Kwiecień 19, 2024, 08:38:29 am

Autor Wątek: Strugnica  (Przeczytany 22877 razy)

Nożyk

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2018, 13:50:55 pm »
Szczerze mówiąc to nie myślałem, że może być to istotne jeśli tylko syn nie ma obu rąk lewych  ;)
Przy usytuowaniu imadła na stole bardziej brał bym pod uwagę układ w warsztacie, aby przy większych elementach nie było problemu że coś przeszkadza czy nie ma jak podejść. Osobiście mam zamontowane dwa imadła (z dwóch stron stołu) - mniejsze/precyzyjniejsze w "ciaśniejszym kącie" oraz większe z większą przestrzenią dookoła.

kerry

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2018, 14:52:41 pm »
syn nie ma obu rąk lewych
Obie obcięło, zostały tylko dwie prawe...:)
OT :)

krzysiek

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2018, 19:50:51 pm »
@Nożyk , a po której stronie masz to większe , a po której to precyzyjniejsze ?

Offline krit 6

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
    • Zobacz profil
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:37:26 pm »
Cytuj
to czy powinienem je zamontować po prawej stronie krawędzi roboczej stołu ?
Zdecydowanie ni, ma być po lewej stronie. To lewa ręka odkręca i dokręca imadło, jeżeli zrobisz je na końcu stołu to chcąc je odkręcić musi wyjść poza stół na prawo. Tak samo po lewej stronie powinien być zacisk do strugnicy, gdyż będzie strugał z lewej do prawej. poza tym pewnie też ma lewe oko dominujące i dlatego jest leworęczny.Należało by to sprawdzić, bo będzie to mieć wpływ przy zaplanowaniu oświetlenia pomieszczenia czy nauce strzelania. Aby to sprawdzić trzeba np. w kartce zrobić mały otwór, postawić w odległości 3-4 m jakiś przedmiot i kazać,abu patrzył na ten przedmiot obu oczami. Jak go zobaczy, nakazać zamknąć lewe oko i czy widzi dalej przez otwór ten przedmiot. Jeśli nie, to znaczt że ma dominujące lewe oko. Dźwignia od wiertarki stołowej musi być po lewej stronie, tak samo wyłączniki i włączniki maszyn powinny znajdować się po lewej stronie.

krzysiek

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:55:54 pm »
To lewa ręka odkręca i dokręca imadło, jeżeli zrobisz je na końcu stołu to chcąc je odkręcić musi wyjść poza stół na prawo.

Ja jestem praworęczny i lewą ręką odkręcam i dokręcam imadło ( mam je przykręcone po lewej stronie - i jak pamiętam ma tak większość youtuberów min. Paul Sellers) ,natomiast dłuta trzymam prawą ręką i odkładam je przed siebie , nie krzyżując ramienia z korpusem. Myśląc o prawej stronie miałem na względzie właśnie kwestię uniknięcia konieczności krzyżowanie lewego ramienia z korpusem przy pobieraniu i odkładaniu narzędzi , co w Jego przypadku przy sugerowanym przez Ciebie położeniu imadła będzie miało miejsce. Tak myślę ???
Jeśli chodzi o dominujące oko to ma lewe . Nawet skręty robi sobie lewą ręką  :D

Offline krit 6

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
    • Zobacz profil
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:24:27 pm »
@krzysiek trzeba spytać jakiegoś innego lewusa, bo ja to taki trochę lewy a trochę prawy jestem. Jak byłem mały, to lali mnie w domu i w szkole po łapach żebym pisał prawą. No i piszę. (lewą też, jak nikt nie widzi). Ale jeśli chodzi o skręty czy kreskę, to tylko lewą. No i kamieniem jak rzucam, to też lewą. Prawą jak rzucałem, to byłbym się zabił :D ;D ;D

fyme

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:26:54 pm »
Jak byłem mały, to lali mnie w domu i w szkole po łapach żebym pisał prawą.

Hehehe to witaj w klubie, i ja dostawałem po łapach, na szczęście tylko w szkole bo rodzice dali spokój :) Dziś piszę lewą ręką ale masę czynności wykonuję prawą bądź obiema.

MChObi

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:27:50 pm »
Ale z was lewaki





;D

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:59:30 pm »
Nawet skręty robi sobie lewą ręką  :D 
Ale jeśli chodzi o skręty czy kreskę, to tylko lewą.

Czy ja poprawnie ,,logikuję" :P

krzysiek

  • Gość
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 09, 2018, 19:34:16 pm »
Sprawa wyjaśniła się. Powiedział ,że woli i jest Mu wygodniej jak imadło jest po prawej stronie. No i tak będzie.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Offline krit 6

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
    • Zobacz profil
Odp: Strugnica
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 09, 2018, 20:33:40 pm »
Czy ja poprawnie ,,logikuję" :P
Chyba coś jest na rzeczy, bo zanim się zorientowałem, dyskusja zamknięta. ;D ;D