Marzec 29, 2024, 08:23:13 am

Autor Wątek: Jakie małe ściski automatyczne, żeby nic się nie przesuwało przy ściskaniu?  (Przeczytany 3230 razy)

Offline MPK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Potrzebuję wymienić moje stare badziewne ściski Topexa na coś naprawdę dobrego. To mają być ściski niewielkie, służyć będą przede wszystkim do mocowania szablonów do płyty na czas wiercenia. Jakość wspomnianych Topexów przemilczę. Posiadam jeszcze trzy ściski Irwin Quick Grip XP, ale po pierwsze to one są za duże na takie zastosowania, a po drugie niestety lubią przesunąć w trakcie dociskania (ale do pozostałych zastosowań, gdzie lekkie przesunięcie nie przeszkadza, są znakomite).

Czy Bessey z serii EZ (czyli te mniejsze od EZS) będą dobrym wyborem?
https://www.bessey.de/en/product_details.php?ASIMOID=000000040001ec1400010023&ASIMOID_SC=000000040001ebf300010023&ASIMOID_MC=000000040001decb000a0023
Niestety nie miałem jeszcze okazji pracować ściskami tej firmy, dwa zamówione DUO 16-8 dopiero do mnie jadą, ale po takiej marce spodziewam się, że nie powinno być problemu z przesuwaniem. Czy ktoś z Forumowiczów posiada te ściski EZ (wszystko jedno 150 czy 300 mm) i mógłby zrobić zdjęcie jak to leży w dłoni i jakiej jest wielkości? Niestety zdjęcia w internecie pokazują tylko serię EZS, nawet w sklepach przy opisach EZ.

I jeszcze jedno dodatkowe pytanie - czy jest możliwość połączenia dwóch ścisków z tej większej serii EZS w jeden dłuższy? Taki extender Bessey robi tylko dla K Body REVO i przypuszczam, że on nie pasuje do innych serii. Wolfcraft i Irwin mają takie łączniki w swojej ofercie i dlatego zastanawiam się nad dokupieniem w przyszłości 60-70 cm ścisków jednej z tych firm, bo czasem takie łączenie będzie mi potrzebne. Oczywiście najchętniej bym celował w Bessey lub Piher, ale w tym wypadku będzie mi potrzebny sprzęt uniwersalny pozwalający na złączenie.

Offline RobRob

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 915
    • Zobacz profil
Odp: Jakie małe ściski automatyczne, żeby nic się nie przesuwało przy ściskaniu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2019, 17:49:26 pm »
nie pracowałem na Bessey ale pihery są naprawdę ekstra praca jedną ręką to przyjemność
w firmie mają pare lat i jeszcze zaden sie nie popsuł
Te irwiny tez są dobre ale są cięzkie i praca jedną ręką to troche nie wygoda ale scisnąć juz coś mocnie j to sa bardzo dobre

Offline MPK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Jakie małe ściski automatyczne, żeby nic się nie przesuwało przy ściskaniu?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2019, 19:49:21 pm »
Zwymiarowałem sobie zdjęcia Bessey EZ i Piher Mini i wychodzi na to, że Piher jest mniejszy (a to w tym wypadku istotne). Pozostałe parametry podobne, czyli stanęło na Piherach - dzięki za polecenie. Wczoraj kurier przyniósł dwa DuoKlamp (wersję 150 mm) i pierwsze wrażenia pozytywne. Poręczne, mają moc, mogłyby się tylko ciut łatwiej luzować/rozsuwać po naciśnięciu przycisku. Mam chrapkę jeszcze na dwa GearKlamp Bessey'a o długości 60 cm i to zaspokoi na razie moje amatorskie potrzeby ściskowe - akurat będzie komplet 2x15 cm DuoKlamp, 2x30 cm Piher Mini, 1x30 Irwin Quick Grip XP, 2x60 cm GearKlamp oraz 4x127 cm Irwin Quick Grip XP.