Maj 13, 2024, 21:40:01 pm

Autor Wątek: Drewno między blatem a szafkami górnymi  (Przeczytany 1306 razy)

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Drewno między blatem a szafkami górnymi
« dnia: Grudzień 05, 2019, 11:08:19 am »
Witam.

Jestem na etapie budowania kuchni do domu, żona bardzo chce aby ściana 2.5 mb między blatem roboczym a szafkami górnymi tworzyła spójną całość. Blat jest z klejonki mikrowczepowej dębowej zastanawiam się czy sprawdzi się taka klejonka 20mm na ścianie i czym to zabezpieczyć, ewentualnie myslę jeszcze o płycie stolarskiej. Do gotowania będzie płyta indukcyjna więc otwartego płomienia w pobliżu nie będzie. Chciałbym uniknąć laminatów itp ciężko będzie chyba znaleść jakiś zbliżony do olejowanego dębu. Spotkał się ktoś może z takim wykończeniem ściany kuchennej?
Generalnie chodzi o efekt wizualny jak na zdjęciu poniżej:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 11:11:21 am wysłana przez hansons83 »

Offline zarekl

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: Drewno między blatem a szafkami górnymi
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2019, 12:22:56 pm »
A olejowana deska trójwarstwowa (podłogowa)?

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Drewno między blatem a szafkami górnymi
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2019, 18:24:24 pm »
https://www.fotosik.pl/zdjecie/4e9466012d9453b0
Jakiś czas temu zrobiłem tę kuchnię. Co prawda blat, szafki i panel pomiędzy szafkami to płyta laminowana -dąb złoty. Jeśli będzie to surowiec naturalny to może być tylko lepiej, szlachetniej. Nie obawiałbym się rezultatu, bo pomysł jest rewelacyjny. Myślę, że zaolejowanie panelu  w zupełności wystarczy. Ja bym jeszcze zabezpieczył powierzchnię obok zlewu i płyty grzejnej szkłem.

Offline hansons83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Drewno między blatem a szafkami górnymi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2019, 15:27:34 pm »
Fajnie to w kuchni z twojego zdjęcia wygląda, szyba faktycznie dodaje soro zabezpieczenia jednak ciężko w moim przypadku będzie to przeforsować.

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Drewno między blatem a szafkami górnymi
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:25:03 am »
Jeśli panel jest krótszy niż długość całej zabudowy gdzieś musi być jego łączenie.U mnie krawędź szyby wypada idealnie w miejscu, gdzie wypada krawędź panela. Może chociaż z tego powodu warto o tym pomyśleć.