Maj 12, 2024, 05:38:47 am

Autor Wątek: Sztyfciarka  (Przeczytany 3045 razy)

Offline batmanzks122

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Sztyfciarka
« dnia: Luty 16, 2021, 11:05:21 am »
Panowie potrzebuje zakupić sztyfciarkę . Czy macie jakieś sprawdzone sprzęty oprócz dw AEG i makity?
Najchętniej kupiłbym coś akumulatorowego ale ceny odstraszają.. pozostaje zakup sztyfciarki pneumatycznej. i teraz pytanie jaka kupić.. Uwagę przykuła Gwoździarka pneumatyczna Metabo DSN 50  i Gwoździarka / zszywacz pneumatyczny Metabo DKNG 40/50  tylko jaka jest różnica w jednej można używać sztyftów i gwoździ a w  drugiej nie??? I jak to jest z tymi sztyftami jaki rodzaj?? Czy każdy sztyft będzie pasował do każdej sztyfciarki czy do każdej podchodzą inne sztyfty/gwoździe ? Nie miałem do czynienia nigdy z takim urządzeniem  więc wybaczcie takie pytania.. Proszę o rade z góry WIELKIE DZIĘKI 
Pozdrawiam  ;) czy może kupić tak sztyfciarke pneumatyczna co na tym filmiku ?? ( nie mowie o milwaukee a o tej zielonej... nie znam marki...)


Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1778
    • Zobacz profil
Odp: Sztyfciarka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2021, 11:22:42 am »
Nie wiem nic na temat tych o które pytasz. Ja kupiłem w lidlu. Pneumatyczną która jest na zszywki i gwoździe.  Jest ok,problem pojawia sie gdy trzeba strzelic w na prawdę twarde drewno dlugimi gwozdziami. Akumulatorowa służy mi do drobnych rzeczy i przybijania pleców do mebli,nawet tych ze sklejki. Za pneumatyczną zapłaciłem kolo 100 zł i jest ok. Na akumulator musialem wydac ponad 200 zł. Roznica miedzy tą na zszywki i gwoździe jest taka ze ta pierwsza mimo ze wbijasz gwoździe zostawia wiekszy ślad na drewnie. Do moich sztyfciarek,kiedydołaczone do zestawu zszywki i gwoździe się skończyły używałem firmy Bizon.  Nie wiem co chcesz robic i jak dużo bo tu wybor sprzetu ma znaczenie
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2021, 11:25:26 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1778
    • Zobacz profil
Odp: Sztyfciarka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2021, 18:43:43 pm »
Dziś kupiłem gwoździe z firmy Omer i tez pasują

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Sztyfciarka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2021, 20:59:44 pm »
Ja do sztyftów mam też ta z Lidla i jest ok. zostawia ślad ale przy pracach że sztyftami to nie problem. Do sztyftów bezlebkowych 0.6 mm mam sztyfciarke firmy ottensten.kupilem używkę ale spełnia swoje zadanie.trzeba dobrze ustawić ciśnienie na manometrze żeby śladów nie zostawiała.