Maj 05, 2024, 10:56:41 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - papajondro

Strony: [1] 2
1
Wszystkie pozostałe / Odp: moduły dodatkowe w sofcie
« dnia: Listopad 07, 2020, 16:00:33 pm »
Inwestuj tylko w hardware. I w to co mówi Sasin... ale na odwrót.

2
Strugi / Odp: Strug elektryczny-osłona noża
« dnia: Listopad 07, 2020, 15:54:47 pm »
Jak nie potrzebujesz struga wykorzystywać w funkcji struga to może zamiast Rebira pomyślisz o wyrowniarce Triton TSPL152?

3
Strugarki / Odp: Wyrówniarka do drewna Triton TSPL152
« dnia: Październik 16, 2020, 23:10:15 pm »
Dzięki za wpis. Jestem na etapie szukania podobnego rozwiązania do małego, domowego warsztatu. Oglądałem unboxing tego Pana:


I gdybym miał być szczery to tylko moc silnika to jakaś bieda, nawet w odkurzaczu domowym mam wiecej. Podoba mi się za to rozwiązanie z regulacją culagi/przymiaru.

Jezeli chodzi o moc bardziej przemawia do mnie Rebir z podobną szerokością strugania, tylko blaty mniejsze i podawanie materiału od lewej strony.

Chyba trzeba będzie poczekać aż więcej osób przetestuję ten sprzęt.

4
Strugi / Odp: REBIR IE-5708M
« dnia: Wrzesień 10, 2020, 09:59:55 am »
Panowie, wybaczcie odkopanie tematu, ale czy możecie opisać jak sprawuje się ten Rebir po latach?
Chciałbym go używać głównie w pozycji odwróconej i zabudować w SAMie do wyrównywania desek na krzesła i inne malizny. Na porządną wyrówniarkę nie mam zupełnie miejsca a to wydaje się spełnić moje oczekiwania.

5
Środki sztuczne - inne / Odp: Żywica epoksydowa problem
« dnia: Kwiecień 30, 2020, 13:14:23 pm »
Nie spiszyć się :D

6
Środki sztuczne - inne / Odp: Żywica epoksydowa problem
« dnia: Kwiecień 29, 2020, 12:46:41 pm »
Wydaje mi się, że głównym problemem jest to iż używasz zwykłej żywicy jak żywicy odlewniczej. Epidian 652+IDA nie powinna być wylewana w takich ilościach na jeden raz- max to 1cm. Ja zalewałem jednorazowo 3kg żywicy ale na stole o wymiarach gabarytowych 90x200cm i wysokość zalania nie przekraczała 1 cm.

Jak pewnie wiesz, polimeryzacja żywicy jest procesem egzotermicznym, w związku z czym powoduje wydzielanie ciepła w czasie polimeryzacji. Przy zbyt grubych warstwach/ilościach żywica nie jest w stanie się odpowietrzyć prawidłowo, polimeryzacja występuje zbyt szybko, pik temperaturowy pojawia się za wcześnie co prowadzi do powstawania bąbli w strukturze i osłabienia mechanicznego takiego połączenia.

Ogólnie do kanionów powinno używać się żywić do kanionów, które mają baaaaaardzo długie czasy polimeryzowania liczone nie w godzinach ale w dniach. Daje to takiej żywicy wystarczająco duże czasu na "przepracowanie" i odpowietrzenie... ale są to droższe  żywice.

Dlatego przy tych tańszych trzeba przestrzegać kilku zasad i wszystko będzie cacy.

Żeby było cacy:
- drewno należy zaimpregnować na połączeniu z żywicą: raz przed włożeniem do formy odlewniczej i po przereagowaniu kolejny raz po włożeniu do formy odlewniczej i na punkcie styku z formą, aby żadne powietrze uwięzione pod drewnem nie przedostało się później do żywicy
- wylewać max do 1cm wysokości, albo więcej jeżeli doświadczenie pokazuje, że żywica na to pozwala, lub producent
- wszelkie dodatki w postaci wypełniaczy,pigmentów obniżają temperaturę polimeryzacji żywicy, ale nie można przesadzać gdyż pogarszają się właściwości mechaniczne połączenia (pigmient to nie barwnik i odwrotnie :D)
- nie zostawić żywicy po wymieszaniu z utwardzaczem dłużej na 1min do odpowietrzenia, polimeryzacja zaczęła się od momentu jak tylko wlałeś utwardzacz
- po wylaniu opalać przy użyciu palnika, delikatnie w punktach gdzie pojawiają się bąble powietrza, nie przepalić, nie używać opalarki, chyba że masz możliwość regulacji prędkości strumienia powietrza


7
Środki sztuczne - inne / Odp: Żywica epoksydowa problem
« dnia: Kwiecień 22, 2020, 14:02:11 pm »
Kolega Lilorobert pyta czy nie zalałeś zbyt dużej ilości żywicy na jeden raz co mogło sprawić że żywica osiągnęła punktowo zwiększoną temperaturę.

Czy poprawnie dobrałeś stosunek żywicy do utwardzacza?

Ile razy impregnowaleś drewno? Czy impregnowaleś całe drewno, czy tylko punktowo miejsce styku drewna i żywicy?

Czy nie przegrzałeś żywicy przy odpowietrzaniu używając palnika?

Martwi mnie ze wymieszaną żywice z utwardzaczem odstawiłeś do odpowietrzenia. Z moich doświadczeń wynika że po zmieszaniu ta żywica musi być od razu wylana a bąble usuwane na bieżąco przy użyciu palnika gazowego.

8
Kupię / Odp: Skąd drewno
« dnia: Marzec 19, 2020, 11:42:42 am »
Dzięki. Widziałem DLH i widziałem ceny.

9
Kupię / Odp: Skąd drewno
« dnia: Marzec 18, 2020, 10:28:41 am »
Naprawdę nikt, nic?
Chyba że nie chcecie się dzielić swoimi dojściami?

10
Kupię / Skąd drewno
« dnia: Marzec 15, 2020, 22:16:14 pm »
Panowie, gdzie w małopolsce lub na podkarpaciu zaopatrujecie się w drewno? Szczególnie zależy mi na orzechu amerykańskim. Wiem że są składy w innych częściach Polski które oferują wysyłkę, jednak to nie to samo co samemu zbadać i oglądnąć. Poradzicie?

11
I bez sygnatury z tapatalk.


Temat do zamknięcia. Dziękuję.

12
Działa :D

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


13
Problemy techniczne forum Domidrewno / Problem z logowaniem przez tapatalk
« dnia: Marzec 04, 2020, 18:33:04 pm »
Witajcie,
od jakiegoś czas mam problem z logowaniem przez tapatalk. Dostaje komunikat:


14
Frezarki / Odp: Skąd frez?
« dnia: Grudzień 29, 2018, 12:06:11 pm »
Mam nadzieję że sprzedawca powiedział Ci że DECO K jest miękkie nawet po tygodniu od zalania i zalecają wykończyć utwardzaczem DEKO.

Przerabiam podobny temat i do zabezpieczenia zdecyduje się na lakier- jednak to jest stół i szkoda byłoby odbarwić drewno barszczem lub czymś podobnym.

Mam pytanie czy po planowaniu frezem do rowków nie zostały ślady po przejściu narzędzia?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


15
Hyde Park Domidrewno / pytanie o łączenie
« dnia: Kwiecień 20, 2018, 14:52:31 pm »
Panowie,
chciałbym was prosić o pomoc z wybraniem poprawnego i wytrzymałego połączenia.

Jest to element stelaża łóżka. Chciałbym zamocować nogę bukową (4x4cm długość 50cm) do ramy ze sklejki (7x2cm). Fantazja podpowiedziała mi że będzie to wyglądać o wiele lepiej jeżeli po połączeniu, nogi będą pod kątem w stosunku do ramy łóżka. Problemem jest wybór solidengo połączenia, które zapewni mi spokojny sen.

Poniżej szybka koncepcja, o której myślę.
https://naforum.zapodaj.net/38426a725d6f.png.html

Obawy mam takie, że duże siły tnące będą działać na śruby, na których chcę to zamocować oraz na samo drewno. Może lepiej użyć do tego standardowych mocowań pod kątem gdzie śrubę wkręca się osiowo w nogę.

Co myslicie?

Strony: [1] 2