Lipiec 26, 2021, 17:57:59 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Frezarki / Odp: Mocniejsza frezarka dla amatora
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafalski dnia Lipiec 19, 2021, 22:22:21 pm »
Hitachi M12VE była kilkatrotnie wspominana na forum. Znajdziesz to za pomocą funkcji "szukaj" (przepraszam, to nie zostało przetłumaczone i nazwa brzmi "search"). Nie wiem na ile one są sobie podobne, ale może ci to już coś pomoże.
Ja mam tą Hitachi M12VE, bardzo sobie chwalę, ale to już jest spora maszyna i niekiedy troszeczkę nieporęczna. Ciężar tęż należy wziąć pod uwagę.
2
Inne / vimar przełączniki nożne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ruthlessc dnia Lipiec 19, 2021, 20:51:24 pm »
Witam, polecam zerknąć na stronę znajdziecie tam vimar przełączniki nożne strona jest bardzo przejrzysta i można znaleźć tego co się szuka.
3
Frezarki / Mocniejsza frezarka dla amatora
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misieksb dnia Lipiec 19, 2021, 13:02:36 pm »
Witam. Proszę o poradę. Chciałabym zakupić sobie drugą frezareczkę, tylko mocniejszą (obecnie mam makitę rt0700cx2j), którą będę mogła wykonywać planowanie/wyrównywanie drewna i blatów zalanych żywicą. Zastanawiam się nad hikoki (dawne hitachi) M12V2 WSZ. Czytałam pozytywne opinie o niej, a cena jeszcze jest też w zasięgu. Oczywiście bardziej pewna byłabym makity np RP2301FCX albo bosch-a jednak cena jest już trochę wysoka jak na zastosowanie tylko domowe, tak jak piszę w temacie - dla amatora, domowego majsterkowicza ;) Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić?
4
SAM'y / Odp: Wypalanie figur Lichtenberga trafem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cincin dnia Lipiec 17, 2021, 21:27:51 pm »
Cześć!
Wydaje mi się, że przy tak wysokim napięciu jaki daje trafo z mikrofalówki wystarczy zwykła woda z kranu. Spróbuj tak, możliwe że obejdzie się bez plam...
5
Frezarki / Odp: Makita RT0700CX2J problem z frezami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misieksb dnia Lipiec 16, 2021, 19:30:14 pm »
Dzięki, rozkręcę i sprawdzę czy rzeczywiście to nie tulejka.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 16, 2021, 17:23:54 pm »
Jesli frez jest wystarczająco głęboko włożony to zapewne tulejka wadliwa jak wspominał Lirorobert. Ja z kolei mialem u siebie tak że po odkreceniu tulejki bez kombinowania mogłem wyciągnac frez. Cos jednak sie zacięlo i musiałem całkowicie wykrecic nakredkę i wygiąć tulejke,po skreceniu wróciło blokowanie sie freza przy wymianie. Spróbuj odkrecic calkowicie nakrętkę,wyjmij tulejke i włóż zakrecajac frez.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez misieksb dnia Lipiec 16, 2021, 16:29:05 pm »
Witam. Ja mam trochę inny problem z tą frezareczką, co jakiś czas zdarza się że frez mi lekko wypada :( nie wiem czy to kwestia złego włożenia i dokręcenia czy coś innego. Dokręca mi męska pomocna ręka, więc jest dosyć mocno osadzony, ale niestety tydzień temu po wyfrezowaniu 3 boków blatu przy 4 stronie zaczął mi wypadać  :( nie zawsze tak jest jednak jak się zdarzy to jest to dosyć przykre z oczywistych powodów. Czy Panowie tudzież Panie z większym (niż moje) doświadczeniem wiedzą co może być powodem?
8
Odkurzacze / Odp: Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bolczyk002 dnia Lipiec 15, 2021, 11:09:13 am »
Super, że tutaj trafiłam :) Właśnie takiego odkurzacza od dawna poszukuję.
9
Wyrzynarki / Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Lipiec 14, 2021, 21:54:52 pm »
Ja mam dwa rodzaje i mi osobiscie lepiej pracuje sie tą niską, wydaje mi sie ze mam lepszą kontrolę, jest zgrabniejsza a kiedy ciecie wymaga wiekszej precyzji moge sobie pomóc druga ręką. Kupno niskiej był swietnym wyborem w moim przypadku. Żelazkowa zapewne bardziej się sprawdzi w docinaniu różnych mniej wygodnych miejsc,wysoko nad glową lub przycinaniu choćby gałezi siedzac na drzewie.Przydatna kiedy lapię w jedną rękę i tnę. Kiedy pracuje w warsztacie mi bardziej pasuje niska.
10
Wyrzynarki / Odp: Wyrzynarka akumulatorowa - jaki rodzaj wybrać (chwyt)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Snikki dnia Lipiec 14, 2021, 21:45:20 pm »
Oczywiście w robocie mamy takie i takie, ale żelazkiem można wszędzie dociąć, nawet na wyciągniętej ręce. Po drugie to mam przykurcz palca w dłoni i źle mi trzymać taką nieforemną rurę.
Strony: [1] 2 3 ... 10