawcy ( działała) przywiozłem do domu i tu zaczęły się delikatnie komplikacje a mianowicie po podłączeniu wybijało mi prąd, namierzyłem że kondesator jest uszkodzony szybciutko zmieniłem od innego silnika (na próbę właśnie zamierzam kupić ) i zaskoczył uruchamia się i wchodzi na obroty ma siłę i teoretycznie jest ok. Zmieniony kondensator ma 35 uF , po zmianie silnik się trochę grzeje , przymierzam się do kupienia odpowiedniego kondesatora ale jest problem iż identycznych nie mogę znaleźć . Proszę o pomoc w rozczytaniu i doborze kondesatora czy 40 uF / 450 V będzie ok. czy może jest to jakiś specjalny kondesator bo mam wątpliwości . Moc silnika 3.1 Kw / 230v, kondesator nominalny, 37,5u.

Problem 2
Gdzie szanowni forumowicze  kupują noże i jakie polecacie do takiej maszyny bo rozstrzał cenowy jest ogromy a zastanawiam się nad wymianą

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2016, 00:13:16 am »
Cześć taki kondensator powinieneś kupić w serwisie Metabo. Z tego co kojarzę kiedyś taki brałem do piły taśmowej .Generalnie Metabo ma jeszcze jakieś części do EB.  Silnik wymaga sprawdzenia . Jak włączysz go bez obciążenia szybko się nagrzewa?  Jakie jest oznaczenie typu pracy S1 S2...itd  Może łożyska już są do wymiany . Ogólnie to i tak najlepiej jak silnik pracowałby na 400V bo zasilanie 230V do tego typu maszyn nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Offline DM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 480
    • Zobacz profil
Odp: Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2016, 00:44:01 am »
Kondensator "hamuje" silnik dlatego się grzeje. Choć to dziwne bo coś takiego raczej jest przy zbyt dużej pojemności kondensatora.

http://ovh.nowyelektronik.pl/cms.php?id_cms=25&ps_mobile_site=1
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2016, 00:47:08 am wysłana przez DominikDec »

Offline nabuch

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2016, 08:20:58 am »
Określ jeszcze  pojęcie trochę  się  grzeje ...  Jak na sucho ma ze 40 C a przy pracy pod obciążeniem będzie miał z 60C to bym się nie przejmował. Jak masz miernik możesz zmierzyć prąd jaki pobiera silnik. Dodatkowo jeżeli silnik nie ma zabezpieczenia możesz założyć wyłącznik silnikowy nastawiony na 1.14 prądu znamionowego silnika. Pozdrawiam

Offline marcmarc

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Electra Backum HC260 za 1500 zł / kondesator / noże
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2016, 06:31:17 am »
Wina była kondesatora kupiłem założyłem 40 uF / 450 V i jest ok.