Marzec 29, 2024, 06:28:08 am

Autor Wątek: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!  (Przeczytany 3694 razy)

Offline Henryk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« dnia: Styczeń 07, 2018, 17:24:39 pm »
Witam,

Szanowni koledzy wybaczcie jeżeli to zły dział na takie pytanie ale innego pomysłu nie miałem :) Potrzebuję waszej pomocy w ustaleniu jakim kolorem mogły zostać maźnięte te meble. Potrzebuję zrobić stojak na wino w kolorze takich mebli a do dyspozycji mam jedynie to zdjęcie :) Jeżeli ktokolwiek rozpozna i będzie w stanie pomóc będę mega wdzięczny ;)

Pozdrawiam

MChObi

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2018, 18:32:17 pm »
Jako kolorysta z 14 letnim doświadczeniem powiem tak , masz przerąbane ;D . ciężko ustalić kolor do zdjęcia 9 praktycznie będą z tym duże kłopoty ) .
Najprościej zabrać jedną szufladę i pojechać gdzieś gdzie robią bejce z tym że wydaje mi się ( i tu mogę się bardzo mylić ) że to jest płyta  a nie lite drewno więc tak czy siak  bejca czy lakierobrjca będzie się różnić .

Jeśli nie możesz zabrać jakiegokolwiek fronty do sklepu / marketu to musisz iść ze zdjęciem i porównać samemu . Pamiętaj tylko żeby powiedzieć na jakim drewnie będziesz to robił bo na dębie , sośnie , buku ten sam kolor zabarwi trochę inaczej .

Jak napiszesz na jakim drewnie będziesz bazował przy stojaku na wino jutro postaram się sprawdzić w pracy co najbardziej podchodzi z wzornika bejc ICA .

Offline Henryk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2018, 18:36:39 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź. Tak się domyślałem, że nie będzie to prosta sprawa. Niestety nie mam dostępu do mebla bo jest po drugiej stronie Polski ;) Też się zastanawiałem czy to przypadkiem nie jest płyta ale posiadacz tego mebelka twierdzi, że to lite drewno niestety więcej informacji nie udało mi się od niego uzyskać ani jakie to drewno ani jaki kolor. Stojak planuje zrobić z dębu. Jeżeli uda Ci się cokolwiek ustalić będę naprawdę wdzięczny ;)

Pozdrawiam

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2018, 18:58:58 pm »
Na 100% nie jest to płyta. Folii w takim różnirodnym dekorze też nie widziałem więc na jest to lite drewno.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline Henryk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2018, 12:43:57 pm »
MChObi i jak udało Ci się może coś ustalić w kwestii tego koloru czy nie?

MChObi

  • Gość
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:00:14 pm »
ICa Bejca EM 4519 wzornik na drewnie dąb najbardziej podobny , ale jak już mówiłem w zależności od materiału ( na sośnie i buku bezie inaczej ) oraz fakt że na monitorze ze zdjęcia patrze  a nie na żywo to nie daje gwarancji


Wybacz całkowicie zapomniałem , człowiek dał słowo i sie nie wywiązał .

Offline Henryk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:01:33 pm »
Wielce Ci dziękuję i masz u mnie piwerko ;)

Offline Henryk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2018, 13:05:43 pm »
A jakbyś jeszcze miał jakiś sklepik online w którym można to nabyć to dorzuciłbym drugie :P