Kwiecień 28, 2024, 19:25:32 pm

Autor Wątek: Moje "ściski" za 5 zł  (Przeczytany 2412 razy)

Offline przemek_83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Moje "ściski" za 5 zł
« dnia: Maj 06, 2017, 22:27:04 pm »
Chciałbym podzielić się pomysłem na wykonanie tanich ścisków wspomagających wykonanie klejonki. Musiałem wykonać na szybko klejonkę z kantówek sosnowych, a posiadałem tylko dwa dłuższe ściski śrubowe. Może przyda się początkującym jak ja i nie posiadającym dużego zaplecza sprzętu i akcesoriów. Potrzebne: kawałki drewna, pręt gwintowany, podkładki, nakrętki zwykłe oraz motylkowe.



Po skręceniu wygląda to tak:



a tak wygląda w trakcie swojej pracy:



Niestety takimi SAMami nie ściśniemy materiału. Poradziłem sobie w taki sposób, że najpierw złapałem na końcach ściskiem śrubowym, a następnie jak najbliżej zatrzymałem swoimi. Kiedy końce się trzymały na SAMach, ściski śrubowe można było przenieść w środek klejonki.

p.s. wiem, że ta klejonka jest mało profesjonalna, ale ma z tego powstać tacka do budowania z klocków lego dla dziecka, która mam nadzieję nie będzie narażona na duże obciążenia :)


meridox

  • Gość
Odp: Moje "ściski" za 5 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 07:38:01 am »
co do ścisków to grunt że działa, moja Stara powtarza że jeżeli coś jest głupie ale działa to nie jest głupie :) a życie pokazuje że najprostsze sposoby są najlepsze
ja kiedyś zrobiłem podobne    https://www.youtube.com/watch?v=zo-zY9zLxtw&t=14s     na szybko bo mi zabrakło normalnych i powiem że używam ich dość często :)

ale jest jeszcze jedna sprawa :) pełna profeska z deskami na klejonkę :) pierwszy raz w życiu widzę deseczki po etykietowane ;) przynajmniej uśmiechy się nie pomylą :P