Kwiecień 28, 2024, 18:22:53 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Strugarki / Odp: Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Grudzień 23, 2023, 19:41:45 pm »
Nie   znam  tej maszyny . Jest  to wyrówniarko /grubosciówka  więc ogólnie w takich  maszynach noże ustawione są do  stołu wyrówniarki i ich nie przestawiamy do grubosciówki . To raczej stoł dolny lub i górny należało  by dostosować . Sprawdź czy jest  taka  możliwość .
12
Strugarki / Metabo HC260 ustawiene noży dla funkcji grubiarki! (Dolny blat)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomektt dnia Grudzień 23, 2023, 19:22:54 pm »
Cześć,

nie mogłem znaleźć podobnego wątku. Sprawa jest taka.

W jaki sposób ustawić w tej maszynie poprawnie noże aby były równoległe do dolnego, żeliwnego blatu funkcji grubiarki w tym modelu? Ustawienie poprawne noży względem blatów odbiorczego funkcji strugarki powoduje, że przezbrajając maszynę na grubiarkę materiał nie jest obrabiany poprawnie „do kąta”.

Dzięki za pomoc bo nie mam już pomysłu.

Pozdrawiam
Tomek

13
Pilarki / Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek.D dnia Grudzień 09, 2023, 20:49:43 pm »
Doszedłem jak się to robi - trzeba zablokować wałek heblarki i wykręcić śrubę, chyba M8 na końcu wałka, wtedy schodzi cały uchwyt z piłą lub frezem. Żeby zdemontować samą tarczę, trzeba jakoś zablokować tarczę lub frez (czyś blokując zęba) i odkręcić śrubę przy tarczy kluczem 32. Niestety moja śruba M8 była tak długo nie używana, że się urwała przy odkręcaniu i teraz mam dodatkową robotę - rozwiercanie, gwintowanie. Opisuję to. bo może się komuś przyda. Z drugiej strony tarczy znajduje się nakrętka kontrująca również na klucz 32. Można ją popuścić przed odkręcaniem tarczy, a po założeniu nowej dokręcić. Dzięki za odpowiedzi.
14
Pilarki / Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Grudzień 09, 2023, 20:07:59 pm »
Pewno  tarcza odkręca  się   w prawo
15
Pilarki / Odp: radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 09, 2023, 17:44:50 pm »
Po pierwsze to jest regulamin.
Zapraszam do zapoznania się.
Odnośnie maszyny to prześlij zdjęcie tarczy na wale. Z tego zdjęcia nic nie wynika.
16
Pilarki / radziecka IE-6009A demontaż tarczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darek.D dnia Grudzień 09, 2023, 15:33:21 pm »
Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zdemontować tarczę w tej radzieckiej maszynie ? Na rosyjskim youtube pokazują wszystko, oprócz tego. Dostałem ją wiele lat temu i używam cały czas jednej tarczy bo nie potrafię jej odkręcić, a boję się coś urwać. Załączam zdjęcia maszyny. Z góry dziękuję.
17
Pilarki / Odp: Jaka tarcza do cięcia poprzecznego ....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez PaulekKa dnia Grudzień 05, 2023, 14:04:28 pm »
To jak już jesteśmy przy tarczach do betonu :D Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie ?
18
Pilarki / Odp: Jaka tarcza do cięcia poprzecznego ....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Listopad 30, 2023, 15:59:48 pm »
To spamer
19
Pilarki / Odp: Jaka tarcza do cięcia poprzecznego ....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Listopad 30, 2023, 10:00:36 am »
Słuchaj ja ze szwagrem szlifowałem ostatnio hale. Kupiliśmy tarcze distara do szlifowania betonu. https://www.narzedzia-krab.pl/Tarcze-do-szlifowania-betonu-c875
Pytanie było o tarkę do piły formatowej a nie do betonu 😉
20
Pilarki / Odp: Jaka tarcza do cięcia poprzecznego ....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Budujemydom2024 dnia Listopad 29, 2023, 14:54:41 pm »
Słuchaj ja ze szwagrem szlifowałem ostatnio hale. Kupiliśmy tarcze distara do szlifowania betonu. https://www.narzedzia-krab.pl/Tarcze-do-szlifowania-betonu-c875
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10