Lipiec 26, 2021, 17:31:06 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Osłona na dwumetrowy grzejnik ścienny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Lipiec 25, 2021, 23:55:09 pm »
Za miast kratki z listew ,bardzo ładnie prezentuję sie blacha perforowana  np . wzór koniczynka. Robisz  wtedy korpus na stałe i w to ramy z szparą na około  ok 15 mm z możliwością ich zdejmowania do ewentualnego wyczyszczenia ,czy dostania sie do zaworów .

https://www.google.com/search?q=blacha+perforowana+koniczynka&client=opera&hs=n8U&sxsrf=ALeKk00sZuY5Ubl23ttuV
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 25, 2021, 13:24:15 pm »
Wiec juz widzę ze między grzejnikiem a blatem osłony przy moim wstepnym projekcie będzie za mało odstępu.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Lipiec 25, 2021, 13:18:08 pm »
Cześć
Grzejnik najlepiej działa bez osłon, osłony zmniejszają efektywność emisji ciepła w zależności od budowy od 10 do 20%.
Ja robiłem osłony głównie z powodów estetycznych.  Często nad grzejnikami powstają ciemne smugi , półki/blaty kierują ogrzane powietrze dalej od ściany.
Budowa osłony musi zapewniać jak najlepszy przepływ powietrza. Powietrze ogrzane unosi się do góry  - muszą więc być szczeliny w blacie bądź tak jak u mnie szczeliny w listwie górnej ramy. Górna półka/blat powinien być około 80 -100 mm nad grzejnikiem, wtedy ciepłe powietrze dość swobodnie opływa górną część osłony. Zimne powietrze jest zasysane od podłogi - musi więc być swobodny dopływ powietrza pod osłoną. Ja umieszczam osłonę 100 do 130 mm nad podłogą.
Grzejnik wypromieniowuje też ciepło na wprost - osłona musi więc  mieć jak najwięcej otworów (dlatego robię kratki) w odłegłości 40 - 50 mm od grzejnika. Kiedyś robiłem osłony otwierane, ale uważam, że są mało praktyczne. Obecnie wszystkie w moim domu są zawieszane na zamkach francuskich - pod osłonami jest luz 100 -130 mm łatwo jest więc odkurzać, mniejsze jest łatwo zdjąć np do odpowietrzania czy regulacji. Większe robię stojące ale też z dużą szczeliną na dole i takie łatwo odsunąć i łatwo utrzymać w czystości.
Przy wykonywaniu osłon zawsze trzeba wyważyć walory estetyczne i ekonomiczne (10% straty ciepła).
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 25, 2021, 10:26:00 am »
Cześć
Mam zrobić obudowę grzejnika który jest obok biblioteczek ktore robiłem.  Chcę nawiązać do styly biblioteczek,frezowania,szerokosc ramiakow we frontach. 1620 mm to szerokosc zabudowy,300mm głebokosc,wysokość 820mm. Chcę zlicować wysokość obudowy z wysokoscią frontów i połką nad frontem biblioteczki,tyle ze ja dam nad frontem blat. Ażurową kratkę chciałbym zrobić plaską,żeby jedna wchodzila w drugą czyli z nacięciami. Obudowa raczej bedzie na stałe i teraz pytanie,fronty z azurową kratką zrobić otwierane czy poprostu obudowę zostawić luźną zeby mozna bylo odsunąć?  Jak z kwestią ciepła z grzejnika i pracą drewna?
5
Drewno lite - iglaste / Odp: zmiany na elewacji z sosny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 25, 2021, 09:32:42 am »
Nie odpowiem koledze na pytanie.Być może sa osoby które zastanawiaja się gdzie dac drewno do suszarni a mieszkają względnie blisko Kańczugi. Ta firma suszy drewno,odbierałem od nich dęba i mimo ze tylko 6 miesiecy sezonowany,nie był popękany po syszeniu. Wczesniej suszylem w Przeworsku tyle że dwa miesiace po scieciu to mi popękał trochę. To było drewno z tej samej partii i czasu od siecia.
6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Renowacja mebli rodem z PRL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Lipiec 24, 2021, 21:04:05 pm »
Cześć
Dzisiaj drugi raz pomalowałęm stolik. Zacząłem również renowację lampy stojącej ze stolikiem i metalowym  gazetnikiem.
Blat jest z plyty laminowanej. Zrobię nowy z modrzewia lub drewna bukowego. części mealowe były mocno zaśniedziałe - wyczyściłem je watą stalową "000" i pastą ścierno-konserwującą do części chromowanych. Abażur trzeba będzie kupić nowy.
7
Znalezione w sieci / Doświadczenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 24, 2021, 17:23:18 pm »
8
Wszystkie pozostałe / Odp: Jaki program do rozrysów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Lipiec 24, 2021, 07:58:25 am »
Kiedyś już pisałem na forum, że można w SketchUp napisać skryp (ruby), który generuje wszystkie potrzebne dane. Napisałem sobie taki pod konkretną firmę, co wycina formatki. Najłatwiej wygenerować sobie format csv, a potem np. libre calc zapisać, xls jeśli firma akceptuję tylko xls. Jedyna wada tego rozwiązania to to, że SketchUp w wersji darmowej jest do użytku prywatnego, a nie komercyjnego, jeśli chciałbyś na tym zarabiać.
9
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Projekt zabudowy kuchennej z wyspą
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 23, 2021, 21:27:57 pm »
 Zobaczymy co bedzie u mnie. Fronty gorne mam dość duże 1126x596 dolne wysokość standard 713. Będą lakierowane pigmopurem i lakierem. Wilgotność drewna na granicy bo prawie 12%. Drewno już jakis czas u mnie jest.
10
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Renowacja mebli rodem z PRL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Lipiec 23, 2021, 10:37:34 am »
Cześć
Stolik po pierwszym malowaniu.
Strony: [1] 2 3 ... 10