Kwiecień 19, 2024, 08:36:37 am

Autor Wątek: uszkodzone szlifierki czy moje błedy  (Przeczytany 4420 razy)

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« dnia: Grudzień 30, 2020, 19:12:21 pm »
Witam
panowie , 2 dni temu kupiłem stary stół dębowy i wziąłem się za przeróbkę / docięty teraz szlifuje - jedną stronę wyszlifowałem szlifierką kątowa (polerką ) - wszytsko ładnie tylko strasznie się pyliło - więc kupiłem odkurzacz przemysłowy karchera i do tego szlifierkę mimośrodkową ( bo moja szlifierka kątowa nie ma wejścia na wąż do odkurzacza) - problem jest taki że tym się nie da szlifować , przykładam do drewna i jakby traciło moc ( papier40)
oddałem , kupiłem inną einhella sytuacja dokładnie taka sama , oddałem , i teraz nie wiem co robić , czytam forum gdzieś trafiłem na informację że szlifierką mimośrodkową robi się finish - czy w takim razie szlifierki były dobre tylko papier za gruby?


zależny mi żeby wyszlifować ładnie blat z podłączeniem do odkurzacza , możecie mi coś doradzić
( sprzęt wolę już kupić markowy ale używkę )



Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2020, 19:42:09 pm »
Podaj jakie modele kupiłeś.
Jaka była ich moc?

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2020, 20:01:28 pm »
Modeli nie pamietam , ryobi za 190zl w leroi moc 300w einhell w obi za 180 380w

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje b%u0142edy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2020, 20:03:49 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2020, 20:06:49 pm wysłana przez Arek15 »

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2020, 20:08:50 pm »
Głupoty się piszą przy edycji postu.mimosrodowa pracuje tylko oscylacją jak ja dociśniesz. szlifierka która "drze" cały czas to szlifierka przekładniowa np festool rotex.

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2020, 20:30:00 pm »
Ja te szlifierki dociekałem potem lekko trzymałem efekt taki sam czyli mierny

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2020, 22:46:49 pm »
Dlatego w markecie szlifierka kosztuje 2 stówki  i dla amatora wystarczy  bo 1 projekt będziesz czyścił nią np. 5 godzin i nerwowo wytrzymasz i się cieszysz że sam zrobiłeś. Profesjonalista kupi szlifierkę za 2 tys i ta robotę co ty ogarnie w 1 godzinę lub mniej bo on musi na projekcie zarobić i nie ma Czasu na zabawę.

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2020, 22:49:53 pm »
Oczywiście się z Tobą zgadzam , tylko czy to normalne ze te tańsze szlifierki mi tak chodziły czy miałem wyjątkowego pecha ?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2020, 23:05:44 pm »
Dlatego w markecie szlifierka kosztuje 2 stówki  i dla amatora wystarczy  bo 1 projekt będziesz czyścił nią np. 5 godz Profesjonalista kupi szlifierkę za 2 tys i ta robotę co ty ogarnie w 1 godzinę lub mniej bo on musi na projekcie zarobić i nie ma Czasu na zabawę.
Nie znam narzedzi o których piszesz.  Mam małą mimosrodowke GEX 125-1 ae od 3 lat i na prawdę  sporo jej używam. Papiery kupuję po 50 szt co jakis czas. Wymieniłem już  trzy talerze,filtr jest juz trochę luźny  ale narzedzie działa dobrze,tak dobrze jak w dniu kiedy ją kupiłem. Kosztowała troszkę ponad 400 zł czyli tyle co dwie Twoje szlifierki. Profesjonaliści od stolarki raczej używają szlifierek tasmowych stacjonarnych i zrobią taką robotę w 10 minut ;)  Może pokaż jak wygląda  stół który  chcesz wyczyścić  i ile tego czyszczenia jest.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2020, 23:22:41 pm wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2020, 23:30:02 pm »
Szlifierki moze nie tracą mocy,to dość  grubo ziarnisty papier i szlifierka nie kręci a działa oscylacyjnie. Jeśli chcesz zedrzeć bardzo dużo to źłe narzędzie wybrałeś.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2020, 23:38:32 pm wysłana przez mario78 »

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2020, 21:42:23 pm »
dziś pożyczyłem szlifierkę taśmowa 900w - efekt lepszy niż przy tych mimośrodowych ale też kiepsko trwałoby to naprawdę długo zanim bym zeszlifował cały blat, całość zrobiłem zwykłą szlifierką (polerką samochodową1200w) a potem jeszcze ręcznie ( problem w tym że w kilku miejscach wydaje mi się ze jest zbyt gładko ) szlifowałem papierem 180 , blat dębowy czy taki papier nie jest zbyt drobny że tak gładko jest czy za długo szlifowałem ?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2020, 21:54:56 pm »
Szlifierką taśmową jest trudno szlifować duże  powierzchnie, mozna więcej  zepsuć jak naprawić. Wnioskuję ze nic złego sie nie stało ;) Ja szlifuję po grubosciowce czy wyruwnarce juz pod bejce, lakier papierem 120.

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2020, 21:57:00 pm »
Dzięki , w takim razie przejadę jeszcze raz 120 :)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2020, 22:02:08 pm »
Przy bejcowaniu granulacja papieru ma spore znaczenie. Czym drobniejszy papier tym jasniejszy kolor. Deska od czoła wychodzi zawsze ciemnej. Jesli szlifujesz blat 120 to krawędzie od czoła mozna zrobić 180 i wtedy nie bedzie taki ciemny. 120 jest chyba nawet zalecana na wykonczenie

Offline siara_nh

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: uszkodzone szlifierki czy moje błedy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2020, 22:13:52 pm »
Cenna informacja :) to mój pierwszy taki projekt bez każda rada na wagę złota :)