Maj 12, 2024, 03:27:33 am

Autor Wątek: Narex standard czy premium  (Przeczytany 48912 razy)

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Narex standard czy premium
« dnia: Listopad 14, 2017, 12:52:57 pm »
Witam. Planuję zakupić kilka dłut na początek. Przeglądając forum doszedłem do wniosku że chyba najlepiej zrobię zakupując narexy w budżecie jaki planuję. I tu trafiłem na lekką ścianę - standard czy premium? Nie miałem okazji wypróbować żadnych. Z racji małego doświadczenia też nie wiem na co zwrócić uwagę i co może dla początkującego być lepsze stąd prośba o pomoc do tych którzy mieli możliwość używania jednych bądź drugich, a najlepiej oczywiście obu rodzajów :) Szef w filmie opisał różnice ale dla kogoś początkującego ciężko wyciągnąć z tego decyzję o zakupie jednych bądź drugich. Czy to faktycznie sprowadza się do tego że premium są do cięższych prac czy różnica w fazowaniu przełoży się na coś jeszcze?

Offline chaos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2017, 13:06:03 pm »
Kup te które bardziej Ci się podobają bo różnią się głównie rączkami, jedynie pomyśl jakie szerokości Ci się przydadzą. Stal ta sama.
Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2017, 09:24:48 am »
Szerokości mam wybrane w sumie pod to co zamierzam robić właściwie bo kompletów nie zamierzam kupować właśnie ze względu na rozmiary jakie w nich są. Bardziej skłaniam się ku wersji standard jakoś. @chaos - dzięki za opinię

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2017, 17:26:10 pm »
A ja po dłuższych rozmyślaniach zdecydowałem się w końcu zakupić NAREX Dłuta stolarskie proste z fazowaniem bocznym PREMIUM 8-10-16-32 zestaw 4szt (863202)
za 137 zł
Do tego  kupię jeszcze dwa serii standard 12 i 20 (lub 22) mm.
Jasio P - Rzeszów

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2017, 10:13:53 am »
@jasiop a co Cię skłoniło właśnie do serii premium? Miałeś może okazję porównać w akcji obie wersje?

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2017, 13:13:06 pm »
a co złego w wersji premium?
Bardzo dobrze wybrał, ponieważ wersje standard i premium znacznie różnią się profilem (obrazki poniżej).
Szczególnie przy wykonywaniu jaskółek się to objawia. Standardami nie dotrzemy dostatecznie blisko krawędzi, albo będziemy narażeni na wyrwania w tym miejscu.
Na pierwszym foto standard, na drugim premium.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 13:16:57 pm wysłana przez raven »

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2017, 13:29:14 pm »
a co złego w wersji premium?

Nic złego  :D - po prostu nie miałem okazji z żadnymi z nich pracować stąd pytanie wyszło. W sumie to mocno mi pomogłeś bo tego nie wziąłem tak bardzo pod uwagę, a jednak przechyla to szalę w stronę premium. Przy premium miałem obawę o rękojeść ze względu na brak objemki przy miejscu które się pobija - nie może to powodować większej wrażliwości rękojeści?

Offline raven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 452
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2017, 15:19:34 pm »
Rękojeść w premium jest z grabu, twarde to jak diabli :) Ja mam, używam i nic się nie dzieje.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2017, 16:41:09 pm »
Przy premium miałem obawę o rękojeść ze względu na brak objemki przy miejscu które się pobija

 w zasadzie to ,  taki typ pobijamy tylko ręką

krzysiek

  • Gość
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2017, 19:41:50 pm »
Przy premium miałem obawę o rękojeść ze względu na brak objemki przy miejscu które się pobija
w zasadzie to ,  taki typ pobijamy tylko ręką

Jak mamy dłoń twardą jak buk albo dąb. ;)

Piotrze kup sobie jeszcze pobijak drewniany , albo zrób - to nie jest trudne do zrobienia narzędzie ale bardzo przydatne

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2017, 22:47:42 pm »


Jak mamy dłoń twardą jak buk albo dąb. ;)

Piotrze kup sobie jeszcze pobijak drewniany , albo zrób - to nie jest trudne do zrobienia narzędzie ale bardzo przydatne

Pobijak jest. Chociaż marketowy wyrób na pierwszy rzut oka pozostawia wiele do życzenia więc kolejne projekty to będą właśnie raczej narzędzia (w tym pobijak) i szeroko rozumiane SAMy  ;)

Dziękuję za pomoc Panowie. Podsumowując chyba zakupię stopniowo część premium część standard i zobaczę co mi lepiej pasuje.

Offline chaos

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2017, 15:48:26 pm »
Standard vs Premium
Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2017, 16:15:30 pm »
Dzięki za pomoc. @chaos dzięki wielkie za zdjęcia - mocno sprawę ułatwiły. Po wszystkich podpowiedziach chyba zrobię to co @jasiop czyli kupię zestaw z premium i dokupię jakieś dwa ze standardu żeby samemu wypracować najlepsze dla siebie rozwiązanie :) Zdążyłem też zauważyć w poszukiwaniach że pełnej oferty narexa nie ma chyba żaden sklep w Polsce...

Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 18, 2017, 17:15:00 pm »
Ja będę kupował chyba w Adriatech
Jasio P - Rzeszów

Offline piotrek23x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Narex standard czy premium
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 18, 2017, 17:52:09 pm »
Ja będę kupował chyba w Adriatech

Też mam taki plan bo jeszcze kilka rzeczy chciałem tam zamówić. Według katalogu narexa powinny jeszcze być inaczej wykończone rączki do serii standard i polerowane ostrza do premium ale to już chyba tylko efekty wizualne więc narzekał nie będę ;)