Kwiecień 16, 2024, 06:55:16 am

Autor Wątek: Przesunięcie względem szyny - mafell  (Przeczytany 1984 razy)

Offline hindus3d

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Przesunięcie względem szyny - mafell
« dnia: Lipiec 01, 2021, 08:01:23 am »
Hejka.

Pytanie odnośnie szyny mafella, używam od miesiąca tej której miałem w zestawie czyli 160. Nie wymieniałem tarczy. Zauważyłem lekkie przesunięcie lini cięcia względem gumowego paska przy szynie. Kalibrowałem na początku i było ok, ale widzę że po tym czasie lekko ucieka. Czym może być to spowodowane? Pewnie nie umiejętnie się o chodziłem. Kątów nie zmianialem cały czas tnę na 90. Czy gumowy strip ma jakieś zamienniki czy tylko oryginał 3m za 100pln z allegro?

Dziękuję za informację
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1767
    • Zobacz profil
Odp: Przesunięcie względem szyny - mafell
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2021, 08:15:49 am »
To chyba nic dziwnego,ja tez tak mam.Przy siłach jakie są podczas cięcia minimalne przesunięcie chyba nie dziwi.Kiedy jest alternatywa,kupuję elementy Bosch,też dobre i oryginalne ale sporo tańsze,jednak guma antyodpryskowa to chyba jedna cena Mafell a Bosch. Zastanawiam sie nad kupnem tarczy do płyty bo ta ktorą mam ma zęby na przemian skośne a nie trapezowe więc raczej do drewna i zauważyłem ze szybko się tępi.Nie wiem czy z tarczami zostać przy Mefellu,a moze wymienić na Festoola.Oryginalna tarcza była w ostrzeniu na dosłownie 10 cięć od nowości, ale to juz moja wina,uszkodzenie szyny pod napisem Bosch.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7546
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Przesunięcie względem szyny - mafell
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2021, 10:08:10 am »
Zdecydowanie tarcze festool. Te grubsze.
Mam oryginalną maffela i jak się przytępi to zaczyna się odkształcać podczas cięcia.