Marzec 29, 2024, 06:37:47 am

Autor Wątek: Oświetlenie warsztatu  (Przeczytany 15278 razy)

kerry

  • Gość
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:02:19 am »
Ok, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Więc czy w tych modułach LED występuje efekt strobo?

Offline sepiklight

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:04:43 am »
Lampa działa u mnie na jednym obwodzie z pilarką stołową Einhell TC-TS 2025 U  i kilkoma innymi urządzeniami.


Efektu stroboskopowego nie ma

gwd

  • Gość
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:43:19 am »
gwd: załączam propozycję na oświetlenie Twojego warsztatu zakładając wysokość około 3m.
przy rozmieszczeniu jak na rysunku otrzymasz średnie natężenie >500lx
Użyte oprawy 120cm 40W 4800lm

Warsztat (jak to szumnie zabrzmiało:) mam w garażu, którego wysokość to nikczemne 2,2 m. W zasadzie nie parkuję w nim auta ale jeszcze nie podjąłem radykalnej decyzji o całkowitej aranżacji pomieszczenia jedynie na warsztat. Mimo wszystko chciałbym od czasu do czasu wjechać autem (wysokim bo terenowym) i też chciałbym aby było widno. Dlatego zastanawiałem się czy nie umieścić lamp na bocznych ścianach. Czy to w istotny sposób zmieni natężenie światła? Może 4 na bocznych ścianach a po jednej oprawie liniowej na suficie z przodu i z tyłu?

Podobają mi się te lampy, najbardziej to, że są hermetyczne. Jaka temperatura barwowa? Gdzie kupić? 

Offline sepiklight

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:48:12 am »
temperatura barwowa 4000K

do tych lamp są również uchwyty uchylne regulowane. tzn że możesz przymocować do ściany i skierować pod kątem - wg uznania.


to lampy inwestycyjne, które biorę bezpośrednio od producenta / dystrybutora.



zdjęcie pokazuje uchwyt kątowy regulowany

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:51:17 am »
tylko  kosztują  pewnie  kilka stów za jedną,  mi się tez  podobają  tylko jak masz  niski garaż  to  daj coś  z kloszem zaokrąglonym  masz wtedy większy kąt świecenia, 
ja znalazłem  takie coś,  https://www.olx.pl/oferta/swietlowka-z-oprawa-led-120cm-18w-CID628-IDray0P.html#975e664488;promoted
 18 vat i  wydaje mi się że lepiej  dać  więcej lamp  a nie takie strasznie mocne. tak jak gdzieś  pisałem  na  16 m2 mam 2 lampy  20  i  w sumie  koło  4 tys  lumenów  i  jest dla mnie  optymalnie, dodatkowo mam  lampe  nad  stołem  załączaną  osobno

Offline sepiklight

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:59:10 am »
te lampy liniowe co podaję mają kąt świecenia 100 stopni co w zupełności wystarcza.

wszystkie dane na stronie:
https://sepik-light.pl/p/oprawa-liniowa-hermetyczna-izar-sl-4800-dm-40w



dostępne są :

60cm 20W 2400lm
120cm 40W 4800lm
120cm 50W 6000lm
120cm 70W 8400lm

barwa światła 4000K
gwarancja 2 lata

na oświetlenie liniowe techniczne
dla osób z forum DiD 
rabat -20%


Offline jasiop

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2018, 23:16:20 pm »
gwd
Nie ma sensu dawać na ścianach, o wiele lepiej na suficie, chociaż miało to być blisko ścian, no ale w miarę możliwości jak najdalej od nich ;-)
Jasio P - Rzeszów

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:21:57 am »
Mimo wszystko chciałbym od czasu do czasu wjechać autem (wysokim bo terenowym) i też chciałbym aby było widno
Skoro tak,musisz dać więcej opraw na sufit i na ścianę,nie musisz wszystkich zapalać,tylko w zależności od potrzeby ???
W myśl zasady,stać na wypasiony samochód,to i na garażo-warsztat także :P
(taki żarcik z rana) ???
Miłego dnia :)

Offline breworka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • http://agloni.pl/okna-drewniane.html
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:14:20 pm »
Ja używam świetlówek 40 W, theatre zimnych i ciepłych. Są droższe ale mają wyśmienite parametry i są bardzo trwałe.
Do dodatkowego doświetlenia blatów roboczych używam pasków LED na taśmie samoprzylepnej. Również ciepłych i zimnych.

Offline sepiklight

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2018, 12:16:43 pm »
czy nie lepiej zastosować tylko barwę 4000-5000K i mieść wyższą jakość światła aniżeli łączyć obok siebie dwa źródła o różnych temperaturach barwowych?

taśmy LED też są produkowane w barwie neutralnej / dziennej

Offline adamciaszko

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 13, 2019, 11:54:55 am »
Myślę że do oświetlenia garażu lepiej wykorzystać oprawy natynkowe ze świetlówką o barwie białej, zimnej. Zastosowałem takie rozwiązanie w swoim garażu. Wystarczyły 2 na 25m2 i jest jasno jak nie wiem. Polecam zajrzeć tutaj. Mają specjalną kategorię poświęconą oświetleniu warsztatowemu. Jeśli nie macie miejsca na tak długą oprawę to są też mniejsze oprawy warsztatowe na żarówki LED. Też świetnie świecą, jedną sztukę takiego oświetlenia mam znów w piwnicy :)

Offline Marek77

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Oświetlenie warsztatu
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 03, 2020, 22:37:35 pm »
Możesz również spróbować zamontować lampy wysokoprężne, które maja swoje zastosowanie w garażach czy warsztatach, co powinno tobie zapewnić bardzo dobre źródło światła.