Maj 17, 2024, 17:07:20 pm

Autor Wątek: Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX  (Przeczytany 5608 razy)

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX
« dnia: Sierpień 26, 2013, 05:23:06 am »
Witam! Planuję zakup mocnej frezarki do zamocowania pod stolik i zastanawiam się nad Makitą taką jak w tytule,
można ją kupić poniżej 2000. Swego czasu Jarek nagrał film o niej a raczej o RP 2300 FCX i był dobrego zdania, ciekawi mnie czy nadal je podtrzymuje? a może ktoś ma wiedzę o innych frezarkach o podobnej jakości lecz tańszych.
Temat nie jest pilny ( przynajmniej przez tydzień ) ale za wszystkie opinie będę wdzięczny.
  Pozdrawiam

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2013, 22:37:12 pm »
Nadal u mnie pracuje :) tyle, że pod stolikiem - za karę nie widzi światła dziennego ;)

A serio - jedna rzecz w niej mnie martwi, tzn. nie wiem czy tym się przejmować czy nie. Frezarka pracuje cały czas bez problemowo, ale grzeją mi się frezy dość mocno. Są gorące po kilku minutach. Oczywiście nie mówię o temperaturze po pracy :) Na wolnym biegu się coś tam grzeje. Samo mocowanie frezów oczywiście też gorące.

Druga sprawa - to mocowanie frezów pod stolikiem. Jest....... mega uciążliwe. Dojście ręką do blokady wrzeciona to koszmar. Frezarkę muszę najpierw opuścić w dół i dopiero wtedy zmienić frez i znowu korba i do góry.

Ale... przyzwyczaiłem się jakoś do tego i nadal u mnie pracuje. Żeby odpowiedzieć czy kupił bym ją drugi raz - musiał bym popracować chwilę moim Festoolem, ale mocowania nie pasują do blatu więc chyba tego nie sprawdzę. Odwierty w blacie wykonałem pod RP2301 i tylko ta stopa tam pasuje.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2013, 07:57:49 am »
Dzięki za odpowiedż.

Offline robertus69

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 06, 2014, 22:58:37 pm »
A czy w zestawie z makita RP2301 lub RP1801 jest pierścień kopiujący? bo sprzedajacy na aukcjach nie podaja zeby byl w zestawie. Lub czy cos takiego mozna oddzielnie dokupić?

Offline Dariusz Panowicz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka górnowrzecionowa Makita RP 2301 FCX
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2020, 19:51:21 pm »
Cześć Jarku pisałeś ,że grzeje się uchwyt frezu w twojej frezarce ,czy problem już rozwiązany? Pytam bo mam ten sam problem .