Marzec 29, 2024, 05:49:59 am

Autor Wątek: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?  (Przeczytany 4847 razy)

Offline nocturnodrummer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« dnia: Styczeń 03, 2019, 20:00:38 pm »
Witam, po kolei rozplanowuje szafeczki na wykonanie własnoręcznie kuchni i od ogółu do szczegółu, pojawia się coraz więcej wątpliwości.

Nad górnymi wiszącymi szafkami wymyśliłem sobie nadstawkę o wymiarach 2400 szer x 190 wys x 580 głeb. Front chce mieć w jednym kawałku. Szafka ma głownie służyć do ukrycia rury od okapu, zasilacza led oraz być schowkiem na różne duperele używane raz na ruski rok.

Widzę kilka rozwiązań:

1. Aventos HK-S

Dynaplan wywala komunikat o maksymalnej szerokości 1800 zapewne bierze pod uwagę tylko 2 szt podnośników mimo, że można w opcjach dodać kolejne montowane na przegrodzie. Myślałem więc o zamontowaniu 3 szt. Wg katalogu trzeba rozumiem uwzględnić moc o 50% mniejszą, tak? Cytując katalog:
"Współczynnik mocy LF może być podwyższony o 50 % przy zastosowaniu trzeciego siłownika" Jak to poprawnie obliczyć? Pewnie i tak przy tak niskim froncie wyjdą 3 najsłabsze Aventosy. Waga frontu wychodzi mi 5,9kg.

2. Zastosować po prostu ileś tam zawiasów (ile?) puszkowych bez żadnych podnośników, otwieranie zrobić na tip-on i dać ogranicznik 86 stopni coby nie walić w sufit. Minusem jest to, że front nam będzie opadał. Dodatkowo front o tym rozmiarze zapewne będzie bananem i mógłbym go ładnie naciągnąć zawiasami, nie wiem jakby sobie poradziły z tym 3 aventosy.

3. Macie jakieś inne propozycje, rozwiązanie? Niestety mała wysokość korpusu nie daje dużo możliwości. Myślałem nad Hafele Maxi ale chyba nie wejdzie do środka...

Dodatkowo, jakie i ile zawieszek proponujecie? Myślałem o jakiś Camarach 801? 806?. 4 stykną? 801 wydają się solidniejsze bo są metalowe i mają więcej punktów mocowań. Szafka jest głęboka ale będzie skręcona z górnymi poniżej oraz podparta pionową płyta na końcu ciągu szafek.

Pozdrawiam !

Offline MPK

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2019, 23:27:04 pm »
Co do zawieszek, to może Camar 807? Jakiś czas temu pojawiły się również w wersji XL do bardzo głębokich szafek. 807 jest nie do zerwania.

A może front tej nadstawki zrobić otwierany do dołu używając któregoś rodzaju zawiasów do klap Hettich Markant - np. Markant 11? 58 cm szafki (a właściwie 56 bo pewnie plecki będą cofnięte) + 19 cm frontu daje akurat długość ręki dorosłej osoby, czyli da radę sięgnąć palcami nawet na sam tył szafki. Zawiasów dać taką ilość, żeby dobrze stabilizowały, klapa zatrzyma się w pozycji poziomej po otwarciu, front w razie potrzeby można usztywnić od wewnętrznej strony np. profilem aluminiowym. Zamykanie na magnesy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 23:30:06 pm wysłana przez MPK »

Offline inforobert

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2019, 01:20:34 am »
Aventosy drogie, za drogie tym bardziej ma to pełnić funkcję maskownicy.

Zawiasy + ogranicznik kąta otwarcia + tip-on od titusa bo z bluma jest za słaby + trzy podnośniki gazowe krótkie.

Proste i tanie rozwiązanie.

Offline nocturnodrummer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2019, 14:42:23 pm »
Teraz to na pewno nic od was nie kupię za ten spam >:(

Offline inforobert

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2019, 22:21:49 pm »
?
Titusa można kupić w każdym sklepie dla stolarzy, nawet w IKEA już się pojawiły.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 22:23:58 pm wysłana przez inforobert »

Offline nocturnodrummer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo szeroka i niska szafka wisząca, jaki zawias?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2019, 08:40:44 am »
Mogłem zacytować.. w poprzednim poście ktoś spamował ofertą swojego sklepu. Dzięki za odpowiedzi chłopaki, sorry za zamieszanie :o