Kwiecień 19, 2024, 13:01:08 pm

Autor Wątek: Piecyk olejowy  (Przeczytany 19412 razy)

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Piecyk olejowy
« dnia: Maj 22, 2015, 23:38:04 pm »
Czy ktos z was uzywa piecyka olejowego przenosnego w warsztacie.?
Ja juz niedlugo uruchomie w koncu swoje stanowisko w garazu. niestety warunki UK pozwalaja na okolo 12 m2 tego garazu (znaczy sa takie male garaze;)
A z uwagi ze to nie moja chata tylko wynajeta, wiec przebudowywac nic nie bede.
Za rok kupi co nieco to byc moze postawie drewniaka z wiekszym metrazem i wtedy Koza zima bedzie sie tam pasla;)
Teraz pytanie - czy jezeli ktosik ma olejowke w warsztacie to ile wam konsumuje?
U mie nnie wiele 12 metrwo wiec powinna dac rade, choc warsztat z pustaka nie ocieplony - trza jeszcze zadaszenie uszczelnic.
Jest ktos z olejowka?
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

kwita

  • Gość
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2015, 23:51:36 pm »
Mój tata miał kiedyś coś takiego z Niemiec w warsztacie samochodowym(ok.50 m2 hali). Nie było to ekonomiczne, szło kilka litrów oleju dziennie (tyle pamiętam). Na 12m2 może da radę...

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2015, 00:17:32 am »
Ale ja mowie o olejowym elektrycznym;)
OK - zle sie wyracilem nie piecyk tylko grzejnik - moja Kulpa - piecyk sie pali a grzejnik grzeje;)
Cos takiego
http://www.ecomol.pl/files/95519487/ofr_2201.jpg
okolo 2500W albo 3000W  egulacja
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

kwita

  • Gość
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2015, 07:20:57 am »
Ten olejowy też był mobilny ;). Taki elektryczny mam w domu, czasem go używałem ale jak wychodzi z prądem to nie wiem, kiedyś nie miałem miernika energii elektrycznej. Teraz używam piecyka gazowego. W zasadzie to włączam go jak jest bardzo zimno, wracam za 15-20 minut i skręcam albo wyłączam. Później jak się coś robi to jest nawet za gorąco ;). Zresztą w UK nie ma takich zim ;D

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2015, 10:12:02 am »
Ale ja mowie o olejowym elektrycznym;)[/quot

Jest bardzo niebezpieczny pozostawiony bez opieki.

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2015, 11:00:44 am »
Zim nie ma w szczegolnosci w szkocji, ale zimno jest;)
Musze jakis piecyk do garazu kupic i musze cos znalezc

Wyslane z tableta przy uzycia Tapatalka, wiec moze nie byc polskich liter i trafic sie moga literowki. Przepraszam

------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

kwita

  • Gość
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2015, 15:50:14 pm »
Lepszym rozwiązaniem wydaje mi się piec akumulacyjny...

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2015, 17:20:51 pm »
A jakis link?

Wyslane z tableta przy uzycia Tapatalka, wiec moze nie byc polskich liter i trafic sie moga literowki. Przepraszam

------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2015, 17:31:55 pm »
Hmmm a moze ktos z uk wie o jakims akumulacyjnym na brytyjskim rynku

Wyslane z tableta przy uzycia Tapatalka, wiec moze nie byc polskich liter i trafic sie moga literowki. Przepraszam

------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

krzysiek

  • Gość
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 23, 2015, 20:28:00 pm »
http://www.dimplex.co.uk/products/domestic_heating/installed_heating/introduction_to_storage.htm
Ale nic nie wiem o koszcie zakupu, z tego co przeczytałem to jest raczej do domów. Tu w Bretanii używa się powszechnie piecyków na olej opałowy. Ale jak garaż masz "podszyty wiatrem" to i tak wszystko pójdzie w świat. Ja mam ocieplany kombinezon, rzucili kiedyś takie do tutejszego Lidl'a.

Offline LeszyHandmade

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
    • LeszyHandmade
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2015, 10:36:42 am »
hej
prezio ja mam olejaka w swojej pakamerze . Pakamera (pokój kole 20m2) wynajmuje w starym nie używanym i nie ocieplonym poniemieckim domu. Nie powiem ile olejak ciągnie prądu, bo czasem używam więcej sprzętu elektrycznego czasem mniej no i za prąd płacę, że tak powiem stały ryczałt dla właściciela.

co do wydajności, to grzejnik odpalam po przyjściu do pakamery kole 16 i grzeje do wyjścia kole 20. Aby zęby nie dzwoniły, to na grzbiet dwa polary- jeden gruby drugi potwornie gruby, plus czapa, reformy pod spodnie wtedy jakoś daje radę. Stosunkowo często pracuje na wyrzynarce włosowej wtedy grzejnik stoi przy mnie i jest całkiem przyjemnie. Jednak w przyszłym sezonie zaszaleje i będę szukał jakiejś kozy po przejściach co bardziej by ogrzała pakamerę, bo na razie nie dość że zimno ( a tegoroczna zima była lekka max -10)  to i wilgotność wysoka przez co sprzęt w "d" dostaje, że o drewnie nie wspomnę .

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2015, 12:05:30 pm »
W UK zimy mniejsze wiec moze byc lepiej.
Mysle o tym akumulacyjnym;) w UK nazywa sie Storage Heater ;) hihihihi
Sa uzywki w miare nie drogo, ale holerstwo wazy ze 120 kg ;( jest jeden niedaleko mnie ;)
Zobacze - bierze 2.5 kw ale pozniej troche trzyma wiec przy wlaczaniu z rana na pare godzin trzyma cieplo, byle by mi z garazu nie wywialo. U mnie robota tez na wlosowej i na tasmowej - drobne rzeczy. Ale wlosowa zabiore chyba na zime do domu - duzo detali tne wiec zawsze cieplej jak ma sie malo ruchu.
Zobaczymy
Dzieki za info ;)
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2015, 14:53:04 pm »
powinieneś   mięć  farelkę nadmuchową powietrzem , za nim nagrzeje się olejowy .Byly przypadki , że piecyk pękł i olej wyciekł  , a grzałki  grzały  , dalej to tylko pożar .

Offline prezio

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 617
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2015, 15:01:26 pm »
Mysle o elektrycznym akumulacyjnym z ceglami (bez oleju). Albo nadmuchowy. Jeszcze zobacze. akumulacyjny daje dluzej cieplo, wiec nawet jak nie bede robicl nic to warsztat bedzie jeszcze ogrzewany i maszyny, drewno nie dostana po tylko tak mocno
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Piecyk olejowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2015, 15:06:08 pm »

nadmuchowy jest najlepszy . Cegły szamotowe kupisz oddzielnie i sobie obstawisz tam gdzie będzie Ci wygodnie ,
Miałem kiedyś takie ścianki wokoło kozy z pozbruku poukładane , jeszcze długo po zakończeniu pracy oddawały ciepło.