Kwiecień 19, 2024, 04:50:35 am

Autor Wątek: Cormak/Maktek - co sadzicie  (Przeczytany 24703 razy)

arecki1338

  • Gość
Cormak/Maktek - co sadzicie
« dnia: Sierpień 14, 2016, 18:09:20 pm »
Co sadzicie i jakie sa wasze opinie na temat tej firmy. Zastanawiam sie nad pila tasmowa tej firmy, jedna z najtanszych w ofercie. Czy warto ta firme brac pod uwage? Jaka jakosc tych maszyn, serwis itp?

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2016, 18:29:21 pm »
Mam odciag i jest przyzwoity jak na Chińczyka.  Wszystko produkowane w Chinach tylko naklejki w Polsce naklejane.  sprawdź konkurencyjność cen w porównaniu z innymi chinczykami tej klasy

sgt_raffie

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2016, 18:42:01 pm »
Akwa - który odciąg Cormaca masz? Bo ja się powoli zabieram do odciągu i te Cormaki pasują mi do budżetu..Dzieki

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2016, 18:51:15 pm »
Gdzieś już o nim pisałem. Ty masz skopiowane posta


Coś więcej
Odciag cormak fm 300
Wydajność 2530 m3/h
Silnik 1,5kw 3 fazowy.
Kupiony na allegro w zestawie z workiem filcowym i wężem 3 metrowy za cenę około 1250zl.

Co do jakości samego sprzętu. Podstawa mało stabilna z cienkiej blachy. Aż się prosi o wzmocnienie, jednak odciag docelowo będzie miał osobne pomieszczenie i nie będzie ruszany więc nie jest to potrzebne.
W podstawie są nagwintowane otwory. Przy dokręcaniu przekrecilem gwint w dwóch :-).  Na wiosnę rozwierce otwory i dam dłuższe śruby z nakrętka. Rurki które trzymają bęben? Też mało stabilne.
Dostałem dwa worki płótno i jeden filc. Przewód chyba półtora metra albo dwa bez wtyczki.. Ogólnie jeśli ktoś często biega z odciagiem po warsztacie to jest on mobilny lecz warto by pomyśleć o dodatkowych wzmocnieniach. Więcej nie powiem bo nie wiem:-) używałem z piłą stołową proma pks250p i taśmowa makita lb1200f. Spisywał się znakomicie.
Polecam.

wysłane przy użyciu tapatalk

arecki1338

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2016, 19:14:27 pm »
No tak, wiadomo chinczyk. W sumie ceny w tym segmencie sa bardzo porownywalne. W zasadzie mysle nad dwoma modelami:

1. https://www.cormak.pl/pila-tasmowa-cormak-hbs250/produkt-289
2.http://www.megaobrabiarki.pl/proma-pila-tasmowa-do-drewna-pp-250,id132.html?ceneo_spo=true

cos trzeba bedzie wybrac.

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2016, 21:37:42 pm »
Na PROME masz dłuższą gwarancję.  Mam piłe stołowa proma i nie narzekam

Offline a3756

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2016, 17:48:19 pm »
a myślałeś nad nad tą pilarką:
http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/pily-stolowe/pilarki-tasmowe/pilarka-tasmowa-240154/
bo ja też się własnie zastanawiam nad pilarką i myślę nad nią

arecki1338

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2016, 17:51:46 pm »
gdzies czytalem o scheppach i odradzali. wszystko lata, zero dokladnosci. Takze mam 3 modele  na oku. te dwa o ktorych pisalem wczesniej i teraz jeszcze rozwazam metabo bas 260 swift. Takze opinie mile widziane :)

mily68

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2016, 21:43:55 pm »
Jeśli to Metabo to najmniejszy model to mam to i dziś kupiłbym jednak coś innego choć w sumie jak tak pomyślę, to nie mam się do czego przyczepić poza tym, że dość szybko mi strzelają taśmy (ale dopuszczam tu swój błąd - być może za mocno naciągam).

Offline wojo72

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2016, 22:13:32 pm »
Cormak i Scheppach z Juli to pewnie ten sam producent z chin, te pilarki pomijając naklejki wyglądają tak samo (odpowiednikiem tej z Juli jest większy cormak). Mam tego scheppacha i nie odbiega on jakością od innych w tej klasie a cenowo wypada korzystnie bo w cenie pilarki z kołami 10" mamy 12". 

arecki1338

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2016, 05:52:31 am »
No dobra, prwwie sie zdecydowalem na Proma PP250. Czy z reguly te tasmy co sa w kompletach wystarcza, czy lepiej sie zaopatrzyc w jakas inna? Nie mialem wczesniej stycznosci z tasmowkami, czy tasma szersza czy wezsza jest lepsza?

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:19:29 am »
Taśma węższa do mniejszych łuków, szersza z mniejszą ilością zębów/cal do rozcinania desek na sztorc. Taśmy dobiera się stosownie do rodzaju pracy, tak samo jak przy innych piłach i wyrzynarkach - zależy co chcesz robić.

Tu masz opis zasad eksploatacji:  http://termixpily.pl/Zasady_eksploatacji_pil_tasmowych,36

i tu: http://www.pilana.com/pl/zalecenia-w-zakresie-uzywania-pi-tasmowych

« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 10:23:03 am wysłana przez amigorg »

arecki1338

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2016, 15:06:50 pm »
Amogorg, dzieki za linki. Poczytam, szukam opinii na temat tych tasmowek, i juz jestem lekko glupi, co wybrac. powoli sklaniam sie jednak w strone makity, jakie 700-800 zl drozej. Caly czas szukam najtanszego sklepu. Zastanawia mnie, skad taka roznica w wadze. Chinskie waza po 30 kg, makita 85kg.

Offline velsyster

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 474
    • Zobacz profil
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2016, 17:17:51 pm »
Zastanawia mnie, skad taka roznica w wadze. Chinskie waza po 30 kg, makita 85kg.

A na pewno porownujesz podobne produkty?
Proma PP250 silnik 350W Makita 900W (prawie 3 razy wiecej)
Proma PP250 brak podstawy, Makita solidna podstawa.
Proma PP250 maks wysokosc ciecia 80mm, Makita 165 - dwa razy wiecej, co przeklada sie na duzo wiekszy korpus.


arecki1338

  • Gość
Odp: Cormak/Maktek - co sadzicie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2016, 17:26:04 pm »
no tak, w sumie racja, moja wina :)