Marzec 28, 2024, 09:30:46 am

Autor Wątek: Czym pomalować deski kanałowe z garażu  (Przeczytany 6125 razy)

Offline McLaren004

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Czym pomalować deski kanałowe z garażu
« dnia: Marzec 11, 2020, 22:17:21 pm »
Siemanderko wszystkim.
Mam takie pytanko. Czym pomalować deski kanałowe w garażu? Chciałbym zeby były dobrze zabezpieczone oraz estetycznie wyglądały. Po deskach samochód nie będzie jeździł ale ruch pieszy odbywać się będzie

Pozdrawiam Mateusz.

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Czym pomalować deski kanałowe z garażu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2020, 11:48:57 am »
Jak olej z silnika nakapie Ci na deski to od razu masz zabezpieczone drewno :)

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Czym pomalować deski kanałowe z garażu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2020, 23:47:57 pm »
Ja tak wpadlem do kanału bo mi decha pękła.... Efekt rozcięcie mięśni na przedramieniu... 5 dni w szpitalu mnie trzymali.... I szyna na 6 tygodni... Ale nauczony pozlamaniu szyna sobie szybko odpuściłem. Pierwsza rzeczą jaką zrobiłem to oczywiście nowe deskowanie kanału... Dechy 50 mm. Bez sekow. Myślałem nad zabezpieczeniem bo woda w kanale stale siedzi.... I przykryłem folia budowlana w to dechy i już chyba z 10 lat tak wszystko siedzi

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Czym pomalować deski kanałowe z garażu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2020, 09:02:21 am »
Mój ojciec ma w warsztacie deski na kanale z ponad 30 lat, całe czarne od olejów i smarów i nie trzeba ich impregnować, jak potrzebował dołożyć deski to tylko dał impregnat na nie, a już w czasie dostały dodatkową warstwę olejową z silnika.
Ważne by deski były grube możesz dać impregnat i do tego lakier by ładnie wyglądało i dało się je przemyć, ale jak to miejsce pracy gdzie z silnika będzie kapać olej itd. to lepiej tylko dać impregnat/olej, a w czasie całość pokryje się samo warstwą ochroną oleju silnikowego.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Czym pomalować deski kanałowe z garażu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2020, 00:13:24 am »
Kiedyś miałem kanał pokryty deskami - pomalowałem je pokostem. przetrwały wiele lat.