Maj 05, 2024, 22:17:32 pm

Autor Wątek: Dewalt d273000  (Przeczytany 2372 razy)

Offline tomasz5sk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Dewalt d273000
« dnia: Wrzesień 16, 2020, 15:49:06 pm »
Witam wszystkich uzytkownikow po bardzo dlugiej przerwie:)
Prosze was praktyków o pomoc czy ktos z was ma lub korzystal ze strugarko grubosciowki dewalt d273000?
Koszt spory 6.5 . Czy ma to sens? Chodzi o sprzet kompaktowy niewielki do powiedzmy drobnych prac. Domu szkieletowego budowac nie bede :) na mysl. Przyszla mi sama grubosciowka dewalt lub innej firmy a oddzielnie do tego strugarka. Wiem ze cos podobnego ma metabo 2 w 1
Chetnie zaczerpnę porady jesli ktos pracuje na 2 oddzielnych maszynach to jakie polecacie jesli nie 2w1.

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Dewalt d273000
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2020, 08:46:38 am »
Co rozumiesz pod pojęciem drobnych prac?
Jak masz zamiar obrabiać kantówki 7,5x7,5 to wystarczy, że kupisz sobie maszynę szerokości 150 mm,
Ja ze swojej strony polecam urządzenia bardziej stacjonarne są ciężkie i można spokojnie na nich obrabiać dłuższe elementy (4m), ale jak będziesz pracować np na 1m elementach to nie ma potrzeby iść w stacjonarne maszyny.
Kolejna sprawa to równanie elementów na strugu, maksymalnie można wyrównać 2 krotność długości stołu, więc w przypadku tego dewalta który ma 1m długości stołu to możesz maksymalnie wyrównać element 2m.
Przed zakupem sprawdź dostępność i cenę noży zamiennych, najlepiej od razu mieć zapasowe, ale dobrze wiedzieć ile kosztują i czy są dostępne od ręki.