Marzec 29, 2024, 06:58:57 am

Autor Wątek: Alkomat jako prezent  (Przeczytany 7234 razy)

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2019, 11:31:13 am »
Lejek działa na podobnej zasadzie jak ustnik. Można używać wymiennie bo końcówki pasują do korpusu. Dużą zaletą jest że nie trzeba go zmieniać jak ustników. A wyniki wychodzą takie same jak przy ustniku. Zakładam najczęściej jak jest jakaś impreza i wiem że będzie kilka osób do przebadania. Do sprawdzenia wysyłam raz w roku, bo liczby pomiarów po której jest kalibracja wymagana jakoś nigdy nie osiągnąłem. Alkomat jest na baterie AAA

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2019, 18:11:40 pm »
Lejek działa na podobnej zasadzie jak ustnik. Można używać wymiennie bo końcówki pasują do korpusu. Dużą zaletą jest że nie trzeba go zmieniać jak ustników. A wyniki wychodzą takie same jak przy ustniku. Zakładam najczęściej jak jest jakaś impreza i wiem że będzie kilka osób do przebadania. Do sprawdzenia wysyłam raz w roku, bo liczby pomiarów po której jest kalibracja wymagana jakoś nigdy nie osiągnąłem. Alkomat jest na baterie AAA

a długo trwa proces kalibracji?? Wysyłasz tego Alkohita do producenta czy sklepu gdzie kupiłeś??

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 30, 2019, 19:25:27 pm »
Generalnie to wysyłam do dystrybutora tych alkomatów. Tak przynajmniej było na ich stronie, żeby nie kombinować i wysłać do nich. Na gwarancji kalibrację miałem darmową więc skorzystałem. Nie pamiętam jak długo to trwało, ale chyba ok tygodnia. Głównie chodzi o logistykę. Ale alkomat wrócił z kalibracji z wydrukami potwierdzającymi sprawdzenie i prawidłowe działanie.

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 10, 2019, 23:01:17 pm »
Generalnie to wysyłam do dystrybutora tych alkomatów. Tak przynajmniej było na ich stronie, żeby nie kombinować i wysłać do nich. Na gwarancji kalibrację miałem darmową więc skorzystałem. Nie pamiętam jak długo to trwało, ale chyba ok tygodnia. Głównie chodzi o logistykę. Ale alkomat wrócił z kalibracji z wydrukami potwierdzającymi sprawdzenie i prawidłowe działanie.

a jaki masz alkomat??
Ma on sensor elektrochemiczny?? Czytałem że z takim sensorem dają najdokładniejsze wyniki.

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 30, 2019, 21:34:28 pm »
Alkohit x50 z sensorem elektrochemicznym. Z badaniem i wynikami nigdy nie było problemu. Czasami dla pewności robiłem badanie porównawcze za jakieś 5-10 minut, żeby sprawdzić czy wyniki się pokrywają, czy jest tendencja rosnąca czy malejąca. Tak jak robi drogówka:)

Offline Mar_jusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 31, 2019, 19:32:02 pm »
przyda sie na pewno :)

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2019, 18:44:34 pm »
Alkohit x50 z sensorem elektrochemicznym. Z badaniem i wynikami nigdy nie było problemu. Czasami dla pewności robiłem badanie porównawcze za jakieś 5-10 minut, żeby sprawdzić czy wyniki się pokrywają, czy jest tendencja rosnąca czy malejąca. Tak jak robi drogówka:)

a zdarzyło Ci się porównać wynik z Twojego alkohita z policyjnym??

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 09, 2019, 23:31:27 pm »
Zaraz na samym początku po zakupie podreptałem na komisariat, a wcześniej walnąłem 2 piwa. Zbadałem się przed wejściem i poprosiłem o alkomat. Wynik był taki sam jak na Alkohicie więc później dałem spokój z porównywaniem. Raz jeszcze dmuchałem podczas trzeźwych poranków, ale wtedy byłem pewny że jest 0.0.

Offline mleczko90

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Chłop z podlasia
    • Zobacz profil
    • biuro rachunkowe Białystok
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 03, 2019, 12:26:03 pm »
Alkomat moze byc dobry jak wiesz że kupujesz go osobie która często jeździ autem a od alkoholu nie stroni. Pamietaj ze za mniej niz 500zł to nie warto nawet szukac

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 20, 2019, 22:20:35 pm »
Zaraz na samym początku po zakupie podreptałem na komisariat, a wcześniej walnąłem 2 piwa. Zbadałem się przed wejściem i poprosiłem o alkomat. Wynik był taki sam jak na Alkohicie więc później dałem spokój z porównywaniem. Raz jeszcze dmuchałem podczas trzeźwych poranków, ale wtedy byłem pewny że jest 0.0.

dobrze że Ci się udało przebadać na komisariacie. Ja raz poszedłem i powiedziano mi że załoga z alkomatem pojechała w miasto. :/
Jak długo masz tego alkohita??

Offline Janunio

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2019, 20:02:37 pm »
Wiem:D też się kiedyś na to często nacinałem, a nie było wtedy tak jak teraz, że są pomontowane alkomaty na korytarzach. Tego Alkohita dostałem jakieś 4 lata temu na urodziny. Więc i tak spoko że dalej działa, chociaż jak czytałem to jest dalej na gwarancji nawet bo gwarancja jest na 6 lat:D

Offline Mar_jusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2019, 20:13:30 pm »
Alkomat z atestem przed wszystkim.

Offline kszot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 15, 2019, 21:31:43 pm »
Wiem:D też się kiedyś na to często nacinałem, a nie było wtedy tak jak teraz, że są pomontowane alkomaty na korytarzach. Tego Alkohita dostałem jakieś 4 lata temu na urodziny. Więc i tak spoko że dalej działa, chociaż jak czytałem to jest dalej na gwarancji nawet bo gwarancja jest na 6 lat:D

a który model alkohita masz?? Jakąś kalibrację robiłeś?? Słyszałem że alkohity mają darmową.

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2019, 14:56:52 pm »
kalibracja  dobrego alkomatu kosztuje  około 300 zł, i powinno się  to robić co  roku. moja żona  ma taki  jako kurator i to sąd  wysyła  do kalibracji. sam alkomat  kosztuje  około 1 tys

Offline JedruS

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Alkomat jako prezent
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2019, 10:53:17 am »
Andriu dobrze gada, polać mu  8)

A tak poważnie - profesjonalny alkomat, który daje gwarancje jest niesamowicie drogi. Dodatkowo dochodzi jego cykliczna kalibracja. Osobiście wychodze z założenia, że jednak dla świętego spokoju i własnego poczucia komfortu - dzień przed jazda lepiej odpuścić zabawę.