Kwiecień 16, 2024, 20:01:09 pm

Autor Wątek: Tokarka na start  (Przeczytany 7901 razy)

Offline Prescot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Tokarka na start
« dnia: Kwiecień 25, 2020, 13:05:29 pm »
Witam,  :)
Zastanawiam sie nad wyborem tokarki i póki co rozważam takie opcje:
Record Power DML250
Holzstar DB450
Holzmann D460FXL

Pierwsza ma gwarancje na 5 lat, druga jest jakby jej kopią bo ma identyczne parametry i możliwośc, ale z 2 letnią gwarancją - jest natomiast troche tańsza co jest dla mnie plusem. Trzecia natomiast ma nieco większe parametry, automatyczną zmiane prędkośći obrotów, ale natrafiłem na niezbyt pochlebne opinie o elektroncie licznika i co gorsza o silnikiu.
Co byłoby złotym środkiem? Może jakąś inną byście polecili w przedziale cenowym 1000-1500?  :)

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7546
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2020, 14:55:45 pm »
Record Power to dobra firma.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2020, 20:54:25 pm »
Mam tokarkę Record Power DML 320 i mogę polecić wyroby tej firmy.

Offline Prescot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2020, 21:22:55 pm »
To że firma jest dobra to sam wiem. A jak bardzo uciążliwy jest brak automatycznej zmiany prędkości przy toczeniu?

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7546
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2020, 21:26:14 pm »
Automatycznej pisząc masz na myśli płynną zmianę prędkości? Jobie nie wyobrażam tokarki bez tej funkcji.
Bardzo pomocna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2020, 21:27:49 pm wysłana przez Lirorobert »

Offline Prescot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2020, 21:52:17 pm »
Tak, właśnie mi o to chodziło. A spośród tokarek które wymieniłem tylko holzmann ma tą opcje. Z drugiej strony spotkałem sie z opiniami, ze spokojnie można jechac na jednej prędkości, np. środkowej, tak wiele osób robi.

Offline Prescot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2020, 21:53:22 pm »
No i boje sie troche tego holzmanna bo w co drugiej opinii ktoś pisze, że licznik obrotów nie działa, sama zmiana prędkości też sie chrzani, a na ceneo ktoś pisal o problemach z silnikiem

BezimiennyJan

  • Gość
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2020, 17:23:10 pm »
Record, a pozostałe dwie to dość spora różnica jakościowa. Na db450 coś chwile pracowałem, na pewno mnie nie urzekła. Zmiana prędkości pokrętłem niesamowicie ułatwia pracę - przy jednym przedmiocie zmieniam prędkości kilkukrotnie, nie wyobrażam sobie co chwilę zmieniać ustawienia paska.
Nie wiem jak w przypadku dwóch ostatnich tokarek, ale RP ma świetny serwis przy długiej gwarancji.

Offline Prescot

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2020, 00:10:18 am »
To czym sie różni RP250 od Holzstara 450? Wyglądają identycznie, parametry też zbliżone

Offline Impress

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka na start
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2021, 19:17:04 pm »
Cześć,

Rozglądam się za pierwszą niewielką tokarką. Zainteresowała mnie maszyna Holzmann D460FXL - https://holzmann.pl/produkty/item/1114/Tokarka-D-460FXL
Czy ktoś miał w praktyce do czynienia z tą tokarką? Ogólnie znalazłem dosyć dobre opinie o tej tokarce, choć mało jest głosów z "polskiego podwórka". Zdarzały się również nieco mniej pochlebne opinie ale ciężko z nich coś mądrego wywnioskować. Byłbym skłonny dopłacić do Record Powera DML320 ale to już chyba dosyć leciwy model i z tego co widzę coraz mniej dostępny w sprzedaży. To na czym mi zależy to elektroniczna regulacja obrotów, silnik o przyzwoitej mocy no i ogólna solidność i bezawaryjność. Możecie coś polecić w budżecie mniej więcej do 2500zł? Record Power DML250 i 305 jakoś mnie nie przekonują. Pierwsza chyba jest trochę za mała.

Pozdrawiam,