Kwiecień 28, 2024, 07:19:18 am

Autor Wątek: Piła taśmowa  (Przeczytany 4979 razy)

Offline amciek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Piła taśmowa
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:04:08 am »
Witam,

Pytanie do osób, które mają piły taśmowe. Czy to gotowe czy sam. Na jakiej wysokości macie umieszczone stoły? Mam tasmowke basato ale bez podstawy. Chcę dorobić do niej podstawę, wózek i myślałem, że dobrym pomysłem będzie blat na wysokości 900mm. Mam też Mft, który blat ma na wysokości właśnie 900mm. Założenie mam takie, że jak byłby długi element to podepre go na mft. Ale czy to nie będzie za nisko do komfortowego cięcia? Jak to jest u Was?

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 482
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
    • Zobacz profil
Odp: Piła taśmowa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:00:06 pm »
To zalezy od tego, ile masz wzrostu. Co do zasady wysokosc blatow roboczych ustala sie tak:


ALE

blat pilarki tasmowej mozesz zechciec miec zdecydowanie wyzej, bo tak Ci bedzie wygodniej. Tak naprawde, to nie ma jakichs sztywnych wytycznych i policji sprawdzajacej, czy masz blat tasmowki na odpowiednim poziomie. Zrob tak, jak Ci bedzie pasowac, popracujesz przy niej i sobie skorygujesz.

U siebie robie wszystkie blaty na wysokosci tego od pilarki stolowej - mam maly warsztat i przy pracy z wiekszymi elementami, moge wykorzystac ktorykolwiek blat do podparcia. Ale wlasnie sie zastanawiam, czy tasmowki nie dac wyzej.

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Piła taśmowa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, 13:18:13 pm »
Stań prosto, zmierz odległość od podłogi do łokcia (ręka zgięta pod kątem prostym) odejmij wysokość pięści i mniej więcej masz wysokość blatu do wygodnej pracy. Ja mam 185 cm wzrostu, blat piły taśmowej mam na wysokości 95 cm.

meridox

  • Gość
Odp: Piła taśmowa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2017, 14:39:06 pm »
Draax ten rysunek z wysokością do polowy wysokości dłoni  to największa głupota ;D

sprawdźcie sobie sami, połóżcie kawałek płyty na czymś na wysokości swojej dłoni jak na rysunku i spróbujcie coś zrobić na tak niskim blacie, ból pleców po 5 minutach a po tygodniu pracy garb murowany ;)

Offline draax

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 482
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
    • Zobacz profil
Odp: Piła taśmowa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2017, 14:50:33 pm »
Czy ja wiem? Kwestia tez jakie prace sie wykonuje najczesciej - a wez olej plyte i wyobraz kawalek deski w imadle, w ktorej chcesz wyprowadzic krawedz recznie albo wyobraz skladanie jakiegos projektu.

A nie tylko oklejanie plyt i skrecanie korpusow :D

Zreszta wspomniane tam 34" to jakies 86cm. Blat w kuchni masz na jakiej wysokosci?