Kwiecień 19, 2024, 04:50:32 am

Autor Wątek: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W  (Przeczytany 6687 razy)

Offline RuinPL

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« dnia: Styczeń 11, 2021, 14:48:20 pm »
Czy ktoś mógłby mnie oświecić, czym różnią się wyrzynarki o mocy 800W w cenie 200 zł od tych za 900 zł? Takim przykładem może być np. Parkside Pstk 800 C3 i Bosch GST 160 CE.
Ja na ten moment mam jakąś badziewną wyrzynarkę peugeota - tragedia. Nie ma opcji podświetlenia jakiegokolwiek, ani zdmuchiwania wiórów, podcinania, opcji zamocowania prowadnicy. Jedynie kąt można zmienić (chyba) i regulować prędkość. Jej najgorszą wadą jest jednak to, że nie jest w stanie nic uciąć prosto - nawet tnąc wolno, nawet tnąc wzdłuż jakiejś improwizowanej prowanicy - zarówno zbacza z linii cięcia, jak i kąt nie jest zachowany. No nie da się.

I teraz się zastanawiam: czy różnica w cenie pomiędzy takim Parksidem czy Boschem wynika z tego, że któraś z nich tnie prosto a druga nie? Parkside np. ma więcej bajerów: lampka, wskaźnik laserowy. Pozostałe rzeczy ma takie same: zdmuchiwanie trocin, odssysanie trocin, regulacja obrotów, regulacja podcinania itp. Więc w czym taki bosch jest lepszy (nie licząc zapewne żywotności - powiedzmy, że ten parametr mnie nie interesuje jakoś bardzo. Tym bardziej, że parkside ma gwarancję 3 lata jeśli się nie mylę).

Ja osobiście wolałbym mieć wyrzynarkę bez jakiejkolwiek opcji, jeśli tylko byłaby w stanie wszystko prosto i równo przeciąć.
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć, jaka jest realna różnica między takim parksidem a boschem?

Pozdrawiam

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2021, 09:41:00 am »
To jest ta sama różnica co w każdym sprzęcie, w Lidlu większość elektronarzędzi możesz kupić o wiele taniej niż odpowiednik Bosh\Metabo\Makita. Oczywiście Parkside ma przyzwoitą jakość, jednak sporo urządzeń trafia się uszkodzonych i psuje się jeszcze podczas gwarancji, nadrabia to polityka zwrotów Lidla która wymienia sprzęt bez problemu. Na pewno ktoś się znajdzie, kto zaraz powie, że ma cały park maszynowy z parkside i nic mu się jeszcze nie uszkodziło. Jednak sprzęt za 200zł jest do użytku bardziej hobbistycznego, czyli raz na jakiś czas używasz jednak jeśli miałbyś z tego korzystać codziennie to już maszyna nie wytrzyma. Ta zasada tyczy się wszystkich maszyn. Po za tym Lidl może sobie pozwolić na zmniejszenie marży z myślą o tym, że jak przyjdziesz kupić sprzęt to od razu zrobisz zakupy na drugie tyle.

Offline MarkoP1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2021, 13:08:45 pm »
Niedawno używałem wyrzynarkę Dewalt akumulatorową. I pierwsze co mi się rzuciło to ,że akumulatorową lepiej manewrować bez kabli i najważniejsze to po wyłączeniu nóż zatrzymuje się od razu. Elektryczna po wyłączeniu jeszcze chodzi przez pewien czas.

Również pracowałem na elektrycznej wyrzynarce Makita. Porównywałem do swojej Einhell. Jedynie Makita miała tyci mniejsze drgania.

Niedawno zwróciłem Parkside strug elektryczny, który był jeszcze na gwarancji. Przestał się włączać. Strugałem kilkadziesiąt desek sosnowych i biedak nie dał rady. Do kartonu wrzuciłem sam strug bez noży i akcesorii. Zwróciłem do Lidla. Za dwa dni miałem już na koncie zwrot.

Mam również długo i intensywnie eksploatowaną wkrętarkę Parksie "Akumulatorowa wiertarkowkrętarka 12 V PBSA 12 D2" działa bardzo dobrze bez zarzutu.
Kolejną rzecz Parkside jaką mogę polecić to zgłębiarka. Niektórzy stolarze na yotube porównują ją do drugiej swojej np.Festool i robią wielkie oczy ,że tak tanio można kupić coś równie dobrego.

Offline Kosia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • sprawdź
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2021, 11:32:26 am »
Mój mąż ma taką, bardzo sobie chwali :)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2021, 06:58:19 am »
Podpinam sie do tematu. Wyrzynarka Bosch GST 160 CE. Na filmach które widziałem pracuje fajnie,precyzyjnie i radzi sobie z grubym materiałem. Zastanawiam sie też nad wyrzynarką festool. Ważne jest dla mnie precyzyjne cięcie.  Budżet do 1500 zł

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2021, 23:16:50 pm »
Wyżej wymienionego Boscha porównuję do CARVEX PS 420 EBQ-Plus. Warto dodać?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2021, 09:51:10 am »
Oglądając,porównując bardzo zainteresował mnie model PSC 420 Li 5,2 EBI-Plus 575683. Basic jest okrojony,zazwyczaj bez baterii?  Wystepują z baterią 4 ah i 5 ah lub innych systainerach. Sama wyrzynarka to jest jeden model i niczym sie nie różni? Możecie coś napisać o tym modelu?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2021, 10:32:44 am »
Zdublowana wiadomosc przez przypadek

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2021, 20:10:32 pm »
Kupiłem wyrzynarkę akumulatorową PSC 420 Li 5,2 EBI-Plus 575683. Troszkę musiałem podwyższyć budżet ale z akumulatorem będzie wygodniej pracować. Czy warto dopłacić to sie okaże ;)

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2021, 09:21:56 am »
Przyszła wyrzynarka,niestety a moze i lepiej z nowym modelem baterii bo 5,2 juź nie ma,ten model wyszedł.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2021, 09:24:37 am wysłana przez mario78 »

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2021, 23:54:18 pm »
Dzis wycinałem indukcję i zlew w bukowych blatach. Szału nie ma za tą kasę.

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2021, 10:44:19 am »
akumulator ma łączenie Bluetooth?

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1768
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2021, 12:37:24 pm »
Tak z odkurzaczem

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzynarka Parkside 800W vs Bosch 800W
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2021, 15:08:25 pm »
Zdziwiło mnie właśnie logo Bluetooth na tym akumulatorze, przejrzałem internet i wygląda dosyć ciekawie ten system uruchamiania odkurzacza przez bluetooth