Maj 13, 2024, 03:12:42 am

Autor Wątek: nutool BT155 - jak ustawic noze  (Przeczytany 1966 razy)

arecki1338

  • Gość
nutool BT155 - jak ustawic noze
« dnia: Sierpień 12, 2016, 17:34:18 pm »
Jak ustawic nowe noze w strugarce nutool uzywajac tego przyrzadu co byl w komplecie? Moze mi ktos w prosty sposob wyjasnic? ewentualnie jakies zdjecie,link,filmik, cokolwiek?

Offline camel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: nutool BT155 - jak ustawic noze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2016, 11:16:03 am »
Cześć.

Chcesz ustawić noże w nowo zakupionym sprzęcie, czy zakładasz noże po ostrzeniu ?
Ja po zakupie nutoola myślałem, że będę musiał ustawiać noże. Jednakże to nie było konieczne. Za to musiałem regulować stół odbiorczy. Sprawdź najpierw czy stół odbiorczy jest dobrze ustawiony w stosunku do stołu podawczego.

arecki1338

  • Gość
Odp: nutool BT155 - jak ustawic noze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2016, 11:18:35 am »
Noże wymieniłem,  bo strugalem stare sosnowe deski i trafił się wkręt. A jak regulowales stół?  Jakie są objawy że coś jest nie tak?

Offline camel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: nutool BT155 - jak ustawic noze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2016, 11:26:13 am »
Stół odbiorczy rusza się. Jego koniec opada w dół a krawędź od strony wałka podnosi do góry. W dodatku dzieje się to po jednej stronie. efekt jest taki, że wprowadzając materiał na noże, materiał zatrzymuje się hacząc o wystającą krawędź stołu odbiorczego. Po regulacji stołu ostrożnie dociskam materiał. wprowadzanie długich i ciężkich desek może skończyć się nieudanym wyrównaniem.

Offline camel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: nutool BT155 - jak ustawic noze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2016, 11:28:09 am »
Jeśli chodzi o ten przyrząd do noży to jeszcze go nie używałem. Podejrzewam, że on się nie sprawdzi i będę musiał zakupić coś innego.