Marzec 28, 2024, 09:12:51 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 30, 2023, 11:57:27 am »
Dokładnie. Dobrze ustawiona obrabiarka nawet jak będzie w przechyle będzie strugać poprawnie. Blaty muszą być ustawione idealnie równolegle.  Poziom jest nieistotny.
2
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Grudzień 30, 2023, 11:22:36 am »

jak masz poziom na dolnych blatach to by sugerowało ,że należy wypoziomować górne blaty i dopiero ustawić noże ale musi być też poziom koniecznie na  wale .

z tym że i tak nie ustawiamy poziomicą .

Podstawa to wał i równe wysunięcie   z niego  noży , nastepnie dopiero korekta  blatów
3
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 29, 2023, 23:41:01 pm »
Cytuję:

Na dolnym blacie żeliwnym od grubiarki poziomica pokazuje idealnie oko więc jest poziom. I tu dochodzę do wniosku, że nóż który jest ustawiony względem górnych blatów nie może być ustawiony równolegle względem dolnego blatu
4
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomektt dnia Grudzień 29, 2023, 22:51:07 pm »
Rozwiń wątek bo w poście wyżej nigdzie nie napisałem, że cokolwiek ustawiam na poziomice.  ;)
5
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 25, 2023, 23:48:43 pm »
Nie ustawiamy na poziomicę.
6
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomektt dnia Grudzień 24, 2023, 23:17:09 pm »
Nóż ustawiam względem górnych blatów. W tej maszynie blaty nie są jak tafla jeziora. Mają ok. 0,50 mm nierówności każdy. Producen przewiduje normę do 0,8 mm więc i tak mam nieźle. Na dolnym blacie żeliwnym od grubiarki poziomica pokazuje idealnie oko więc jest poziom. I tu dochodzę do wniosku, że nóż który jest ustawiony względem górnych blatów nie może być ustawiony równolegle względem dolnego blatu bo nierówność górnych blatów przenosi sie na „poziom” samego noża.

Ma to sens?
7
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 23, 2023, 20:30:55 pm »
Popatrzyłem szybko jak jest skonstruowana i moim zdaniem stół opuszczany po którym przesuwa się materiał podczasz pracy w opcji grubościówki jest niepoprawnie ustawiony względem noży i blatu od wyrówniarki. Sprawdź czy jest możliwość regulacji tego stołu.
8
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Grudzień 23, 2023, 19:41:45 pm »
Nie   znam  tej maszyny . Jest  to wyrówniarko /grubosciówka  więc ogólnie w takich  maszynach noże ustawione są do  stołu wyrówniarki i ich nie przestawiamy do grubosciówki . To raczej stoł dolny lub i górny należało  by dostosować . Sprawdź czy jest  taka  możliwość .
9
Strugarki / Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomektt dnia Grudzień 23, 2023, 19:22:54 pm »
Cześć,

nie mogłem znaleźć podobnego wątku. Sprawa jest taka.

W jaki sposób ustawić w tej maszynie poprawnie noże aby były równoległe do dolnego, żeliwnego blatu funkcji grubiarki w tym modelu? Ustawienie poprawne noży względem blatów odbiorczego funkcji strugarki powoduje, że przezbrajając maszynę na grubiarkę materiał nie jest obrabiany poprawnie „do kąta”.

Dzięki za pomoc bo nie mam już pomysłu.

Pozdrawiam
Tomek

10
Pilarki / Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek.D dnia Grudzień 09, 2023, 20:49:43 pm »
Doszedłem jak się to robi - trzeba zablokować wałek heblarki i wykręcić śrubę, chyba M8 na końcu wałka, wtedy schodzi cały uchwyt z piłą lub frezem. Żeby zdemontować samą tarczę, trzeba jakoś zablokować tarczę lub frez (czyś blokując zęba) i odkręcić śrubę przy tarczy kluczem 32. Niestety moja śruba M8 była tak długo nie używana, że się urwała przy odkręcaniu i teraz mam dodatkową robotę - rozwiercanie, gwintowanie. Opisuję to. bo może się komuś przyda. Z drugiej strony tarczy znajduje się nakrętka kontrująca również na klucz 32. Można ją popuścić przed odkręcaniem tarczy, a po założeniu nowej dokręcić. Dzięki za odpowiedzi.
Strony: [1] 2 3 ... 10