Kwiecień 18, 2024, 08:20:15 am

Autor Wątek: Obrabiarki wielozadaniowe  (Przeczytany 3390 razy)

Offline Bojan021986

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Obrabiarki wielozadaniowe
« dnia: Październik 10, 2019, 11:58:52 am »
Pytanie mam konkretnie o wybór dobrego niedrogiego sprzętu który wykona konkretną robotę i się nie spierdzieli po dwóch belkach....mianowicie...belki z rozbiórki stodoły trzeba przepuścić przez grubościówke rozmiar Max 160x160 deski pociąć na pile również grubościówka i później frez pióro wpust do podłogi i boazerii...szukam sprzętu do 8 tyś...zastanawiam się też nad zakupem oddzielnie grobosciowki z powiedzmy 3 tyś...i piły 3 tyś...a frezarke gornowrzecionowa podkręcić pod styl domowej roboty i też da radę...jest tego trochę na olx i allegro stare maszyny można za mniej niz 5 tyś kupić ale czy warte sa ceny

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Obrabiarki wielozadaniowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2019, 08:40:46 am »
Ja używam piły Metabo TS 254 tylko belki 160x160 to będziesz musiał przecinać z 2 stron, nie jest to aż takim problemem tylko trzeba dobrze ustawić prowadnicę.
Co do grubościówki to ja kupiłem STILER PT 310, ale jeszcze nie obrabiałem na niej materiału, jak byś wziął PT 260 to byś na pewno miał maszynę na lata.
Na forum zauważyłem, że najwięcej osób ma DeWalt DW733 / DW734 i widać, że ludzie są zadowoleni.
Co do frezarki to sam jeszcze się zastanawiam jaką kupić.