Marzec 29, 2024, 07:07:18 am

Autor Wątek: Frezarka cmt10 opinie  (Przeczytany 15974 razy)

Offline Kobietapracującażadn

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2018, 16:27:40 pm »
Uwielbiam Boscha mimo wielu opinii że się skiepścił na przestrzeni lat,ale ja jakoś tego nie widzę. Urządzenia które mam działają bardzo dobrze szczególnie że praca nimi to tylko moje hobby a nie coś co ma mi dawać dochód na co dzień. Mam urządzenia z serii Zielonej jak i niebieskiej dlatego jak testowalam frezarke Boscha 1200pof i okazało się że nie mogę od tak po prostu zrobić nią wszystkiego co miałam w planach to się poczułam rozczarowana, zawiedziona i stąd też pytania o tą cmt10 ale muszę przyznać że jeśli zrobię cyrkiel DIY to Bosch nadal wydaje mi się świetnym urządzeniem. Banalny w obsłudze, obudowa nie z tandetnych komponentów, ma odpowiednią moc i prędkość mi odpowiada, nie spalilam sklejki w trakcie testów a i płytą wiórowa obyla się bez takich niespodzianek. Ogólnie byłam bardzo zadowolona. Pytam was kochani o opinię o to cmt10 bo po pierwsze nie mam gdzie przetestować (w okolicy nikt nie ma urządzeń tej marki na sprzedaż) no i druga sprawa że czasem mniejsze = bardziej poręczne. Nie zawsze,ja wiem,ale to urządzenie to dla mnie coś pomiędzy dremelkiem 3000 o którym ew. Myślę i boschem którego miałam kilka dni. Wiem że najlepiej mieć 2urzadzenia ale mnie na to nie stać. Mam inne potężne wydatki w tym roku. Tak czy siak dziękuję wam wszystkim za wiele przydatnych opinii i informacji. Myślę że wyczerpaliscie moje pytania. Dziękuję.

Offline Nol

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2018, 17:00:16 pm »
Sprawdź też innych producentów, np. Makitę. Ja swoją POF 1400 ACE kupowałem chyba w 2012 roku jeszcze jak ING miało swój program lojalnościowy... Dałem niecałe 400 zł. Teraz za cenę ok 550 zł warto sprawdzić inne marki - nie tylko Bosch istnieje :-)

Offline Mariandg

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2019, 16:54:32 pm »
Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Czy faktycznie cmt10 ma taką małą głębokość frezowania 0-24mm jak podają czy to jakiś błąd? W porównaniu do konkurencyjnej makity 3710 0-35mm to trochę kiepsko wypada. Z drugiej strony kusi że cmt ma tuleje 8mm.

Offline catgiggle

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2020, 15:06:44 pm »
Po dłuższym rozpoznaniu również zdecydowałem się na CMT10. Nie mam większych zastrzeżeń. Wkręca się na obroty i krawędzie wychodzą czyste i eleganckie. Nie sprawiła mi żadnych problemów. Jednak muszę dodać, że mimo iż używam jej sporo, to jest to użytkowanie czysto amatorskie do wykonania mebli i innych prac z drewnem na potrzeby domowe.

Jedyny mankament jaki napotkałem, to zdejmowanie frezów z urządzenia. Jeżeli część robocza frezu jest szersza od otworu w nakrętce zaciskowej, to wystarczy delikatnie odkręcić nakrętkę i wypycha ona frez z adaptera. Ale jeżeli frez jest mniejszy niż otwór, to trzeba się namęczyć żeby nie uszkodzić siebie lub sprzętu. W mojej mini-frezarce system montażu jest taki sam, ale końcówki wychodzą razem z adapterem i to znacznie ułatwia zmianę frezu. Podejrzewam, że w innych frezarkach może być to lepiej rozwiązane.

PS. Wiem, że odgrzewam kotleta, ale pomyślałem, że taka informacja może komuś się przydać. Temat wyskakuje bardzo wysoko, gdy szukamy tej frezarki.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 20, 2020, 18:25:46 pm »
Boscha nie miałem a CMT 10,jako krawedziowka ok. Mam problem z wyjęciem freza na tulei 8mm i przy zagłębianiu stopniowym trochę się gubi i wychodzi ząb przy frezie palcowym. Nie brakuje jej mocy i jak ktoś juz napisał jest poręczna ale warto jest mieć tez drugą większą do cięższych prac

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2020, 15:58:00 pm »
Ja dostałem w prezencie Bosh-a i jak podłączy się do prądu to działa i gdzieś tak z 30cm materiału obrobiłem - na razie nie mam jeszcze do czego jej użyć.
Największy problem jest z frezami gdzie nie zajadę to od ręki frezy 8mm jakie tylko chcesz, a 6mm to max 2 sztuki na sklepie są i to jedna krawędziowa zaokrąglająca, a drugi palcowy i wszędzie ten sam. Więc przed zakupem warto zorientować się czy coś kupicie na miejscu czy wszystkie frezy trzeba zamawiać.

Offline Marko90

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 28, 2020, 09:54:30 am »
jak potrzebujesz frezarki do hobbistyczngo stosowania w warunkach domowych to sprawdź sobie markę ryobi, robi bardzo fajny sprzęt za dobre pieniądze, bardzo solidny i lekki a przy tym na akumulator, więc jeszcze lepiej że kable się nie plączą. Moja żona odnawia meble i też jej kupiłem frezarke ryobi i jest zadowolona

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 09, 2021, 08:59:40 am »
Niestety na mojej frezarce CMT10 pojawiło się bicie. Pewnie z mojej winy bo czasem używałem z większym frezem do krawędzi. Pytanie,to coś małego jest do wymiany czy cały stojan? Zauważyłem że rozbiło mi łożysko z freza zaokrąglającego CMT jakiego używałem we frezarce,gdzie kupić oryginalne łożyska CMT? Oglądałem małe frezarki krawędziowe z Festool,jednak przynajmniej do niektórych idą frezy z grubym trzpieniem ale czy do wszystkich?Myślę że lepsza od Festoola będzie frezarka 1400W MF 1400 KE AEG ? Ta wygląda na wygodną i chyba można wykorzystać jako silnik do pantoroutera?
Pozdrawiam

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 09, 2021, 09:58:36 am »
Cześć.
Obawiam się że cały wirnik.
Przy używaniu frezarki z frezem o dużej średnicy lub z wstawką przedłużającą wirnik trzeba ostrożnie zaczynać frazowanie. Lekkie udeżenie materiałem w frez i po wirniku.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 13, 2021, 08:28:42 am »
Szukałem wirnika i stron z częściami do CMT. Zazwyczaj na takich stronach są rysunki i symbole części,CMT10 jednak nie mogę znaleźć. Nie wiem jaki może być koszt wirnika,może warto zainwestować. Łożysk też nie wiecie gdzie szukać ?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 15, 2021, 16:08:52 pm »
Może jak dostanę się do wirnika CMT10,podpowiecie jak ewentualnie poszukać części zamiennej?  W zastępstwie CMT10 kupiłem OF 1010. Nie jest to  frezarka typowo krawędziowa jednak mała,lekka i zakładam do niej frezy 8mm jakie mam.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2021, 02:06:55 am »
A pytałeś u dilera czy w ogóle jest możliwość kupienia części?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2021, 06:34:40 am »
W zasadzie nie,słuszna uwaga.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 16, 2021, 07:59:03 am »
Sprawdziłem na stronie producenta. Piszą żeby w sprawach technicznych pytać dilera. 

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka cmt10 opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 16, 2021, 20:19:14 pm »
Tak też zrobiłem.dzięki. Szukałem łożysk do mojego freza,są w wielu miejscach a koszt w granicach 30 zł . Łożysko po wymiarach 12,7x4,76x5mm kosztują od 3 zł :) Różnica w jakości jest tak samo duża jak w cenie ?