Maj 11, 2024, 22:58:18 pm

Autor Wątek: Moje maszyny warsztatowe  (Przeczytany 51365 razy)

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Moje maszyny warsztatowe
« dnia: Luty 20, 2017, 08:46:07 am »
Nie wiem czy to odpowiedni dział ale zgodnie z sugestią kolegów zeby nie rozdrabniać sie dalej na kolejne tematy postanowiłem załozyć jeden i w nim dodawac maszyny które udało mi sie własnoręcznie wykonać.
Nie bede kopiował tego co zostało juz napisane (chyba ze bedzie taka potrzeba), na chwilę obecną dodaje nowe:

1. Podstawa do szlifierki taśmowej
Jakiś czas temu zakupiłem w lidlu szlifierkę taśmową. Wiem że nie jest to szczyt techniki ale na moje potrzeby póki co wystarcza. Jak zwykle przegladając YT znalazłem bardzo ciekawy projekt podstawy do szlifierki tego typu. W oryginale mocowanie było wykonane pod szlifierkę makity ale udało się je zmodyfikowac pod taka którą posiadam.
Oryginalny film na linku poniżej:
&t=362s

Podstawa ma możliwość regulacji wysokości stolika, jego podsuwania i oddalania a także regulacje kana nachylenia samej szlifierki

Moja realizacja:


m_kola

  • Gość
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2017, 08:48:51 am »
A żeby Cię... przez takich ludzi jak Ty moja lista TODO ciągle rośnie!

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2017, 08:50:58 am »
2. JIG BOX - Skrzynia do połaczeń wielowpustowych
To zapewne dobrze znany projekt Matthias'a Wandel'a. Wraz z zestawem kół zębatych daje praktycznie nieograniczone możliwosci wykonywania róznej szerokosci połaczeń.

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2017, 08:57:19 am »
3. Stolik do frezarki górnowrzecionowej
To juz projekt własny, dostosowany początkowo do frezarki krawędziowej BASS a następnie do frezarki Bosch 1400 ACE. Blat wykonałem ze sklejki 15mm. Frezarka jest oczywiscie przykrecana od dołu. Na górze jak widać są wklejone linijki dzięki którym ustawianie prowadnicy jest bardzo proste. Dodatkowa zaleta to widoczny z jednej strony wycięty pasek ktory jest blokowany śrubą motylkową od dołu. Po jego wysunięciu i obróceniu mamy wystającą srubkę M4 na którą można załozyć kawałek sklejki lub deseczki i wyfrezować idealne koło o potrzebnej średnicy. Miedzy innymi z jego pomoca frezowałem wpusty w tarczach które posłużyły mi jako pokrywy do cyklona do trocin.
Na chwilę obecna stolik jest przymocowany na zawiasach do mojej pilarki. Zaoszczędziłem przez to sporo miejsca. Zdjecia tego mocowania zamieszcze niebawem

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2017, 08:59:15 am »
4. Slider do piły
Chyba bardzo dobrze znane i doceniane przez wielu urządzenie wspomagające prostopadłe ciecie na pile. W moim przypadku dostosowane do piy Bosch PTS10

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2017, 09:02:59 am »
5. Przystawka do wycinania kół na pile tasmowej
Standardowo wykonana ze sklejki przystawka w moim przypadku współpracujaca z piłą taśmową Makita LB1200F. Podobnie jak w przypadki stolika do frezarki tu także mamy wysuwany kawałek sklejki blokowany od dołu motylkiem ze śrubka M4 na górze na którą zakładamy element do wyciecia. Wklejona linijka ułatwia uzyskanie wymaganej średnicy.

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2017, 09:04:54 am »
wow szczena mi opadła, ale fajne zabaweczki.

Offline rajfuz72

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2017, 09:10:45 am »
Ciekawa ta przystawka do piły taśmowej właśnie też teraz taką chcę zrobić może coś podpatrzę jeśli pozwolosz

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2017, 09:12:52 am »
Nie ma problemu jeżeli chcesz moge zamiescic wiecej zdjeć poki co te sa takie tylko pogladowe

Offline rajfuz72

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2017, 09:27:52 am »
Dzięki to poproszę kilka zbliżeń tej przystawki do taśmówki

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2017, 09:32:30 am »
Moje klimaty choć rozwiązania trochę inne :) Przy sankach od strony operatora doklej kawałek klocka tam gdzie widać rzaz - licho nie śpi. Łatwo zostawić tam rękę i nieszczęście gotowe. Dobrze jest też przykręcić szeroką listwę z pleksi o gr. 6 mm nad szczeliną, nad tarczą piły - nie będzie rzucać trocin na twarz
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 09:34:05 am wysłana przez amigorg »

Offline raptor123

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 125
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2017, 10:03:30 am »
jeśli masz jakieś plany, które możesz udostępnić to podziel się z gawiedzią :)

Offline Roobertt

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2017, 10:44:54 am »
Witam
Przystawka do kół Jaki brzeszczot lepszy mniejszy czy większy ? Gdzie jest umiejscowiony pin na początku linii brzeszczotu czy pośrodku ?

Offline Mcgyver

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 371
    • Zobacz profil
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2017, 10:53:25 am »
Najlepiej jest używać jak najcienszego brzeszczotu, łatwiej wycinac nawet małe koła. Pin jest zrównany z początkiem brzeszczotu. Niebawem wstawie wiecej zdjec moze bedzie to lepiej widac

mily68

  • Gość
Odp: Moje maszyny warsztatowe
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2017, 14:57:20 pm »
 Nosz kurna a ja same pęknięte kafelki widzę... P.... lony tapatalk.
Obejrzę wieczorem na kompie ale już moja lista pomocników do zrobienia się wydłużyła.